Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Elektrolit do HHO, regulator EFIE czy MAP

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Na pograniczu nauki -> Elektrolit do HHO, regulator EFIE czy MAP
Autor
Wiadomość
jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Łódź

Post#91 23 Mar 2012 18:29   

Re: Elektrolit do HHO, regulator EFIE czy MAP

piotr2706: to, co masz zamiar kupić, ma wręcz boskie rekomendacje - konstrukcja SAMEGO Stanleya Meyera!
Pozwalam sobie na cytat (to już jest cytowane na forum, ale nie chciałbym zmuszać cię do szukania):
In 1996, Meyer was sued by two investors to whom he had sold dealerships, offering the right to do business in Water Fuel Cell technology. His car was due to be examined by the expert witness Michael Laughton, Professor of Electrical Engineering at Queen Mary, University of London and Fellow of the Royal Academy of Engineering. However, Meyer made what Professor Laughton considered a "lame excuse" on the days of examination and did not allow the test to proceed. According to Meyer the technology was patent pending and under investigation by the patent office, the Department of Energy and the military. His "water fuel cell" was later examined by three expert witnesses in court who found that there "was nothing revolutionary about the cell at all and that it was simply using conventional electrolysis". The court found Meyer guilty of "gross and egregious fraud" and ordered him to repay the two investors their $25,000.
( http://en.wikipedia.org/wiki/Stanley_Meyer's_water_fuel_cell )
Pytanie pomocnicze: czy sprzedawca przedstawi ci NA PIŚMIE gwarancje, jakie udziela na poprawne funkcjonowanie urządzenia, czyli na zmniejszenie zużycia paliwa?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Mar 2012 18:29   

Powrót do góry

zimny8
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: żywiec

Post#92 24 Mar 2012 07:28   

Jest w tym linku podanym przez piotr2706 - konstrukcja samego Stanleya Meyera! taki oto filmik (nowy film dla TDI):
http://www.youtube.com/watch?v=WAHrRkFs5rY&context=C3d912e8ADOEgsToPDskLKal0hkmoLKWUVs_ko2A6L
Proszę zwrócić uwagę co się dzieje kiedy koleś załącza i wyłącza instalację HHO, na wskaźniku zużycie paliwa zmienia się niemal błyskawicznie (1-2s) mam wątpliwości czy w tak krótkim czasie generator ze względu na nie małą bezwładność, jest w stanie wyprodukować ilość potrzebną na pełną zmianę parametrów.
Pytanie, czego to sprawka, no na pewno nie tych dźwiękowych fanfarów, ani muzyki z "Rocki"-ego.
Powrót do góry

piotr2706
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: poznań

Post#93 24 Mar 2012 07:39   

jankolo napisał:
piotr2706: to, co masz zamiar kupić, ma wręcz boskie rekomendacje - konstrukcja SAMEGo stanleya Meyera!
Pozwalam sobie na cytat (to już jest cytowane na forum, ale nie chciałbym zmuszać cię do szukania):
In 1996, Meyer was sued by two investors to whom he had sold dealerships, offering the right to do business in Water Fuel Cell technology. His car was due to be examined by the expert witness Michael Laughton, Professor of Electrical Engineering at Queen Mary, University of London and Fellow of the Royal Academy of Engineering. However, Meyer made what Professor Laughton considered a "lame excuse" on the days of examination and did not allow the test to proceed. According to Meyer the technology was patent pending and under investigation by the patent office, the Department of Energy and the military. His "water fuel cell" was later examined by three expert witnesses in court who found that there "was nothing revolutionary about the cell at all and that it was simply using conventional electrolysis". The court found Meyer guilty of "gross and egregious fraud" and ordered him to repay the two investors their $25,000.
( http://en.wikipedia.org/wiki/Stanley_Meyer's_water_fuel_cell )
Pytanie pomocnicze: czy sprzedawca przedstawi ci NA PIŚMIE gwarancje, jakie udziela na poprawne funkcjonowanie urządzenia, czyli na zmniejszenie zużycia paliwa?

Ok może kolego masz rację,może to nic nie daje.Tylko że troszkę zbyt głośno zrobiło się o HHO,o generatorach itd.Wiele filmów jest w sieci,wiele opisów.Myślę że zaryzykuje,kupię,zamontuję.Jeżeli nic to nie da to będę 3 stówy w plecy.Jakoś to przeboleję,bo wielki majątek to nie jest.Interesujący jest również opis instalacji Jana Mariana Gulaka.Oto link http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/ekoauto/woda.html
a i na www.youtube.pl wiele na ten temat jest.
Powrót do góry

kybernetes
Poziom 24
Poziom 24

Post#94 24 Mar 2012 12:44   

Piotr2706, obawiam się, że ten "generator HHO" ze Starego Kurowa przyniesie Ci tylko same rozczarowania.
1. Przestudiuj stronę internetową sprzedawcy (ehho.pl) i oceń jego kompetencje już choćby po ilości błędów ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych (na każdej podstronce jest najwyżej po kilkanaście linijek tekstu, więc tego niechlujstwa pisowni nie można usprawiedliwić pomyłką, to po prostu mści się brak wykształcenia). Czy Pan, który ma kłopoty ze szkolną polszczyzną ma dość wiedzy na to aby ocenić czy produkowane przez niego urządzenie spełnia warunki jakie obiecuje na swoich aukcjach? Zdrowy rozsadek podpowiada, że ten człowiek nie ma o tym najmniejszego pojęcia.
2. Zwróć uwagę co ten pan w ogóle sprzedaje, jego "generator" to kopia podobnego "generatora" pana Jerzego Adamskiego spod Szczecina. W skrócie: chiński termos, w termosie druty z nierdzewki, kawałek igielitowego wężyka, do tego śruby M6 i nakrętki na motylki. Jeśli śledziłeś ten wątek to zdajesz sobie sprawę jak wygląda "prawdziwy" generator HHO, taki, jakie można obejrzeć na angielskojęzycznych stronkach www i jak koszmarnie odbiega urządzenie ze Starego Kurowa od pierwowzoru. Tamte generatory wytwarzają przynajmniej jakieś mierzalne ilości mieszanki tlenu i wodoru. Natomiast, już nawet nie wnikając w to czy tamte generatory wpływają czy nie wpływają na prace silnika, można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że akurat TEN egzemplarz na pracę silnika żadnego wpływu mieć nie będzie - a to z racji znikomej wydajności produkowanego przez niego gazu.
3. Obietnice i manipulacje socjotechniczne, użyte na stronkach z opisem generatora powinny zapalić u Ciebie czerwone ostrzegawcze światełko. Malowany przez pana ze Starego Kurowa obraz jest tak nachalnie cukierkowy i kłamliwy, że każdy zdrowo myślący człowiek powinien się zorientować, że ma tu do czynienia z bazarowym oszustwem. I tak to ma właśnie działać - w ten sposób sprzedawca ma pewność, że jego "generatory" kupią wyłącznie ludzie łatwowierni, których bez problemu będzie mógł zbyć w przypadku ew. reklamacji.

piotr2706 napisał:
Ok może kolego masz rację,może to nic nie daje.Tylko że troszkę zbyt głośno zrobiło się o HHO,o generatorach itd.Wiele filmów jest w sieci,wiele opisów.Myślę że zaryzykuje,

Oczywiście, masz pełne prawo eksperymentować, jednak nawet jeśli uważasz, że nie mamy tu racji podając w wątpliwość działanie tego typu urządzeń to niech Twoje eksperymenty mieszczą się przynajmniej w granicach "strefy wątpliwej do udowodnienia", jak generatory typu "sucha cela/dry cell" o wysokiej wydajności wodoru. Bo generator typu "chiński termos Stanleya Meyera" stoi mocno na gruncie "zupełnej bzdury dla jeleni".
Powrót do góry

