Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

NOKIA C3-01 wymiana wyświetlacza.

EMdoWU 16 Sie 2011 23:53
  • #1 16 Sie 2011 23:53
    EMdoWU
    Poziom 14  

WITAM,
    W mojej nokii c3-01 uległ uszkodzeniu wyświetlacz. Muszę go wymienić, jednak na allegro zamienniki są po 25 zł a oryginały w okolicach 100 zł.
    Pytanie brzmi, czy w wyniku tak sporej różnicy w cenie, w użytkowaniu zamiennik jest gorszy ? Bo nie wiem czy jest sens wydawać 100 zł jesli nawet nie byłoby różnicy. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

• #2 17 Sie 2011 00:08
    ebry
    Poziom 30  

Gdyby zamienniki były w jakości oryginalnych, to miałyby ta sama cenę.

• #3 17 Sie 2011 00:11
    EMdoWU
    Poziom 14  

Ja mam pierwszy raz do czynienia z wymianą wyświetlacza lcd. Dlatego pytam. Wiem że jakość oryginału jest lepsza ale czy w użytkowaniu rużnica tak duża że wato zapłacić 4 razy więcej?

• #4 17 Sie 2011 01:58
    Arturs87
    Poziom 12  

Warto zapłacić nawet 5 razy więcej, żeby mieć pewność co do oryginału :)
    Na tanim i badziewnym wyświetlaczu kolory będą wyblakłe, pod delikatnym kątem kolory będą się zmieniać na przeciwne, no i w pełnym słońcu nic nie zobaczysz... Kupuj tylko i wyłącznie w 100% oryginalny, możesz poszukać jakichś ekranów używanych z demontażu, ale nie kupuj nowych i tanich wyświetlaczy zamiennych.

• #5 17 Sie 2011 02:08
    MaRciNoOs
    Poziom 16  

Zamienniki są do bani. Ja czasami się pokuszę na kupno takiego ale tylko z wielkiej upartości klienta w celu zaoszczędzenia kilku złotych - ale zawsze raz. - ja nie jestem zadowolony, dwa - klient kręci głową, że poprzedni był lepszy (lepsze kolory, kąt widzenia itp.) i szkoda że nie dołożył więcej żeby mieć używany oryginał, który mu proponowałem za połowę ceny oryginalnego. Ja jestem wielkim zwolennikiem odzysku wszelkich możliwych części ;) Szukaj jakiegoś uszkodzonego tel z całym wyświetlaczem - ale też masz ryzyko że lcd może być padnięty. Ja często jak sprzedaję jakiś tel uszkodzony na allegro wyszczególniam, które części udało mi się sprawdzić i które na pewno są ok. Takie coś Ciebie w tej chwili interesuje najbardziej ;)

• #6 17 Sie 2011 12:51
    Pocieszny
    Poziom 38  

Z zamiennikami jest trochę loteria, nigdy nie wiadomo czy będzie działać dobrze lub czy w ogóle będzie działać. No i druga kwestia - jak długo podziała. Co do jakości obrazu - nie ma o czym dyskutować, na pewno będzie zauważalnie gorsza od oryginału.

• #7 17 Sie 2011 17:27
    EMdoWU
    Poziom 14  

dzięki, już zakupiony oryginał za kwotę 79zł, lecz uwaga w niektórych serwisach gsm chcieli nawet po 140 zł! za oryginała. pozdrawiam i dziękuję za wszelaką pomoc moim dobrodziejom.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty