Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jaka antena do tunera DVB?

Levy91 03 Wrz 2011 01:19
  • #1 03 Wrz 2011 01:19
    Levy91
    Poziom 8  

Witam!
    Jestem zielony w temacie, a poszukuje dobrze odbierającej i w miarę niedrogiej anteny do tunera DVB. Mieszkam 33 km od nadajnika Szczecin - Kołowo:
    http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html
    Na pokojowej antenie "DVB cudo" nie znajduje żadnego kanału. Jaką antenę (i jeżeli trzeba to wzmacniacz itp.) kupić? Mile widziane linki albo konkretne nazwy. Z góry dzięki za pomoc.

• #3 03 Wrz 2011 11:43
    Levy91
    Poziom 8  

Mieszkam w Stargardzie Szczecińskim. Może nie łapie na pokojowej bo są bloki blisko akurat od strony nadajnika (ja mieszkam w parterówce). W drugim domu w Pyrzycach łapie normalnie na pokojowe a jest 36 km od nadajnika. Ale w Pyrzycach chyba też zainwestuje w antenę zewnętrzną.
    A co mam kupić i jak to połączyć jeżeli bym chciał rozdzielić to na kilka TV?
    DO tej anteny będzie dobry ten uchwyt:
    http://www.dipol.com.pl/uchwyt_antenowy_murowy_uml-38l10_E8681.htm
    albo maszt:
    http://www.dipol.com.pl/maszt_antenowy_stalowy_2_0m_srednica_38mm_E903820.htm
    ??

• #4 03 Wrz 2011 13:15
    matis057
    Poziom 33  

Odnośnie bloków to musisz "łapać" anteną szczelinową z odbicia.

• #5 03 Wrz 2011 19:56
    Levy91
    Poziom 8  

Więc jakaś inna antena?

• #6 03 Wrz 2011 20:51
    matis057
    Poziom 33  

Ja bym próbował siatkową z symetryzatorem na zewnątrz.
    Pokojową nic sensownego nie chwycisz

• #8 04 Wrz 2011 08:16
    matis057
    Poziom 33  

Tak, taka może być. Próbujesz nią obracać w każdym kierunku i może da się coś odebrać z odbicia.

• #9 04 Wrz 2011 10:44
    Levy91
    Poziom 8  

Może? A jest może antena która na pewno odbierze? Bo jak zamówię tą i nie będzie łapać to i tak będę musiał kupić coś innego, więc wole dołożyć o ile jest taka antena:D

• #10 04 Wrz 2011 10:50
    matis057
    Poziom 33  

Jeśli jesteś zasłonięty blokami to nigdy nie będziesz miał 100% pewności, że coś odbierzesz. Trzeba metodą prób i błędów.

• #11 04 Wrz 2011 10:57
    Levy91
    Poziom 8  

OK ale największą szanse mam z tą anteną co wyżej pisałeś?
    I jeszcze jedno. Napisałeś żeby łapać sygnał odbity, ale przed domem mam rząd bloków (od strony nadajnika), z boku domu są równoległe domy, a z tyłu jest pole (sygnał chyba musiałby odbić się z tyłu), a najbliższe budynki, drzewa itp są w odległości 500-1000 m. Mam szanse coś złapać?

• #12 04 Wrz 2011 16:40
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Kupuj dowolną antenę (podaną przez kolegę) instaluj ją na jakimkolwiek maszcie (np. 3 m) ma dachu - ustawiaj antenę w kierunku (Kołowa) nadajnika a odbiór w emisji DVB-T będzie dobry.

Zobacz z jakiej wysokości i z jakimi mocami nadają z tej lokalizacji : http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.aspx?obiekt=DODR_N2T .

Oczywiście nie zapomnij o zainstalowaniu Nowego :
    - kabla antenowego (nie gorszego niż RG-6 czy TRISET)
    - poprawnego symetryzatora (w paśmie IV/V TV)
    - poprawnego wtyku antenowego ( nie z "białego plastiku" - polskiego )

Pozdrawiam.

• #14 06 Wrz 2011 23:24
    genek75
    Poziom 20  

Najlepsza antena w miejsca w których sygnał dociera z różnym przedziale czasowym jest antena FLASHD. Jest to antena która posiada dwa tryby pracy 90 i 120 stopni.
    Antena jest wyposażona w aktywny dipol z wzmocnieniem 17dB, do tego sama w sobie na 17,5dB zysku. Za pomocą tego zestawu odbieram sygnał o nadajnika oddalonego o 70 km.

Dzisiejszego wieczoru przedstawiłeś kilka kolejnych wpisów, które można interpretować jako regulamin pkt 3.1.10 .
    Następny taki wpis będzie skutkował Ostrzeżeniem.
    [SP5ANJ]

• #15 07 Wrz 2011 01:11
    Levy91
    Poziom 8  

Dzięki wszystkim za pomoc. Sprawa rozwiązana;)

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty