Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

HTC Wildfire, potrzebuję porady !

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Początkujący -> HTC Wildfire, potrzebuję porady !
Autor
Wiadomość
lazy_daisy
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Szczecin

Post#1 Post autora tematu 22 Sie 2011 14:49   

HTC Wildfire, potrzebuję porady !

Witam.
Zarejestrowałam się na forum ponieważ mam duży problem z moim HTC Wildfire. Otóż wczoraj w torebce rozlała mi się niewielka ilość olejku do opalania, niestety pech chciał że mój telefon się w nim znalazł (mimo że trzymam go w etui). Nie wiem jak długo telefon był mokry, jak to zauważyłam od razu go dokładnie wytarłam, ale jakaś część olejku dostała się pod wyświetlacz i powstała dość duża plama. Zaznaczę, że wszystko działa bez zarzutu, także nie mam problemu z dotykiem, tylko jest ta plama. Poszłam dzisiaj do serwisu GSM, pan powiedział mi że w HTC dotyk jest połączony z wyświetlaczem i że jeżeli wymieniać już cokolwiek to dotyk razem z wyświetlaczem a to może być nieopłacalne (zaznaczę że mam ten telefon od 2 miesięcy więc nie planuję zmiany stąd też bardzo zależy mi na tym by go naprawić). Nie wiem za bardzo czy to prawda czy nie, bo nie znam się na telefonach dlatego piszę tutaj by zaczerpnąć porady. Facet powiedział mi, żebym na razie przez parę dni trzymała telefon w suchym miejscu bo możliwe że to odparuje, przywołał mi przykład swojego kolegi który zalał swój telefon i po 3 dniach telefon był uratowany. Postanowiłam zastosować się do jego rady i telefon leży na balkonie. Chciałam sprawdzić na allegro ile ewentualnie kosztuje nowy oryginalny wyświetlacz, cena nie jest taka aż przerażająca, ale zastanawia mnie to że dotyk i wyświetlacz są sprzedawane osobno, a z tego co ja zrozumiałam to ten facet mówił że w HTC to jest jedna część. Proszę o pomoc ! Bo już naprawdę nic z tego nie rozumiem, a chcę mieć jak najszybciej sprawny telefon bo niebawem wyjeżdżam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sie 2011 14:49   

Powrót do góry

KRY5PIN
Poziom 18
Poziom 18

Post#2 22 Sie 2011 18:15   

Re: HTC Wildfire, potrzebuję porady !

Hehe w serwisie którym byłaś gość ma fajne podejście do sprawy. W tym telefonie dotyk a lcd to są dwa różne elementy. Ja na dzień dobty rozebrałbym na części pierwsze telefon i porządnie wyczyscił. W Twojej sytuacji poleciłbym podjechać do innego serwisu gsm.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sie 2011 18:15   

Powrót do góry

globalcentrum
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 22 Sie 2011 20:43   

Cytat:
pan powiedział mi że w HTC dotyk jest połączony z wyświetlaczem

Widać Pan zna się narzeczy. W tym modelu nie ma dotyku i lcd jako jednego modułu. Są dwa rodzaje dotyku montowane w samym telefonie ale nigdy razem z wyświetlaczem. Można wymienić sam dotyk bez najmniejszego problemu. Jest o tyle dobrze, że lcd nie jest przyklejony i delikatnie go podważając wyskoczy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sie 2011 20:43   

Powrót do góry

lazy_daisy
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Szczecin

Post#4 Post autora tematu 22 Sie 2011 21:59   

No właśnie ja myślałam, że ten facet go rozkręci, a on go wziął do ręki, spojrzał na tą plamę i powiedział mi to co już wyżej napisałam. Jutro przejdę się do jeszcze jednej osoby która zajmuje się telefonami w okolicy w której mieszkam. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się go naprawić :( Czy może orientujecie się ile gdzieś może naprawa tego kosztować tzn. wymiana?
Powrót do góry

goodmaster
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: jest nasze

Post#5 22 Sie 2011 23:49   

Rozkrecic fona, mozliwe ze wystarczy tylko przetrzec lcd - zlozyc i po problemie, jezeli na lcd jest plama to wymiana samego lcd, dotyk moze byc OK. Koszt LCD okolo 100zl + wymiana (60zl), koszt dotyku jakies 70zl + wymiana drugie tyle heh.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Początkujący -> HTC Wildfire, potrzebuję porady !
Strona 1 z 1