Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Soft sterownika silnika audi A4 B6 1,8T AMB+tiptronic (8E0909518D)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Soft sterownika silnika audi A4 B6 1,8T AMB+tiptronic (8E0909518D)
Autor
Wiadomość
grzesiek08
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Poręba

Post#1 Post autora tematu 12 Sie 2011 15:56   

Soft sterownika silnika audi A4 B6 1,8T AMB+tiptronic (8E0909518D)

Witam
Potrzebuję pomocy w temacie zmiany softu w sterowniku audi A4 B6 silnik AMB ze skrzynią Tiptronic oznaczenie sterownik 8E0 909 518D. Przyczyna jest prosta: samochód został skradziony i odnalazł się ale bez wiązek elektryki,sterowników silnika i skrzyni biegów. O ile sterownik skrzyni udało mi się zdobyć o tyle sterownika silnika do tej wersji nie udało się zdobyć. Zamontowałem "zestaw startowy" z rozbitego "niemca" ale motor AVJ i manual. Przekodowanie sterownika nie jest akceptowane i na stan mojej dzisiejszej wiedzy niemożliwe. W grę wchodzi wgranie nowego softu i właśnie do automatu. Auto normalnie pali i jeździ ale na desce jest "choinka" . ABS również nie "kupuje" kodowania pod automat ponieważ sterowniki "gryzą" się wzajemnie. Zadowoliłby mnie nawet soft od AVJ 150 kM pod automat i pogodzę się ze stratą paru koni jako że motor AMB był w zasadzie dedykowany na Japonię i bodajże Meksyk(norma Euro 2). Nie jestem α i Ω i proszę wybaczyć jeśli coś pokręciłem. Proszę jeżeli ktoś dysponuje takim wsadem proszę o kontakt. Z wgraniem powinienem sobie poradzić (przy pomocy kolegi). Jeśli ktoś potrzebuje wiedzy w temacie przekładki A4 B6 mogę w miarę posiadanej wiedzy pomóc . Z góry dziękuję za sugestie i porady:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sie 2011 15:56   

Powrót do góry

mariuszekjula
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Zary

Post#2 13 Sie 2011 14:49   

Re: Soft sterownika silnika audi B6 AMB+tiptronic

Kolego napisz że to benzyna 1,8T
Potrzebujesz Sterownik 8E0 909 518 N 0 261 207 779
Poszukaj na allegro.:idea:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sie 2011 14:49   

Powrót do góry

grzesiek08
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 Post autora tematu 13 Sie 2011 22:01   

Re: Soft sterownika silnika audi B6 AMB+tiptronic

Wg. ETK-i kod który podajesz dotyczy skrzyni bezstopniowej Multitronic a wg.mnie jest to kolosalna różnica. Dodatkowo jest dedykowany do silnika AVJ. Zadowolę się AVJ-em do automatu ale do tiptronic-a. Posiadam aktualną wersję ETK-i i wiem co potrzebuję . Dzięki za chęć pomocy :-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sie 2011 22:01   

Powrót do góry

grzesiek08
Poziom 8
Poziom 8

Post#4 Post autora tematu 09 Gru 2011 18:29   

Re: Soft sterownika silnika audi A4 B6 1,8T AMB+tiptronic (8E0909518D)

Temat kwalifikuje się do zamknięcia. Nawet Maestro Dróżdż z Czeladzi stwierdził że zdobycie tego softu graniczy z cudem. Skończyło się na zamówieniu sterownika w serwisie, o kosztach nie wspominam bo mogą przyprawić o zawrót głowy. Nie wiem czy nie rozsądniejsza i mniej kosztowna byłaby zmiana skrzyni na manualną i zastosowanie dowolnego zestawu startowego pasującego do tego silnika :cry:
Powrót do góry

tocka
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Brzeźnica

Post#5 09 Gru 2011 19:26   

a jaki nr softu masz ?
Powrót do góry

grzesiek08
Poziom 8
Poziom 8

Post#6 Post autora tematu 10 Gru 2011 15:54   

Nie potrafię podać numeru softu . Auto było dedykowane na rynek japoński w topowej wersji. W Polsce znalazło się w ramach prywatnego importu i zostało okradzione a właściwie skradzione i ograbione z całej elektroniki. Poszukiwania zestawu startowego spełzły na niczym bo niestety jest to automat quattro i wszelkie mariaże z dostępnymi sterownikami i automatu były psu o d..pę potłuc. Jak pisałem poprzednio skończyło się na zamówieniu sterownika w serwisie. Też nie obyło się to podobno bezproblemowo ale w końcu ruszyło. Tyle w temacie :D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Soft sterownika silnika audi A4 B6 1,8T AMB+tiptronic (8E0909518D)
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.052 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony