Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Power LED zamiast halogenów - lampy dyskotekowe?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Elektryka Światło i Oświetlenie -> Power LED zamiast halogenów - lampy dyskotekowe?
Autor
Wiadomość
sinclair
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Czarnków

Post#1 Post autora tematu 02 Wrz 2011 16:36   

Power LED zamiast halogenów - lampy dyskotekowe?

Witam.
Mam pytanie.
Mam w dyskotece lampy, które oświetlają salę dając jakieś tam efekty. Żarówka to halogen 300W, która często się przepala, wypala uchwyt w którym jest mocowana.

Chcę zrezygnować z używania potwornie drogich halogenów (1 szt. kosztuje 65 zł a na bieżąco świecą 4 sztuki) i pozmieniać na diody PowerLed - w jednej lampie zamiast jednej żarówki halogenowej zainstalować np. 3 - 4 PowerLEDy.

Nie chcę tej potęgi światła jaką daje halogen - może to być 1/3 tej jasności - gdyż powierzchnia oświetlanego lokalu to około 40 m kw.

Podpowiedzcie mi - jakie diody zastosować i ile?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Wrz 2011 16:36   

Powrót do góry

sinclair
Poziom 12
Poziom 12

Post#2 Post autora tematu 07 Wrz 2011 10:46   

Re: Power LED zamiast halogenów - lampy dyskotekowe?

Witam ponownie - odwiedzających sporo temat a nikogo do pomcy? Czyżby temat LED był aż tak świeży?

Szczerze mówiąc - rozmawiałem z przedstawicielem z jednej z większych firm oferującej oświetlenie LED. Zero kompetencji...

Czekam więc dalej na jakąś pomocną odpowiedź

Pozdrawiam
Powrót do góry

omen600606
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Bytom

Post#3 08 Wrz 2011 00:45   

Moim zdaniem ledy nie nadają się do takiego zastosowania. Przykład. Miałem żarówkę power led w przedpokoju i od ciągłego włączania i wyłączania wykończyłem ją tak że pewnego dnia nie chciała w ogóle zaświecić. Ledy podłączone do zasilacza 6v świeciły, oczywiście po rozebraniu żarówki. Tak że podejrzewam, że elektronika padła.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2011 00:45   

Powrót do góry

KonradGatek
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Warszawa

Post#4 08 Wrz 2011 08:50   

Oświetlenie scen LED jest coraz popularniejsze. Pooglądaj sobie YT - koncerty, może coś znajdziesz i zobaczysz jak to świeci. Raczej powinieneś się zgłosić do firmy "produkującej" (z Chin oczywiście) oświetlenie dyskotekowe - stroboskopy, lasery, halogeny itd.
omen:
LED jako taki żyje. Żarówka musi się zepsuć, żeby producent nie padł.
Konrad.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2011 08:50   

Powrót do góry

sinclair
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 08 Wrz 2011 13:49   

omen600606 - http://youtu.be/Skp7pu__RrY - zanim wyrazisz opinię czy LED nie nadają się do takiego zastosowania - sprawdź dobrze. Masz link do LAMPY LED. Obejrzyj, przeczytaj specyfikację. Wiem co chcę zmienić u siebie - mam ku temu potrzebną wiedzę, która kończy się niestety w miejscu gdzie zaczyna się nauka o JASNOŚCI świecenia LED'ów

Konradzie, przeglądam własnie allegro i tam widzę lampy dyskotekowe składające się z 150 - 300 led'ów. Są lampy również z trzema power Led ale to raczej zabawki - nie widziałem tego na żywo, a filmy na YT nie oddają tego co w rzeczywistości.
Wybrałem się nawet do sklepu obejrzeć efekty świecenia takich lamp - ogólnie do przyjęcia w małych pomieszczeniach (takich jak moje).
Mam - jak wcześniej napisałem - dwie lampy do przeróbki. I szukam tylko podpowiedzi jakie LED'y są mi potrzebne.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. Czekam na następne sugestie :)
Powrót do góry

Usunięty

Post#6 10 Wrz 2011 06:42   

A czy żarniki halogenowe sa jakoś sterowane np. poprzez DMX czy włączone na stałe a efekty wykonuje sterowanie mechaniczne
Powrót do góry

sinclair
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 Post autora tematu 10 Wrz 2011 15:06   

serwisdomowy:

nie, nie są łączone poprzez DMX: efekt DERBY od EuroLight i dwie kule na rotorze.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Wrz 2011 15:06   

Powrót do góry

sinclair
Poziom 12
Poziom 12

Post#8 Post autora tematu 16 Wrz 2011 22:00   

A więc - kupiłem Power Led każda o mocy 5W i jasności ok 500Lm. zamontuję 4 sztuki i napiszę o efektach
Powrót do góry

sinclair
Poziom 12
Poziom 12

Post#9 Post autora tematu 18 Wrz 2011 15:27   

Gdyby ktoś pytał co i jak zrobiłem chętnie podpowiem.

Lampa w tej chwili ma nieco inne światło - zdecydowałem się na zakup neutralnego źródła światła. Jest oczywiście ciemniej niż przy pracy z halogenami - ale efekt jest wyraźniejszy, ostry. Promienie węższe. Diody naprawdę świecą ładnie - kolory intensywne. Odrobina dymu z wytwornicy i efekt rośnie.

Jestem zadowolony :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Elektryka Światło i Oświetlenie -> Power LED zamiast halogenów - lampy dyskotekowe?
Strona 1 z 1