Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Renault Laguna 1.8 (punktowy) duże spalanie benzyna + gaz

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Renault Laguna 1.8 (punktowy) duże spalanie benzyna + gaz
Autor
Wiadomość
borrysek
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Miasto: września

Post#1 Post autora tematu 30 Sie 2011 13:12   

Renault Laguna 1.8 (punktowy) duże spalanie benzyna + gaz

Witam, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Laguny I 95r. 1.8 z punktowym wtryskiem i od samego początku zauważyłem, że autko dużo pali. Spalanie benzyny wynosiło ok. 14-15 litrów na 100km, w jeździe miastowej, z racji tego, że pracuje w warsztacie postanowiłem zamontować sobie gaz (jestem młodym mechanikiem więc proszę o wyrozumiałość, w końcu wszystkiego trzeba się nauczyć). Instalacja to DT Gas Super, podłączyłem zarówno sondę jak i TPS i ogólnie instalacja na moje oko założona jest wzorowo. Początkowe spalanie gazu wynosiło 14,5l/100km, przy drugim tankowaniu 15,6/100km a następnym razem 17,8l/100km. Po drugim tankowaniu ponownie regulowałem instalacje, tym razem ręcznie i obniżyłem progi silnika krokowego tak aby był mniejszy przelot, auto nie straciło na mocy, a spodziewane mniejsze spalanie stało się niestety wyższe. W aucie niedawno zostały wymienione świece (ngk), przewody (bosch) oraz cewka z modułem.
Przypuszczam, że problem nie tkwi w gazie lecz gdzieś w układzie elektrycznym silnika. Autko podłączyłem pod diagnostykę CDIF/2 i wyświetliły mi się następujące usterki:
1) 8D Czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym (podstawiłem pewnie ze 3 sztuki Mapsensora)
2) 2G Połączenie sterownika silnika - moduł MPA (pojawił się z mojej winy odłączyłem sensor na odpalonym silniku)
3) 3D Czujnik położenia wału korbowego (Czujnik jedynie wymontowałem i wyczyściłem)
Zarówno błąd 1 jak i 3 nie zniknęły, pojawiają się na przemian. Niestety nie posiadam możliwości skasowania tych błędów CDIF/2 niema możliwości tego zrobić w tym pojeździe.
Mam wrażenie że w aucie niema katalizatora (słychać to po dźwięku auta i w ogóle widać, że jest wspawany niby kat. czyli jakaś strumienica), co by mnie skłaniało do błędnego odczytu sądy.
Nie chciał bym wyrzucać niepotrzebnie pieniędzy gdyż okażę się zaś że za te pieniądze kupił bym sobie jakieś lepsze autko, a w ogóle to zarobki mi na to nie pozwalają (pół etatu + szkoła do opłacania) Proszę o jakieś wskazówki podpowiedzi za wszystko będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sie 2011 13:12   

Powrót do góry

Pawel wawa
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Warszawa

Post#2 30 Sie 2011 13:20   

Re: Renault Laguna 1.8 (punktowy) duże spalanie benzyna + gaz

Oj, długa droga przed Tobą, CEDIF nie kasuje bo nie usunięta przyczyna usterki, schemat, żarówka, miernik i sprawdzasz wiązkę do samego komputera.

Dodano po 46 [sekundy]:

Proszę na przyszłość pisać w początkujących.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sie 2011 13:20   

Powrót do góry

borrysek
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Miasto: września

Post#3 Post autora tematu 30 Sie 2011 19:00   

OK. z tym, że dowiedziałem się od znajomego, że CDIF/2 nie skasuje błędów w tych lagunach, po prostu nie taki sprzęt, tak twierdził, może nie miał racji. Ale wracając do tematu. Napisałem w tym dziale głównie ze względu na te właśnie błędy, przypuszczam, że właśnie w elektronice tkwi przyczyna. Nadal proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sie 2011 19:00   

Powrót do góry

Pawel wawa
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Warszawa

Post#4 30 Sie 2011 21:28   

Pawel wawa napisał:
schemat, żarówka, miernik i sprawdzasz wiązkę do samego komputera ]:

Czego jeszcze chcesz? Jeśli nie potrafisz pomiarów wykonać to auto do warsztatu!
Powrót do góry

kidu22
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Zawada Mazurska

Post#5 30 Sie 2011 22:23   

ZObacz czy reaguje na MAP sensor.
Skoro pracujesz w warsztacie to sobie poradzisz.
Powrót do góry

zaba_1974
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: kłodzko

Post#6 05 Lut 2013 11:15   

ale cwane odpowiedzi a jak mapsensor nie odpowiada ....
Moderowano przez Pawel wawa:
Ostrzeżenie. 3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych. 3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Renault Laguna 1.8 (punktowy) duże spalanie benzyna + gaz
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.042 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony