Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40D6500 vs Toshiba 40WL786 - który ma lepszy obraz SD

Gawior22 24 Sie 2011 08:44 2154 1
  • #1 24 Sie 2011 08:44
    Gawior22
    Poziom 19  

Witam. Jako że telewizor na który się zdecydowałem został sprzedany ( ostatni TV na sklepie i model już nie dostępny prawie nigdzie ), to rozglądam się dalej za dobrym TV.

Pomijając już w jakim pomieszczeniu będę oglądał TV, z jakiej odległości itp.
    Nie interesują mnie 3D w tych telewizorach. Nie wybrałem ich bo mają 3D, bo i tak nie będę tego używał ( aczkolwiek Samsung ma opcję 2D do 3D ), tylko dla tego że są dosyć sensowne jeżeli chodzi o jakość obrazu.
    Chodzi mi przede wszystkim o dobre skalowanie obrazu SD jak i jak najlepszą jego jakość. Bo w 99% na chwilę obecną tylko taki sygnał będzie odbierany na telewizorze.

Tutaj pojawia się moje pytanie odnośnie tych dwóch telewizorów w temacie.
    Który z nich będzie miał lepsze skalowanie i lepszą jakość obrazów SD ?
    Chodzi mi także o odtwarzacz filmów z USB, z czym Samsung wypada bardzo dobrze. Natomiast Toshiba słabo. Jednak że przeważa przy wyborze jakość obrazu, bo ewentualnie DVD z USB, czy odtwarzacz HDD mogę dokupić ( chodziarz niechętnie ).

• #2 31 Sie 2011 14:10
    Gawior22
    Poziom 19  

Napiszę dla osób, które szukają jakichś inforamcji o tym TV.
    Telewizor, który wybrałem to Toshiba 40VL748
    Ta Toshiba 40VL748 ma lepszy obraz niż model 40WL768, a także ma lepszą czerń.
    Clouding także jest bardzo mały i dużo mniejszy niż w Samsungach, które oglądałem ( serie C650, C7000, D6500 ).
    Obraz na tej Toshibie jest naprawdę świetny ( po skonfigurowaniu ). Film w rozdzielczości 640x352 wygląda bardzo ładnie.

Jak ktoś che, to mam konfigurację to tego TV, przy której obraz jest naturalny, czerń czarna itp. Na obrazach i planszach kontrolnych wszystko wygląda bardzo dobrze, aczkolwiek jest to nie do końca pełna konfiguracja ( dostrojenie tylko kolorów RGB, bez żółtego, cyan i magneta ).

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme