Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Piła motorowa nie wchodzi na obroty

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Piła motorowa nie wchodzi na obroty
Autor
Wiadomość
buczerradom
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Radom

Post#1 Post autora tematu 02 Wrz 2011 13:04   

Piła motorowa nie wchodzi na obroty

Witam
Posiadam piłę motorową Ikra 4645. Mam ją już od jakiegoś czasu i nie było z nią problemów.
Pilarka odpala a gdy dodam gazu to zaraz gaśnie.
Rozebrałem i przeczyściłem gaźnik i nie powinien być zanieczyszczony. Zdejmowałem również filtr paliwa.
Piłę da się uruchomić na ssaniu i gdy to ssanie jest włączone piła chodzi, nawet mogę sterować tym ssaniem. gdy otworzę tą przepustnicę wchodzi na wysokie obroty bez problemów. Ale jak tylko otworzy się główna przepustnica piła gaśnie.
Co może być tego przyczyną?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Artur
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Wrz 2011 13:04   

Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#2 02 Wrz 2011 17:17   

Re: Piła motorowa nie wchodzi na obroty

Jakaś nieszczelność w układzie zasilania paliwem, ewentualnie słaba kompresja.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Wrz 2011 17:17   

Powrót do góry

-SaYMoN-
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 03 Wrz 2011 11:44   

Jeżeli silnik pracuję w miarę równo to nie powinno być nieszczelności. Ja sprawdziłbym filtr powietrza, ale zazwyczaj pomaga rozebranie na czynniki pierwsze i przedmuchanie gaźnika kompresorem. Możliwe, że zatkana jest jakaś dysza. Miałem kiedyś podobny problem, ale okazało się, że było trochę wody w paliwie...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Wrz 2011 11:44   

Powrót do góry

helena33
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Poleska city

Post#4 03 Wrz 2011 14:18   

Osobiście nie polecam przedmuchiwania kompresorem bo ktos kto sie nie zna to nie wie że dysza główna ma w sobie płytke średnicy 2mm i silne dmuchniecie kompresorem może ją wyrzucić z dyszy co spowoduje zalewanie na biegu jałowym.
Ludzie przestańcie oszczedzac na czymś na czym sie nie znacie, zanieście do serwisu a napewno zaoszczedzicie duzo wiecej niz zepsujecie.
Powrót do góry

buczerradom
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Radom

Post#5 Post autora tematu 05 Wrz 2011 08:22   

-SaYMoN-
W tej chwili nie ma filtra powietrza. Silnik pracuje ale z zamkniętą przepustnicą od ssania. gaźnik rozebrałem i przemyłem benzyną, niestety nie mam kompresora zeby to dokładnie przedmuchać

helena33
byłem w dwóch serwisach. W jednym powiedzieli mi ze nie mają kluczy bo to piła z marketu i takie tam, w drugim że części nie ma i ze się nie podejmie tej naprawy. Widać odrazu ze nie chce się im zabierać za taką piłę.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Piła motorowa nie wchodzi na obroty
Strona 1 z 1