Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jak odzyskac plik wykasowany z kosza ?

Kristoferos 14 Sie 2011 14:59
  • #1 14 Sie 2011 14:59
    Kristoferos
    Poziom 11  

Czesc !
    Jestem tu nowy i poza tym ze znam sie troche na grafice 3d to jestem amatorem jezeli chodzi o szersza wiedze o komputerach.
    Pracowalem nad wizualizacja wnetrz duzego sklepu. Trwalo to przez ostatnie 5 m-cy, dosyc intensywnie i projekt byl juz zaawansowany. Poprzedniej nocy wykasowalem ten plik,a kosz oproznilem zaraz po tym. Co za koszmar.
    Co prawda projekt byl na szczescie treningowy, ale probuje go odzyskac.
    Plik o rozszezeniu .blend (programu Blender 3d) mialem na pulpicie, pozniej kosz...
    Probowalem roznych programow: Recuva, PowerdataRecovery, MinitoolPartRecovery... i nic. Wsrod tysiecy plikow nie znalazlem takiego co ma takie rozszezenie.
    Czy jest cos jeszcze czego moge sprobowac ?

• #2 14 Sie 2011 15:09
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Jeszcze program DMDE, zobacz, czy widzi skasowany plik w katalogu "C:\Recycler", "D:\Recycler" itp, plik może mieć zmienioną nazwę.

• #3 14 Sie 2011 19:51
    Kristoferos
    Poziom 11  

Hej
    Mam ten program. Po zainstalowaniu pare godzin temu wlaczylem skanowanie i on caly czas skanuje, skanuje...
    Pokazuje sie mase cyfr i zadnych nazw.
    Dla mnie to magia :)
    W liceum mialem 5 z informatyki, bo wiedzialem troche wiecej jak matematyczka ktora uczyla m.in. tego przedmiotu. Troche wiecej, tzn. np. ze nie trzeba zaznaczac wszystkich plikow osobno, zeby je zaznaczyc, a wystarczy ctrl+a... tak to kiedys bylo, kiedy informatyka sie pojawila w szkolach, he, he.
    Smieje sie z tego, ale sam mam ogromne braki w wiedzy o komputerach.
    Troche smigam w grafice 3d i to tyle.
    Tak ze jak macie jakies sugestie to prosze o prosty jezyk itd

• #4 15 Sie 2011 00:02
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Jak otworzysz Dysk w DMDE, to zwróć uwagę na system plików (ta informacja jest w oknie z listą partycji). Jeżeli NTFS, to po otwarciu partycji rozwiń gałąź "MFT (all found)", skanowanie potrwa kilka sekund, potem zobacz katalog "recycle" (czy jakoś tak). Jeżeli FAT32, to po prostu przechodzisz do "recycle".

Pojawi się lista plików, również tych usuniętych, przy czym w koszu mogą mieć zmienione nazwy. Odzyskaj wszystkie (ważne: zapisywań na INNY dysk lub pendrive), nadaj nim rozszerzenie używane przez Blender i sprawdź, czy któryś się otworzy.

• #5 15 Sie 2011 15:08
    Kristoferos
    Poziom 11  

Dzieki za ten program !
    To dziala, chociaz do konca sam nie wiem jak. Latwiej bylo z podpowiedzia.
    Interfejs tego programu moze nie jest estetyczny i ma jakies tam wady,
    ale mozna zrobic to co najwazniejsze - odzyskac plik usuniety z kosza.
    Czlowieku ! Uratowales mnie... chociaz moja zona mowi inaczej :)
    Cieszyla sie ze skoncze z tym projektem... a tu pech, bede nad nim jeszcze troche pracowal :) Dla grafika 3d wazne jest to, ze moze wykorzystywac dowolne elementy projektow do innych projektow. Zaoszczedze troche czasu w przyszlosci. Wiecej go bedzie dla zony ;)
    Wisze tobie skrzynke piwa.
    Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty