Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV z USA czy to ma sens? Czy da się wyświetlić Cyfrę+?

rroopp 26 Sie 2011 19:28 1933 9
  • #1 26 Sie 2011 19:28
    rroopp
    Poziom 2  

Witam
    Mój stary telewizor zionie ducha i wypadałoby się rozejrzeć za czymś nowym.
    Przeglądając sklepy internetowe doszedłem do wniosku, że TV w Polsce albo są małe albo drogie :). Poza tym, być może niektórzy się nie zgodzą, ale z mojej obserwacji doszedłem do wniosku, że technologie takie jak LCD czy plazma posiadają szereg ułomności takich jak np. słaba jakość czy wysokie zużycie energii.
    Wymyśliłem wtedy telewizor Mitsubishi WD-73640, który w wersji 73'' stoi w walmarcie za 1299USD.
    Ponieważ jestem laikiem w dziedzinie TV/SAT mam pewne pytanie:
    Wiem, że nie jest to TV multisystemowy (tylko NTSC), więc czy da się łatwo wyświetlić na tym Cyfre+? ew. też jakieś DVD?
    pozdrawiam
    rop

• #2 26 Sie 2011 19:40
    mihal2002
    Poziom 43  

Oczywiście że się da. Ale pomysł do bani. Tyle kasy na monitor? Bez sensu.

• #3 26 Sie 2011 20:04
    rroopp
    Poziom 2  

Jak to monitor? przecież to telewizor :) Możesz wyjaśnić?

• #4 26 Sie 2011 20:09
    SlawekL
    Poziom 11  

Pamiętaj o innym napięciu zasilania, ten odbiornik pobiera max 200W, więc można bez problemu zastosować transformator 230/110V. Przy użyciu gniazd HDMI możesz podłączyć dekoder C+ i/lub w razie potrzeb dvb-t.

• #5 26 Sie 2011 20:15
    mihal2002
    Poziom 43  

rroopp napisał:
    Jak to monitor? przecież to telewizor :) Możesz wyjaśnić?

W Polsce jest inny system odbioru i nadawania telewizji. Tak że podpięcie anteny pod TV będzie skutkowało "śnieżycą".
    Tak jak wyżej masz inne zasilanie jak w USA.
    Reasumując tak jak napisałem wyżej.
    Masz kasę to płać za bubla który w Polsce jest nic nie wart.
    Tak postępuje wielu, nie tylko ty ale to twój problem.

• #6 26 Sie 2011 20:33
    c2h5oh
    Moderator

Do tego to jest telewizor projekcyjny.
    Zanim go kupisz dowiedz się ile kosztują lampy projekcyjne i czy w ogóle jest szansa by je kupić za jakieś rozsądne pieniądze. One wcale nie mają rewelacyjnych czasów pracy...
    Po dostawie do kraju może się okazać, że będziesz miał 73 cale matowego szkła...

• #7 26 Sie 2011 20:48
    Pablo1964
    Moderator

Odradzam zakup ze względów, o których napisali Koledzy powyżej. Koszty ewentualnej przeróbki przewyższają wartość sprzętu a i tak nie osiągniesz pełnej funkcjonalności.

• #8 26 Sie 2011 20:58
    4jerry
    Poziom 20  

I nie dość, że inne Volty (230 u nas- 110-120 u "nich") to jeszcze Hertze (u nas 50 u "nich" 60) :-)

• #9 26 Sie 2011 21:13
    rroopp
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi i opinie. Temat z zasilaniem USA\EUR mam mniej więcej obczajony. Tematu telewizji naziemnej nawet nie myślę przerabiać. Dzięki SlawekL o to mi chodziło. Zdaje sobie sprawę że problem byłby z serwisem, trwałości lamp (a właściwie jak mi się wydaje źródłem światła powinny, jak sugeruje nazwa, być diody "laserowe") nie znam, mój stary projektor który już nie ostrzy chodził z 9 lat i jeśli tyle osiągne będe super zadowolony, nawet 5 lat będzie nieźle. Wymiana pewno ze względu na cenę nie wchodzi w grę.
    serdecznie pozdrawiam
    rop

• #10 27 Gru 2011 17:54
    ufok12
    Poziom 2  

Witam

Też ostatnio zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem i nie zgodze sie z kolegami że to 73" złomu. Po pierwsze teraz mam KDF-a SONY 50" i też chodzi jako monitor bo oglądam albo Cyfre+, albo BluRay, albo DIV-x, więc tak jest to monitor i co w tym złego ?.. :)

BArdziej zastanawia mnie czy na 100% na takim Mitsubishi pójdzie Cyfra+ czy Bluray, czy nie ma po HDMI jakiegos zabezpieczenie HDCP, czy cos takiego ?? Ktoś może sie wypowiedzieć na ten temat ??

A co do lampy to koszt około 1000 zł, u mnie SONY gra już 6 rok, więc 1000 zł na 6 lat to chyba nie taka straszna kwota, a za 6 lat to pewnie kupie OLED-a lub może cos innego :)

Jeśli Ktoś miał styczność z takim Mitsubishi to prosiłbym o odpowiedź odnośnie tej Cyfry+ i Bluray czy nie ma żadnych problemów

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Moderowany przez Dzimi:

Temat archiwalny-zamykam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme