Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Przedni TUZ, podnośnik do C 330

jump$ 30 Sie 2011 08:10
  • #1 30 Sie 2011 08:10
    jump$
    Poziom 20  

Witam. Chciałbym zrobić coś takiego, nie wiem czy fachowo to określiłem w temacie ale chodzi mi o mały podnośnik hydrauliczny z jednym albo dwoma siłownikami (nie "tur" ładowacz i tp.) z przodu. W sieci widziałem kilka takich konstrukcji do 30stki, ale brak jest informacji.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/18...zedni-tuz-wlasnej-konstrukcji-w-ursusie-1014/
    http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/246367-tuz-przy-c-330/

To ma być TUZ bez łapek zaczepowych przy ramionach, tylko z "jajkami" takimi jak są w tylnych ramionach podnośnika. Nie będzie on mocno obciążany, głównie to będzie zaczepiony do niego pług do odśnieżania.

1) Do czego można go przymocować? z przodu odlewane "łoże" na którym jest zamontowana chłodnica i silnik ma z przodu już zrobione otwory, czy można do tego zaczepić nie popęka?

2) Czy dało by się go podłączyć pod rozdzielacz hydrauliczny pod siedzeniem, czy tylko na błotniku, albo zamontować dodatkowy rozdzielacz?

3) Czy pompa hydrauliczna w 30-stce ma regulację ciśnienia?

• #2 30 Sie 2011 11:59
    LoLek85
    Poziom 28  

Poszukaj sobie tematów odnośnie pługów śnieżnych w ciągnikach, an pewno znajdziesz coś na temat przedniego układu zawieszania.

• #3 06 Paź 2011 22:13
    TOTRONIK
    Poziom 10  

Można wykorzystać rozdzielacz pod siedzeniem do sterowania siłownika jednostronnego. Oznaczało by to,że pług śnieżny podnoszony byłby hydraulicznie a opadałby w dół pod własnym ciężarem.
    Jeżeli chcielibyśmy zastosować siłownik dwustronny wtedy musimy zastosować rozdzielacz ( na błotniku). W tym drugim przypadku mamy możliwość dociśnięcia pługa w dół co może być przydatne.
    Jeśli chodzi o regulację ciśnienia, to jest to możliwe w pewnych granicach na rozdzielaczu .

• #4 19 Paź 2011 17:24
    carot
    Poziom 26  

Aby podnosić i opuszczać podnośnik z przodu(jak ma służyc tylko do pługa) można tylny i przedni podnośnik połączyć linka. Podnosimy tył, podnosi się i przód.

• #5 22 Paź 2011 20:39
    kidu22
    Poziom 35  

C330 nawet z tylnym obciąznikiem 300kg słabo pcha snieg, troszke pomaga upuszczenie powietrza i łańcuchy ale nie wszędzie tak wjedziesz.
    Wiec dociążanie pługa jest na wyrost.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty