Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opel, Astra G, błąd zaworu EGR

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Opel, Astra G, błąd zaworu EGR
Autor
Wiadomość
W_Nedza
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post autora tematu 19 Sie 2011 07:42   

Opel, Astra G, błąd EGR

Witam Szanownych Forumowiczów

Problem dotyczy zaworu recyrkulacji spalin(jak w temacie)...Zawór został wyczyszczony jakiś miesiąc temu...Do czyszczenia zaworu użyłem benzyny ekstrakcyjnej...Założyłem nową uszczelkę pod zawór(NIE zaślepiałem)
Podpiąłem wczoraj wieczorem moją Astrę pod komputer i wyskoczył mi błąd P1405 - czyli właśnie uszkodzenie zaworu EGR...
W tym miejscu chciałbym zapytać Forumowiczów...

1. Czy uważacie, że ponowne czyszczenie zaworu za sensowne...??
2. Czy jednak wymiana jest niezbędna...??
3. Uważam, że sensownym byłoby również sprawdzić czy błąd będzie pojawiała się na innym zaworze, no ale i tak opcja ta wiąże się z zakupem wyżej wymienionego elementu...

Na wszystkie wyżej wymienione pytania można znaleźć odpowiedzi w sieci internet jednakże ile osób tyle różnych opinii, niestety...:( dlatego proszę ponownie fachowców o kilka rzeczowych rad...

Z góry Wszystkim dziękuje za odpowiedzi

Zgodnie z radą kolegi Motronic dołączam plik diagnostyczny i uprzejmie proszę o dalsze sugestie oraz nie zamykanie tematu...

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sie 2011 07:42   

Powrót do góry

1078231
Gość

Post#2 19 Sie 2011 08:03   

Re: Opel, Astra G, błąd zaworu EGR

Uważam, że jest potrzebna porządna diagnostyka.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Opel, Astra G, błąd zaworu EGR
Strona 1 z 1