Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogromna cewka Tesli - DRSSTC4 by Dżejwor

KJ 20 Paź 2011 01:04 55730 68
  • #61 20 Paź 2011 01:04
    KJ
    Poziom 31  

Nie modulowałem gitarą ;) tylko midi. Kolega krokus modulował gitarą. Tesle na podwórku uziemiam o kran i jestem tego uziomu pewien - 50m rury stalowej 3/4cala 2,5m pod ziemią. Z małą teslą w pokoju jest zawsze problem. Zwykłem uziemiać o kaloryfer przy czym instalacja CO w domu jest połączona elektrycznie z tą samą rurą co kran na dworze więc jest to w miarę pewny uziom. Jeżeli nie masz takich warunków to będziesz musiał sobie jakiś uziom wykonać. generalnie im więcej metalu i głębiej w ziemi tym lepiej. Kategorycznie odradzam uziemianie tesli o przewód ochronny, neutralny bądź ochronno-neutralny sieci energetycznej. Co prawda amerykanie tak bardzo często robią jednak nie wiem jak ich układ sieciowy ma się do naszych warunków. Jakiś elektryk z wykształcenia mógł by się wypowiedzieć na ten temat bo mnie to zawsze ciekawiło. Jeżeli chodzi o porażenia z TC to należy dla własnego i innych bezpieczeństwa przyjąć że trafienie z takiego wyładowania to śmierć na miejscu. Moce chwilowe są tu ogromne. Sama elektronika także jest bardzo niebezpieczna - napięcie zasilania mostka to 300 do 700V stałego z tym nie ma żartów.

• #63 07 Lis 2011 23:41
    KJ
    Poziom 31  

To jest klasyk :D do tego to był jeden z pierwszych filmów z TC jakie widziałem w życiu :D

• #64 12 Cze 2015 13:06
    Adaś I
    Poziom 6  

Mam pytanie związane ze światłowodem, który łączy cewkę z modulatorem. Gdzie można znaleźć złącza nadawcze do takiego światłowodu i sam światłowód?

• #65 23 Lip 2015 23:28
    DVDM14
    Poziom 35  

Adaś I napisał:
    Mam pytanie związane ze światłowodem, który łączy cewkę z modulatorem. Gdzie można znaleźć złącza nadawcze do takiego światłowodu i sam światłowód?

Chociażby na TME.eu. Problemem nie jest je znaleźć - problemem jest ich cena...

• #66 19 Sie 2015 20:53
    slu_1982
    Poziom 26  

Jest gość który sprzedaje na portalu aukcyjnym światłowody z zarobionymi wtykami. I sprzedaje te światłowody stosunkowo tanio. Są sprawne i dobrej jakości, nówki. Mam jeden wolny 15metrów. Złącza standardowo w DRSSTC to ST. Jeżeli interesuje Cię ten mój jeden światłowód 15metrów to proszę o PW.

Cena złącz nadawczych i odbiorczych faktycznie jest wysoka. Zazwyczaj są to złącza HFBRxxxx. Ważne:

Jest kilka rodzajów złącz odbiorczych. Ważne żeby kupić złącze HFBR typu ST odbiorcze z odpowiednim wyjściem, tak by uniknąć stosowania dodatkowych wzmacniaczy operacyjnych. Spowodowało by to możliwość pojawienia się niebezpiecznych wzbudzeń, zakłóceń i nieprzewidywalnej pracy DRSSTC prowadząc do jej uszkodzenia. Ważne też jest by złącze odbiorcze było wykonane z przewodzącego, węglowego plastiku. Ja i KJ takie stosujemy.

• #67 10 Kwi 2016 17:29
    Adaś I
    Poziom 6  

Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie w sprawie światłowodów, ale mam jeszcze jedno pytanie: czy można wiedzieć, na jakim schemacie sterownika został wykonany sterownik mostka i interputer (nie wiem czy dobrze napisałem :D)?

• #68 10 Kwi 2016 19:01
    KJ
    Poziom 31  

Interrupter projekt własny - brak możliwości udostępnienia schematów i wsadów do procesorów/cpld, raczej mało prawdopodobne że znajdziesz gotowca z dobrym brzmieniem. Mostek to rozwiązanie klasyczne dla IGBT natomiast sam sterownik bramek lekko zmodyfikowany - także do znalezienia w sieci.

• #69 11 Kwi 2016 20:01
    Adaś I
    Poziom 6  

Dziękuję za tak szybką odpowiedź. No to po egzaminych zacznę zabawę w poszukiwania.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme