X
  • #1 17 Aug 2011 15:25
    smith666
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich.
    Mam problem z kontrolkami komputera, tzn. z brakiem ich opisu (w instrukcji Opla ich nie ma).
    Od jakiegoś czasu miga mi jakaś kontrolka na komputerze z prawej strony (zaznaczone na obrazku).
    Nie wiem dokładnie jak ona wygląda i co oznacza bo szybko znika?
    Dziękuję i proszę o pomoc.
  • #2 17 Aug 2011 15:28
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody
    Helpful post? (0)
    Ksenony masz?
  • #3 17 Aug 2011 15:59
    smith666
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    nie mam
  • #4 17 Aug 2011 16:12
    arturjakis
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Jest to kontrolka od poziomowania reflektorów ksenonowych. I zaświeca się przy włączeniu zapłonu podczas testu poziomowania ksenonów. Ksenony opuszczają się i podnoszą a następnie stabilizuje i kontrolka gaśnie. Kontrolka zapala się również gdy np uszkodzone masz czujniki poziomowania.
    I apropo to nie jest komputer. Komputer ma inny wyświetlacz i dodatkowe przyciski na manetce wycieraczki.

Co do tematu to skoro nie masz ksenonów to poziomowanie masz ręczne pod włącznikiem oświetlenia i powyższa kontrolka nie powinna się zaświecać.
    Chyba że masz auto po dzwonie i ktoś w ramach oszczędności założył zwykłe reflektory zamiast ksenonowych i coś pokombinował z instalacją.
    A spryskiwacze reflektorów i regulacje ręczną wysokości reflektorów masz?
  • #5 17 Aug 2011 16:26
    smith666
    Level 8  
    Panie arturjakis.... prosze czytać uważnie moją prośbę. Nie chodzi mi o kontrolkę, która świeci na zdjęciu tylko o tę, która znajduje się w zaznaczonym na zdjęciu znakiem zapytania.... ale thx.
  • #6 17 Aug 2011 20:31
    arturjakis
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    To przepraszam myślałem o tej kontrolce co świeci.
    Może chodzi o kontrolkę zużycia klocków hamulcowych.
    Zerknij tu:
    http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/29261-opis-kontrolek-deski-rozdzielczej/
  • #7 19 Aug 2011 08:56
    smith666
    Level 8  
    już tam patrzałem i niestety nie ma tej kontrolki opisanej. Chyba będe zmuszony podjechać do jakiegoś salonu Opla i tam się dowiedzieć albo może będą mieć jakiś opis.
  • #8 25 Sep 2011 13:47
    webgregory
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    ta kontrolka jest kolego od klocków chamulcowych zapala sie gdy starte masz klocki umnie tez sie zapala czasem ale umnie przewody gdzies niestykają
  • #9 26 Sep 2011 16:56
    smith666
    Level 8  
    thx za pomoc.
  Search 4 million + Products
Browse Products