Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 26 cali full hd czy hd ready

Compan 04 Wrz 2011 10:46 14101 5
  • #1 04 Wrz 2011 10:46
    Compan
    Poziom 8  

Witam
    zamierzam kupić nowy telewizor led tv 26 cali lub 32 cali
    tylko że telewizory 26 calowe mają hd ready a mało kto ma full hd co wybrać
    hd ready czy full hd
    odległość od telewizora i fotela, łóżka do 2m
    pokój jest bardzo mały a co by było jakbym wstawił telewizor 32 cali, czy telewizor nie był by za duży
    mam nadzieje ze dobrze napisałem w danym temacie.
    czytałem kilka postów na forum elektroda.pl o fullhd i hd ready ale mało się dowiedziałem

z góry dziękuje za odpowiedz

• #2 04 Wrz 2011 13:34
    D214d3k
    Poziom 38  

Nie wiem ile w tym prawdy ale wiele razy od różnych osób słyszałem, ze w telewizorze 32 cale i mniejszym nie odczujesz (nie zauważysz) różnicy między HD 720 a full HD. Jak nie widać różnicy to po co przepłacać? Zamiast tego lepiej wybrać model z podświetleniem LED. W tym przypadku różnica i w jakości obrazu i na rachunku za prąd jest wyraźnie widoczna.

• #3 04 Wrz 2011 14:02
    bmserwis
    Poziom 36  

Przyjmuje się zazwyczaj, że ilość cali mnoży się przez 10 i to jest mniej więcej minimalna odległość (czyli dla 32", 3,2m). Osobiście sam popełniłem ten błąd dwa lata temu podczas umeblowania mieszkania, gdzie do sypialni kupiłem telewizor 42 calowy i po miesiącu przeniosłem do salonu ponieważ nie dało się wygodnie oglądać na nim telewizji (odległość od łóżka plus minus 3 metry). Tak więc nie zawsze większy znaczy lepszy, odnośnie Full HD to zastanów się jeszcze co masz zamiar na nim oglądać i czy jest sens specjalnie przepłacać.
    Osobiście przy tych wymiarach kupiłbym 26 cali.

• #4 04 Wrz 2011 16:17
    Compan
    Poziom 8  

Witam
    ale czy opłaca się wziąć hd ready 72...
    do czego przyszłości nagrywarka do blu-ray jakoś tak się nazywa
    a tak to do oglądania tv
    full hd ma tylko jeden telewizor sony 24 calowy a tak to do 26 cali mają wszystkie hd ready

to co będzie jakość full hd jak kupie telewizorhd ready?
    z góry dziękuje za odpwiedz

• #5 04 Wrz 2011 17:18
    bmserwis
    Poziom 36  

http://www.bozo.pl/Nowosci/hd-ready-full-hd/14-02-2009/

W powyższym linku masz opisane czym się to różni. Odnośnie nagrywarek Blu-ray to kwestia tego kiedy się przyjmą i czy się przyjmą (tak jak płyty dwuwarstwowe) to już kwestia umowna. Żeby mieć jakość HD nie wystarczy sama nagrywarka, ale i plik źródłowy w takiej jakości.

• #6 05 Wrz 2011 19:40
    B. Greda
    Poziom 14  

To jest oczywista bzdura że na mniejszym od 42" telewizorze nie widać efektu fullHD . Problem należy odwrócić - jeżeli chcemy oglądać program w fullHD to ( przy tej samej odległości od ekranu ) musimy kupić większy telewizor . Tak więc przy 2 m odpowiedni będzie TV 32" fullHD , lub 24 - 26" HD-ready . Polecam raczej ten pierwszy wariant bo TVP zapowiada emisję programów w HD , jest Blue-ray oraz internet . Poza tym telewizory 32" mają generalnie lepsze parametry niż te mniejsze , a różnice w cenie nie są aż tak duże .

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme