Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak wyrejestrować samochód??

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> jak wyrejestrować samochód??
Autor
Wiadomość
wojtopak
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 16 Sie 2011 19:52   

jak wyrejestrować samochód??

Witam, posiadam stary samochód (VW POLO) samochód nie jeździ od 3 lat, stoi w garażu nie było opłacane OC od tamtej pory (pęknięty blok silnika w 2008r), chciałbym się go wyzbyć gdyż tylko zawala miejsce. Jak to zrobić i gdzie? Czy muszę zapłacić OC za poprzednie lata, czy jak...???
Pozdrawiam
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 16 Sie 2011 19:52   

Powrót do góry

KubaM_94
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Suchowola/ Białystok

Post#2 16 Sie 2011 20:07   

Re: jak wyrejestrować samochód??

Musisz go oddać na złom i wtedy go wyrejestrują, tylko nie wiem jak to bedzie z tym że nie płaciłeś za niego OC przez parę lat. Najlepiej byłoby zapytać o to w urzedzie tam, gdzie samochód był rejestrowany.
Natomiast jeżeli samochód sprzedasz,to z umową kupna-sprzedaży idziesz go wyrejestrować,a nastepnie wypowiedzieć umowę OC.W tym przypadku nic cie to nie kosztuje.Podpowiem tylko,że ciebie absolutnie nie obchodzi,kto ten samochód kupuje i czy dokument tożsamości,który ci przedstawił jest prawdziwy. I tu tez problem tkwi w OC.
Powrót do góry

Ireneo
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Olsztyn

Post#3 16 Sie 2011 20:09   

OC trzeba zapłacić,auto zezłomować i wyrejestrować,bądź sprzedać.Po zezłomowaniu i wyrejestrowaniu udać się osobiście z tymi dwoma kwitami do ubezpieczalni.Mi po dwóch latach przysłali że nie dałem kwitu o wyrejestrowaniu tylko o złomowaniu i przez to że nie byłem osobiście to muszę zapłacić za uto które było zezłomowane i wyrejestrowane ale oni mieli kwit tylko o złomowaniu,oszuści.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 16 Sie 2011 20:09   

Powrót do góry

Przemo9826
Poziom 26
Poziom 26

Post#4 16 Sie 2011 22:02   

Ciekaw jestem czy przysyłali Ci wznowienie polis, jeśli tak to na pewno będziesz musiał im to zapłacić, nie odpuszczą ani grosza.

Co nie zrobisz, i tak drogo będzie, chyba że kasa za to auto wystarczy na opłacenie zaległych składek :D
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 16 Sie 2011 22:02   

Powrót do góry

wojtopak
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 17 Sie 2011 07:45   

nic właśnie mi nie wysyłali żeby zapłacić. Gość na złomie powiedział żeby wykupić OC na jeden dzień i w tym dniu go wy złomować ale nie mam pojęcia czy to przejdzie. Tak czy inaczej nie obędzie się pewnie bez zapłacenia za ten samochód składki... :/
Powrót do góry

MiL999
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 17 Sie 2011 09:08   

Jeżeli nie wypowiedziałeś umowy to nadal masz OC tyle że składki są nie opłacone. Ubezpieczalnia powinna się wtedy odezwać.
Powrót do góry

Tojtas
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Gliwice

Post#7 18 Sie 2011 01:37   

Oddaj komuś samochód w zamian za opłacenie składek.
Powrót do góry

pseudodiablo
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Za Górami za Lasami

Post#8 18 Sie 2011 12:17   

Tojtas napisał:
Oddaj komuś samochód w zamian za opłacenie składek.

Dobre Dobre
No no bardzo dobry pomysł ale ja też jestem bardzo ciekaw że nie przysłali ci jakiegoś zgłoszenia że jak nie zapłacisz to będzie większa kara czy coś w tym stylu Troszeczkę mnie to dziwi!
Jestem za oddaniem auta na złom (Można ich poprosić o jakiś papierek!)
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 18 Sie 2011 12:17   

Powrót do góry

płetwa
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Garwolin

Post#9 19 Sie 2011 13:27   

Ja miałem podobny przypadek, OC ( PZU) nie opłacone przez rok, kar nie było tylko OC musiałem opłacić do dnia w którym auta pozbyłem się formalnie, dodam jeszcze że jeśli auto nie będzie złomowane, tylko odsprzedane to opłaca się jeszcze trzydzieści dni okresu ochronnego dla nabywcy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> HydePark -> jak wyrejestrować samochód??
Strona 1 z 1