Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak odzyskac plik wykasowany z kosza ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD  i odzysk danych -> Jak odzyskac plik wykasowany z kosza ?
Autor
Wiadomość
Kristoferos
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Gdansk

Post#1 Post autora tematu 14 Sie 2011 14:59   

Jak odzyskac plik wykasowany z kosza ?

Czesc !
Jestem tu nowy i poza tym ze znam sie troche na grafice 3d to jestem amatorem jezeli chodzi o szersza wiedze o komputerach.
Pracowalem nad wizualizacja wnetrz duzego sklepu. Trwalo to przez ostatnie 5 m-cy, dosyc intensywnie i projekt byl juz zaawansowany. Poprzedniej nocy wykasowalem ten plik,a kosz oproznilem zaraz po tym. Co za koszmar.
Co prawda projekt byl na szczescie treningowy, ale probuje go odzyskac.
Plik o rozszezeniu .blend (programu Blender 3d) mialem na pulpicie, pozniej kosz...
Probowalem roznych programow: Recuva, PowerdataRecovery, MinitoolPartRecovery... i nic. Wsrod tysiecy plikow nie znalazlem takiego co ma takie rozszezenie.
Czy jest cos jeszcze czego moge sprobowac ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sie 2011 14:59   

Powrót do góry

andrzejlisek
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Poznań

Post#2 14 Sie 2011 15:09   

Re: Jak odzyskac plik wykasowany z kosza ?

Jeszcze program DMDE, zobacz, czy widzi skasowany plik w katalogu "C:\Recycler", "D:\Recycler" itp, plik może mieć zmienioną nazwę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sie 2011 15:09   

Powrót do góry

Kristoferos
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 14 Sie 2011 19:51   

Hej
Mam ten program. Po zainstalowaniu pare godzin temu wlaczylem skanowanie i on caly czas skanuje, skanuje...
Pokazuje sie mase cyfr i zadnych nazw.
Dla mnie to magia :)
W liceum mialem 5 z informatyki, bo wiedzialem troche wiecej jak matematyczka ktora uczyla m.in. tego przedmiotu. Troche wiecej, tzn. np. ze nie trzeba zaznaczac wszystkich plikow osobno, zeby je zaznaczyc, a wystarczy ctrl+a... tak to kiedys bylo, kiedy informatyka sie pojawila w szkolach, he, he.
Smieje sie z tego, ale sam mam ogromne braki w wiedzy o komputerach.
Troche smigam w grafice 3d i to tyle.
Tak ze jak macie jakies sugestie to prosze o prosty jezyk itd
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sie 2011 19:51   

Powrót do góry

andrzejlisek
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Poznań

Post#4 15 Sie 2011 00:02   

Jak otworzysz Dysk w DMDE, to zwróć uwagę na system plików (ta informacja jest w oknie z listą partycji). Jeżeli NTFS, to po otwarciu partycji rozwiń gałąź "MFT (all found)", skanowanie potrwa kilka sekund, potem zobacz katalog "recycle" (czy jakoś tak). Jeżeli FAT32, to po prostu przechodzisz do "recycle".

Pojawi się lista plików, również tych usuniętych, przy czym w koszu mogą mieć zmienione nazwy. Odzyskaj wszystkie (ważne: zapisywań na INNY dysk lub pendrive), nadaj nim rozszerzenie używane przez Blender i sprawdź, czy któryś się otworzy.
Powrót do góry

Kristoferos
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 15 Sie 2011 15:08   

Dzieki za ten program !
To dziala, chociaz do konca sam nie wiem jak. Latwiej bylo z podpowiedzia.
Interfejs tego programu moze nie jest estetyczny i ma jakies tam wady,
ale mozna zrobic to co najwazniejsze - odzyskac plik usuniety z kosza.
Czlowieku ! Uratowales mnie... chociaz moja zona mowi inaczej :)
Cieszyla sie ze skoncze z tym projektem... a tu pech, bede nad nim jeszcze troche pracowal :) Dla grafika 3d wazne jest to, ze moze wykorzystywac dowolne elementy projektow do innych projektow. Zaoszczedze troche czasu w przyszlosci. Wiecej go bedzie dla zony ;)
Wisze tobie skrzynke piwa.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD  i odzysk danych -> Jak odzyskac plik wykasowany z kosza ?
Strona 1 z 1