piotr2706
Poziom 5
Poziom 5

Post#95 24 Mar 2012 12:58   

kybernetes napisał:
Piotr2706, obawiam się, że ten "generator HHO" ze Starego Kurowa przyniesie Ci tylko same rozczarowania.
1. Przestudiuj stronę internetową sprzedawcy (ehho.pl) i oceń jego kompetencje już choćby po ilości błędów ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych (na każdej podstronce jest najwyżej po kilkanaście linijek tekstu, więc tego niechlujstwa pisowni nie można usprawiedliwić pomyłką, to po prostu mści się brak wykształcenia). Czy Pan, który ma kłopoty ze szkolną polszczyzną ma dość wiedzy na to aby ocenić czy produkowane przez niego urządzenie spełnia warunki jakie obiecuje na swoich aukcjach? Zdrowy rozsadek podpowiada, że ten człowiek nie ma o tym najmniejszego pojęcia.
2. Zwróć uwagę co ten pan w ogóle sprzedaje, jego "generator" to kopia podobnego "generatora" pana Jerzego Adamskiego spod Szczecina. W skrócie: chiński termos, w termosie druty z nierdzewki, kawałek igielitowego wężyka, do tego śruby M6 i nakrętki na motylki. Jeśli śledziłeś ten wątek to zdajesz sobie sprawę jak wygląda "prawdziwy" generator HHO, taki, jakie można obejrzeć na angielskojęzycznych stronkach www i jak koszmarnie odbiega urządzenie ze Starego Kurowa od pierwowzoru. Tamte generatory wytwarzają przynajmniej jakieś mierzalne ilości mieszanki tlenu i wodoru. Natomiast, już nawet nie wnikając w to czy tamte generatory wpływają czy nie wpływają na prace silnika, można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że akurat TEN egzemplarz na pracę silnika żadnego wpływu mieć nie będzie - a to z racji znikomej wydajności produkowanego przez niego gazu.
3. Obietnice i manipulacje socjotechniczne, użyte na stronkach z opisem generatora powinny zapalić u Ciebie czerwone ostrzegawcze światełko. Malowany przez pana ze Starego Kurowa obraz jest tak nachalnie cukierkowy i kłamliwy, że każdy zdrowo myślący człowiek powinien się zorientować, że ma tu do czynienia z bazarowym oszustwem. I tak to ma właśnie działać - w ten sposób sprzedawca ma pewność, że jego "generatory" kupią wyłącznie ludzie łatwowierni, których bez problemu będzie mógł zbyć w przypadku ew. reklamacji.

piotr2706 napisał:
Ok może kolego masz rację,może to nic nie daje.Tylko że troszkę zbyt głośno zrobiło się o HHO,o generatorach itd.Wiele filmów jest w sieci,wiele opisów.Myślę że zaryzykuje,

Oczywiście, masz pełne prawo eksperymentować, jednak nawet jeśli uważasz, że nie mamy tu racji podając w wątpliwość działanie tego typu urządzeń to niech Twoje eksperymenty mieszczą się przynajmniej w granicach "strefy wątpliwej do udowodnienia", jak generatory typu "sucha cela/dry cell" o wysokiej wydajności wodoru. Bo generator typu "chiński termos Stanleya Meyera" stoi mocno na gruncie "zupełnej bzdury dla jeleni".

Cholipka,masz dar przekonywania,na co wskazuje dość spora wiedza,której niestety w tym temacie ja nie posiadam.Stąd moje pytania.Ale decyzja podjęta,z tym daje sobie spokój.Tylko w tym wypadku co polecacie,dojeżdżam do pracy 70 km,jak zrobić oszczędności ? Po przeczytaniu o HHO już miałem iskierkę nadziei,jednak w porę zgasił ją kybernetes ( dzięki ) tak więc jaki system zamontować ?
Powrót do góry

Artur k.
Admin grupy audio
Admin grupy audio

Miasto: Warszawa

Post#96 24 Mar 2012 14:11   

piotr2706 napisał:
Tylko w tym wypadku co polecacie,dojeżdżam do pracy 70 km,jak zrobić oszczędności ?

Kupić samochód, który mniej pali, albo - przestawić się na komunikację zbiorową. Komunikacja zbiorowa wyjdzie najtaniej.
kybernetes napisał:
akurat TEN egzemplarz na pracę silnika żadnego wpływu mieć nie będzie

Mylisz się Kolego - będzie mieć wpływ - większe spalanie, bo "generator" prąd zeżre, a korzyści z tego żadne :)
Już lepiej podłączyć grzałkę do alternatora - przynajmniej w zimie ciepło będzie :)
Powrót do góry

saskia
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: London

Post#97 24 Mar 2012 15:36   

Artur k. napisał:
piotr2706 napisał:
Tylko w tym wypadku co polecacie,dojeżdżam do pracy 70 km,jak zrobić oszczędności ?

Kupić samochód, który mniej pali, albo - przestawić się na komunikację zbiorową. Komunikacja zbiorowa wyjdzie najtaniej.

Nie bedzie taniej, ja za cene miesiecznego biletu mam na 2.5 miesiaca paliwa.
Na trasie 70 km. jest jeszcze wieksza roznica..
Powrót do góry

Artur k.
Admin grupy audio
Admin grupy audio

Post#98 24 Mar 2012 16:08   

To chyba tak masz w Londynie...
Ja w Warszawie mam nieco inaczej. Bilet miesięczny ZTM kosztuje 90zł i jeździsz czym chcesz w obrębie Warszawy i okolic.
Ale weźmy zwykły bilet jednorazowy - 3.60zł. Kupuję taki bilet i jadę na nim przez całą linię metra - z Ursynowa na Młociny (ok. 24km). Przejedziesz taką trasę samochodem, za taką cenę?
Mój kolega jeździ do pracy z Wołomina do Warszawy - kupił sobie bilet 90 dniowy, zapłacił 370zł (czyli niech będzie 130zł miesięcznie) i sobie jeździ do pracy i z powrotem przez 6 dni w tygodniu. Pokaż mi samochód, którym tą samą trasę pokonasz taniej.
Z Wołomina do Warszawy jest ok. 25km - w obie strony masz 50km, przy spalaniu rekordowo niskim 5l/100km masz 2.5l tam i z powrotem, czyli przy cenie paliwa 6zł/l mamy 15zł. W miesiącu niech mamy 30 dni, ale pracujemy 6 dni w tygodniu, czyli 24 dni i teraz 24 x 15 = 360, czyli tyle ile kosztuje bilet na 90 dni.

Nie masz pojęcia o czym piszesz (nie pierwszy raz zresztą).
Powrót do góry

piotr2706
Poziom 5
Poziom 5

Post#99 24 Mar 2012 17:34   

Artur k. napisał:
piotr2706 napisał:

Niestety,komunikacja zbiorowa odpada.Mieszkam po za Poznaniem,nie mam żadnego połączenia do pracy,więc tylko auto.
Powrót do góry

kybernetes
Poziom 24
Poziom 24

Post#100 24 Mar 2012 17:35   

Opłacalność bywa różna w zależności od długości trasy dojazdu, jednak, w polskich warunkach raczej zawsze wychodzi na korzyść komunikacji zbiorowej. Np. obliczyłem, że dla trasy 7,5 km w jedną stronę i 22 dni roboczych w miesiącu koszt benzyny to 125 zł a koszt biletów MPK to w najgorszym możliwym układzie (bilety jednorazowe) 105 zł. Chyba jednak nasi rajcy zauważyli to niedociągnięcie i aby poprawić stopień wykorzystania miejskich bruków ulicznych wprowadzają właśnie nowe, wyższe ceny za bilety, dzięki czemu koszt benzyny i biletów MPK będzie identyczny.
Powrót do góry

Artur k.
Admin grupy audio
Admin grupy audio

Post#101 24 Mar 2012 18:15   

piotr2706 napisał:
Niestety,komunikacja zbiorowa odpada.Mieszkam po za Poznaniem,nie mam żadnego połączenia do pracy,więc tylko auto.

Jak rozumiem, miejscowości pod Poznaniem to dzicz, nie dojeżdża tam ani PKS, ani PKP.
Ja znalazłem coś takiego:
http://www.pks.poznan.pl/module_files/download/2/2011112513460820111201_bil_mie_zwy.pdf
71-80km za 535zł miesięcznie - fakt, sporo. Jednak przyjmując 30 dni w miesiącu, mamy ok. 17zł/dzień. 70km w jedną stronę, to 140 w obie, więc przy cenie paliwa 6zł i spalaniu 5l/100km wychodzi ponad 30zł. Wniosek? PKS jest drogi, ale połowę tańszy!
Nawet jak weźmiesz bilet na połączenia pośpieszne (o ile do Twojej miejscowości takie są realizowane), to masz 660zł:
http://www.pks.poznan.pl/module_files/download/2/2011112513454120111201_bil_mie_posp.pdf
I tak taniej, niż samochodem.

Nie znam miejscowości do której nie dojeżdża kompletnie żaden środek komunikacji zbiorowej. Ja akurat dość dobrze znam Mazowsze, byłem w wielu miejscowościach, które można nazwać "dziura zabita dechami" i PKS tam dojeżdżał!
Powrót do góry

piotr2706
Poziom 5
Poziom 5

Post#102 24 Mar 2012 18:32   

Artur k. napisał:
piotr2706 napisał:

Jak rozumiem, miejscowości pod Poznaniem to dzicz, nie dojeżdża tam ani PKS, ani PKP.
Ja znalazłem coś takiego:
http://www.pks.poznan.pl/module_files/download/2/2011112513460820111201_bil_mie_zwy.pdf
71-80km za 535zł miesięcznie - fakt, sporo. Jednak przyjmując 30 dni w miesiącu, mamy ok. 17zł/dzień. 70km w jedną stronę, to 140 w obie, więc przy cenie paliwa 6zł i spalaniu 5l/100km wychodzi ponad 30zł. Wniosek? PKS jest drogi, ale połowę tańszy!
Nawet jak weźmiesz bilet na połączenia pośpieszne (o ile do Twojej miejscowości takie są realizowane), to masz 660zł:
http://www.pks.poznan.pl/module_files/download/2/2011112513454120111201_bil_mie_posp.
I tak taniej, niż samochodem.

