X

Piła motorowa nie wchodzi na obroty

02 Sep 2011 13:04 BUbuczerradom
  • #1 02 Sep 2011 13:04
    buczerradom
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Posiadam piłę motorową Ikra 4645. Mam ją już od jakiegoś czasu i nie było z nią problemów.
    Pilarka odpala a gdy dodam gazu to zaraz gaśnie.
    Rozebrałem i przeczyściłem gaźnik i nie powinien być zanieczyszczony. Zdejmowałem również filtr paliwa.
    Piłę da się uruchomić na ssaniu i gdy to ssanie jest włączone piła chodzi, nawet mogę sterować tym ssaniem. gdy otworzę tą przepustnicę wchodzi na wysokie obroty bez problemów. Ale jak tylko otworzy się główna przepustnica piła gaśnie.
    Co może być tego przyczyną?

Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam
    Artur
  • #2 02 Sep 2011 17:17
    39006
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Jakaś nieszczelność w układzie zasilania paliwem, ewentualnie słaba kompresja.
  • #3 03 Sep 2011 11:44
    -SaYMoN-
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli silnik pracuję w miarę równo to nie powinno być nieszczelności. Ja sprawdziłbym filtr powietrza, ale zazwyczaj pomaga rozebranie na czynniki pierwsze i przedmuchanie gaźnika kompresorem. Możliwe, że zatkana jest jakaś dysza. Miałem kiedyś podobny problem, ale okazało się, że było trochę wody w paliwie...
  • #4 03 Sep 2011 14:18
    helena33
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Osobiście nie polecam przedmuchiwania kompresorem bo ktos kto sie nie zna to nie wie że dysza główna ma w sobie płytke średnicy 2mm i silne dmuchniecie kompresorem może ją wyrzucić z dyszy co spowoduje zalewanie na biegu jałowym.
    Ludzie przestańcie oszczedzac na czymś na czym sie nie znacie, zanieście do serwisu a napewno zaoszczedzicie duzo wiecej niz zepsujecie.
  • #5 05 Sep 2011 08:22
    buczerradom
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    -SaYMoN-
    W tej chwili nie ma filtra powietrza. Silnik pracuje ale z zamkniętą przepustnicą od ssania. gaźnik rozebrałem i przemyłem benzyną, niestety nie mam kompresora zeby to dokładnie przedmuchać

helena33
    byłem w dwóch serwisach. W jednym powiedzieli mi ze nie mają kluczy bo to piła z marketu i takie tam, w drugim że części nie ma i ze się nie podejmie tej naprawy. Widać odrazu ze nie chce się im zabierać za taką piłę.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products