Nie znam miejscowości do której nie dojeżdża kompletnie żaden środek komunikacji zbiorowej. Ja akurat dość dobrze znam Mazowsze, byłem w wielu miejscowościach, które można nazwać "dziura zabita dechami" i PKS tam dojeżdżał!

Nie napisałem że nic nie dojeżdża,ale że nie mam połączenia.Do Poznania jadą dwa autobusy wcześnie rano i na tym koniec w tą stronę.Z Poznania jadą chyba też dwa.Niestety mój czas pracy jest nienormatywny.Np.w ten poniedziałek jadę na 4 rano.W czasie pracy dowiem się co z wtorkiem itd,itd.Komunikacja zbiorowa w moim wypadku nie wchodzi w grę,Już myślałem żeby kupić Tico na gaz dla zmniejszenia kosztów i wtedy natknąłem się na temat HHO,dlatego moje zainteresowanie tym tematem.
Powrót do góry

Artur k.
Admin grupy audio
Admin grupy audio

Post#103 24 Mar 2012 23:03   

piotr2706 napisał:
Już myślałem żeby kupić Tico na gaz

Lepiej byś zrobił, niż zabawa w HHO. Choć Tico to nie jest szczyt techniki. Ja osobiście z pewnością rozejrzałbym się za czymś nowszym.

Przy okazji - ja również mam nienormatywny czas pracy, poruszam się komunikacją miejską i zaręczam Ci, że wychodzi ze 3x taniej, niż samochodem.
Powrót do góry

Paul01
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Radom

Post#104 28 Mar 2012 21:41   

Piotr 2706 i inni. Jestem entuzjastą HHO i chciałbym aby to się rozwinęło tak jak LPG. Uważajcie na to co ludzie oferują do sprzedania. Jest wielu oszustów chcących sprzedać "swoje wynalazki".
Temat trochę poznałem i sam już mam w aucie suchą celę. Wszelkie generatory typu termos nie nadają się do użytku ! Od strony praktycznej wygląda to tak. Film prezentowany na stronie eHHO
pokazuje jak jest zainstalowany taki generator. Na filmie pojawia się napis ... odpowiednie dawkowanie HHO do obrotów... Tylko co dawkuje ten gaz do silnika, skoro rurka z generatora wchodzi bezpośrednio do kolektora ssącego ? Brak jest bublera gdzie mogłaby odseparować się piana powstająca w generatorze. Dalej jest zaworek zwrotny, który nie chroni przed cofnięciem się płomienia. Te termosy pracują na podciśnieniu i te małe ilości gazu trzeba z nich wysysać. W silnikach Diesla jest tzw. dmuchanie (brak typowego ssania gdy nie ma turbiny) i trzeba ten gaz "wciskać" w kolektor.
Podaję link pokazujący kolejne oszustwo z termosem. Facet podłączył to termosa produkującego 0.5L gazu / 2 min! pompkę, która ssie powietrze przez otwór
w pokrywie i tłoczy do butelki. Twierdzi, że jego generator produkuje 5L/15 sek gazu HHO
to jest 20L/min! Takie ilości produkują potężne maszyny na wyższe napięcia a nie mały termos.
http://www.youtube.com/watch?v=4QHO_lJxu_Q
Najlepiej budować suchą celę samemu i zrobić zasilanie od dołu. To daje lepsze wyniki.
Powrót do góry

Paul01
Poziom 3
Poziom 3

Post#105 29 Mar 2012 22:46   

Marekpolaczek odezwij się, chciałbym się dowiedzieć jakie masz efekty z dużą celą na 24V. Ten temat bardzo mnie interesuje. Wydajność powinna być dużo wyższa przy wyższym napięciu. Zauważyłem, że masz bardzo cienkie uszczelki ( 1mm). Cela może dławić się pianą.
Powrót do góry

Artur k.
Admin grupy audio
Admin grupy audio

Post#106 29 Mar 2012 23:10   

Paul01 napisał:
Wydajność powinna być dużo wyższa przy wyższym napięciu.

Jakbyś poczytał, to byś wiedział, a nie pisał głupoty. Optymalna wydajność jest przy zdecydowanie niższym napięciu (ok. 2V na celę), dlatego przy 24V trzeba więcej cel połączonych szeregowo. Oczywiście wydajność sumaryczna będzie większa, bo więcej cel, ale aby uzyskać tę samą wydajność przy 12V, trzeba cele połączyć nie szeregowo, a równolegle.
Powrót do góry

Paul01
Poziom 3
Poziom 3

Post#107 30 Mar 2012 10:44   

Artur k, nie piszę głupot tylko chcę mieć informację od praktyka a nie teoretyków. Sam zbudowałem kilka generatorów. O napięciu 2.2V miedzy sąsiednimi płytami wiem doskonale. Interesują mnie wyższe napięcia nawet 220v DC. Wtedy dam co najmniej 100 płyt neutralnych.
Zamiast szarpać niebotyczne prądy lepiej podnieść napięcie P=UxI Chcę zamontować prądnicę
220V do auta uzyskać 20L gazu/min i jechać już na samym gazie.
Powrót do góry

kybernetes
Poziom 24
Poziom 24

Post#108 30 Mar 2012 11:32   

Paul01 napisał:
Chcę zamontować prądnicę 220V do auta uzyskać 20L gazu/min i jechać już na samym gazie.

A jak zamierzasz zasilać tę prądnicę?
Powrót do góry

Artur k.
Admin grupy audio
Admin grupy audio

Post#109 30 Mar 2012 12:58   

Pewnie z wału silnika chce zasilać. Problem w tym, że jak widzisz, nasz Kolega Paul01 nie rozumie pojęcia mocy elektrycznej oraz bilansu mocy - chce skonstruować Perpetuum Mobile:
Paul01 napisał:
Chcę zamontować prądnicę 220V do auta uzyskać 20L gazu/min i jechać już na samym gazie.

Można przyjąć, że parametry celi są stałe - napięcie ok. 2.2V i jakiś optymalny prąd przez nią płynący, co daje nam jakąś tam moc.
Dla zobrazowania problemu, w rozważaniach zastąpmy celę żarówką. Niech będzie to żarówka o napięciu znamionowym 2.2V i niech ma moc 2.2W (prąd płynący przez nią - 1A) i niech ma 100 lumenów. Chcemy z takich żarówek zrobić łańcuch (niech będzie choinkowy), podłączyć pod 220V i uzyskać 10000 lumenów. Żeby zachować jej (żarówki) optymalne parametry pracy, musimy szeregowo połączyć 100 żarówek. 100 żarówek da nam teoretycznie 10000 lumenów, ale pobiorą łącznie - 100 x 2.2W = 2200W = 2.2kW.
Tak więc cel osiągnięty - podłączyliśmy pod 220V, uzyskaliśmy 10000 lumenów, ale... całość pobierze 2.2kW, które oczywiście trzeba skądś wziąć.
Kolega niestety tego nie rozumie.

Inny problem, to stabilizacja napięcia wyjściowego takiej prądnicy w dość szerokim zakresie obrotów silnika - od powiedzmy 800 na biegu jałowym, do 4000 RPM podczas jazdy z najwyższą prędkością, na najwyższym biegu.
Powrót do góry

Paul01
Poziom 3
Poziom 3

Post#110 30 Mar 2012 18:26   

Artur k, coś Ty taki sarkastyczny, już drugi raz. Ledwo wszedłem na to forum. To, że jesteś tu długo nie znaczy,że wszystkie rozumy pozjadałeś. Ja pytam praktyka a nie teoretyka takiego jak Ty. Jesteś jak jebak teoretyk co poczytał książek o seksie i peroruje wśród kolegów a jeszcze nigdy nie miał kobiety. Trochę więcej czytaj, co ludzie piszą a mniej sam pisz. Chyba, że chodzi Ci o zbieranie punków i znasz się na wszystkim.
Kybernetes, prądnicę się napędza a nie zasila.
Jest już wiele samochodów, które jeżdżą na samym HHO, niestety jeszcze nie w Polsce.
To całkiem proste, tylko niebezpieczne.
Prądnica z całkiem dobrą stabilizacją napięcia, które akurat w tym układzie nie jest istotne. Nie ważne czy w danym momencie generator hho produkuje 19 czy 20L hho/ min.
Będą inne systemy regulacji.
http://allegro.pl/pradnica-1-f-do-agregatu-pradotworczego-7-5-kva-i2232206067.html
To ma być wtrysk gazu a nie dodawanie go przez rurkę dołączoną do kolektora ssącego.

Moderowano przez jankolo:
Za obrażanie innego użytkownika forum otrzymujesz ostrzeżenie

Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#111 30 Mar 2012 18:35   

Paul01 napisał:
Jest już wiele samochodów, które jeżdżą na samym HHO,

Proszę o wskazanie wiargodnych informacji o tych samochodach. Rozumiem, że tych informacji będzie również wiele.
Powrót do góry

kybernetes
Poziom 24
Poziom 24

Post#112 30 Mar 2012 20:20   

Paul01 napisał:
Kybernetes, prądnicę się napędza a nie zasila.

Więc z czego chcesz napędzić tę prądnicę?
Powrót do góry

Paul01
Poziom 3
Poziom 3

Post#113 30 Mar 2012 20:31   

jankolo, nie wiem czy dla Ciebie będzie to wystarczająco wiarygodna informacja. Jeśli ktoś ma wiedzę o tym co potrafi gaz HHO oraz czy 20L gazu/min wystarczy do jechania autem wklejam link http://www.youtube.com/watch?v=yjqkHhWUKOU&feature=related
na następnym jest niepozorny facet, który przejechał tym autem USA (w poprzek)
http://www.youtube.com/watch?v=z99dQ_3ZaLA&feature=related
O wynalazkach Stanley"a Meyersa chyba każdy słyszał. Jego auto na wodę to całkiem inna bajka, jednak poruszał się tylko na wodę. Facet został zamordowany by koncerny naftowe mogły nadal zarabiać miliardy.
http://www.youtube.com/watch?v=GFIlXaABU54
Jak masz czas to więcej znajdziesz tego na YT.
Mam kontakt z ludźmi którzy posuwają się szybko do przodu. Dosłownie z tygodnia na tydzień
są duże postępy. Wierz mi, że nie fantazjuję, mam już swoje 55 lat.
Na kontynencie ludzie jak coś zrobią to wszystkim się dzielą i wrzucają to na YT.
Natomiast na polskich forach każdy ma swoje tajemnice. Nagle wszyscy będą mieli patenty i zarobią miliony.
Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#114 30 Mar 2012 20:57   

YouTube nie jest wiarygodnym źrodłem informacji i nigdy takim nie było. Pokaż mi niezależne od "konstruktora" testy jazdy takimi samochodami. Przecież sam napisałeś, że takich jest wiele, więc nie powinieneś mieć z tym żadnego kłopotu. Na YouTube są również filmy o Nessie oraz o kosmitach w neutrinowych kombinezonach. Bądź poważny.
Nie wypisuj bredni o zamachu koncernów naftowych na Meyera, bo to jest bzdura nie mająca żadnych podstaw faktograficznych. natomiast udokumentowanym faktem jest przegrany przez Meyera proces za oszustwo w tej właśnie dziedzinie.
Nie opowiadaj legend o swoich kontaktach z ludźmi, którzy z tygodnia na tydzień "posuwają się do przodu". Czy widziałeś to "posuwanie się do przodu" osobiście, czy tylko "masz kontakt"?
W Twoim wieku powinieś już mieć więcej krytycyzmu do opowiadania reklamowych bzdur.
Powrót do góry

Paul01
Poziom 3
Poziom 3

Post#115 30 Mar 2012 21:20   

kybernetes, dla silnika napędzenie prądnicy, która ma wyprodukować mniej niż 4KW mocy nie jest problemem. Oprócz malucha. Można tak http://www.youtube.com/watch?v=hiUGGIFpmWM&feature=player_embedded
inne jeszcze na YT ale trzeba długo szukać, nie pamiętam tytułu.

Dodano po 18 [minuty]:

jankolo, jesteś dzieciakiem, który musi mieć adwersarza na swoim poziomie. Tak wygląda polskie forum. Za to, że napisałem facetowi cyt. jesteś jak ... potraktowałeś to jakbym napisał
jesteś tym i tym.... udzieliłeś ostrzeżenia. Jak jakiś nowicjusz mógł skrytykować takie "aftorytety".
Gdybym podjechał i pokazał Ci takie auto, też byś nie uwierzył. Teoretycy i naukowcy nie robią wynalazków bo im wiedza nie pozwala. Bilans się nie zgadza i nie ma prawa pracować.
Praktyk buduje i próbuje.
Podjedź do mnie to wypożyczę Ci suchą celę i próbuj. Przy klawiaturze jest wielu mocnych, ale w pisaniu. HHO to dla mnie tylko zabawa. Buduję domy, których się nie ogrzewa tylko dogrzewa
i w to też nie uwierzysz. Na szczęście stoją w Radomiu. Pozdrawiam

Moderowano przez Artur k.:
Regulamin p.3.1.9
Kolega jest niereformowalny, jedyne co potrafi to obrażać tych, którzy mają inne zdanie i potrafią je uzasadnić. Żegnam bez bólu.

Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#116 30 Mar 2012 21:37   

Paul01 napisał:
jankolo, jesteś dzieciakiem, który musi mieć adwersarza na swoim poziomie.

Popatrz, jaki jesteś jasnowidzący!

Paul01 napisał:
Gdybym podjechał i pokazał Ci takie auto, też byś nie uwierzył.

Podjedź i pokaż. Chętnie obejrzę i sprawdzę. Do testów na hamownię też dasz auto? Mówimy oczywiście o samochodzie który używa wyłącznie wody w charakterze paliwa, tak?

Paul01 napisał:
Teoretycy i naukowcy nie robią wynalazków bo im wiedza nie pozwala. Bilans się nie zgadza i nie ma prawa pracować.
Praktyk buduje i próbuje.

Jakież ty bzdury wypisujesz.

Paul01 napisał:
Podjedź do mnie to wypożyczę Ci suchą celę i próbuj.

To już nie dasz do testów samochód tylko samą suchą celę? Bądź poważny.

Paul01 napisał:
HHO to dla mnie tylko zabawa.

A to widać.

Ponieważ źródłem prawdy dla Ciebie jest YouTube to pooglądaj ten materiał:
www.youtube.com/watch?v=Kv9vMzXJbho
www.youtube.com/watch?v=XK5UVpWpq0w
www.youtube.com/watch?v=m6SB2Nq_NMo
Jest to reportaż telewizji NBC dotyczący samochodów wspomaganych przez hho.
Powrót do góry

ffff
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: warszawa

Post#117 30 Mar 2012 22:32   

Artur k. napisał:
Można przyjąć, że parametry celi są stałe - napięcie ok. 2.2V i jakiś optymalny prąd przez nią płynący, co daje nam jakąś tam moc.
Dla zobrazowania problemu, w rozważaniach zastąpmy celę żarówką. Niech będzie to żarówka o napięciu znamionowym 2.2V i niech ma moc 2.2W (prąd płynący przez nią - 1A) i niech ma 100 lumenów. Chcemy z takich żarówek zrobić łańcuch (niech będzie choinkowy), podłączyć pod 220V i uzyskać 10000 lumenów. Żeby zachować jej (żarówki) optymalne parametry pracy, musimy szeregowo połączyć 100 żarówek. 100 żarówek da nam teoretycznie 10000 lumenów, ale pobiorą łącznie - 100 x 2.2W = 2200W = 2.2kW.
Tak więc cel osiągnięty - podłączyliśmy pod 220V, uzyskaliśmy 10000 lumenów, ale... całość pobierze 2.2kW, które oczywiście trzeba skądś wziąć.
Kolega niestety tego nie rozumie.

Kolega ma chyba problemy z matematyką bo 100x2,2W = 2200W nie wychodzi.
W teorii też można się pomylić .
Mam pytanie odnośnie tak zwanego bublera jaką on ma pojemność w waszych wykonaniach ?
Powrót do góry

elvis1
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: wawa

Post#118 30 Mar 2012 22:44   

O kurcze teoretyk się pomylił!!!
Odnośnie układu czyszczącego gaz z elektrolitu bublera używam słoika 1 L niestety szklanego ale łatwo polutować miedziane rurki do wieczka.
Powrót do góry

amigo11
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Tarnów

Post#119 30 Mar 2012 23:22   

Do regulacji dawki paliwa w benzyniakach stosuje sie EFFIE, natomiast firma Amigraf z Tarnowa robi sterownik mikroprocesorowy który dawkuje odpowiednią dla OBROTÓW SILNIKA DAWKE GAZU POPRZEZ regulację prądu do elektrolizera
Powrót do góry

kybernetes
Poziom 24
Poziom 24

Post#120 30 Mar 2012 23:43   

amigo11 napisał:
firma Amigraf z Tarnowa robi sterownik mikroprocesorowy który dawkuje odpowiednią dla OBROTÓW SILNIKA DAWKE GAZU POPRZEZ regulację prądu do elektrolizera

Interesujące. W jaki sposób odbywa się owa regulacja?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Na pograniczu nauki -> Elektrolit do HHO, regulator EFIE czy MAP
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  12345  Następny