X

Kuchnia Mastercook KG 1320B Plus - słaby palnik piekarnika

04 Sep 2011 16:04 RORobinson74
  • #1 04 Sep 2011 16:04
    Robinson74

Level 16  
    Helpful post? (+1)
    Witam,

Mam pytanie związane z palnikiem piekarniki w kuchence gazowej Mastercook KG 1320B Plus. Otóż na podstawie pieczonych ciast podejrzewam, że nie osiąga on takiej temperatury jaka powinna być w poszczególnych położeniach pokrętła (1-8).

Sądzę, że powinienem spróbować coś wyregulować. W instrukcji znalazłem taki opis:

Rozumiem, że to co w drugiej pauzie nazwane jest "termoparą" to jest to samo co niżej nazwane jest "czujnikiem temperatury".
    Skąd wziąć taki czujnik temperatury, który wskaże mi temperatury powyżej 100 st. C?

I jeszcze jedno pytanie. Domyślam się, że regulacja kurka palnika piekarnika znajduje się pod pokrętłem? I sądzę, że zwiększenie płomienia następuje przez przekręcenie regulacji zgodnie z ruchem wskazówek zegara?

A może powinienem się jednak przyjrzeć regulacji palnika?

• Helpful post
    #2 04 Sep 2011 23:27
    peter falk
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Robinson74 wrote:
    Rozumiem, że to co w drugiej pauzie nazwane jest "termoparą" to jest to samo co niżej nazwane jest "czujnikiem temperatury".
    Nie jest to to samo.
    Robinson74 wrote:
    Skąd wziąć taki czujnik temperatury, który wskaże mi temperatury powyżej 100 st. C?
    Każdy szanujący się multimetr ma sondę temperaturową do co najmniej 1200 °C i jest to właśnie wspomniana w instrukcji termopara.
    Robinson74 wrote:
    I sądzę, że zwiększenie płomienia następuje przez przekręcenie regulacji zgodnie z ruchem wskazówek zegara?

Akurat odwrotnie.
    Robinson74 wrote:
    A może powinienem się jednak przyjrzeć regulacji palnika?

Nie powinieneś.
  • #3 06 Sep 2011 15:18
    Robinson74

Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki.
    Czy ktoś ma jeszcze jakieś podpowiedzi?
  • #4 17 Oct 2011 18:07
    Twin0r
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    poradziłeś sobie z tą kuchenką ?
    Znalazłem się w identycznej sytuacji i szukam rozwiązań tego problemu.

Mod. ROBSON33
    Regulamin 3.1.13. (10.9, 15)
    Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
  • #5 17 Oct 2011 22:44
    Robinson74

Level 16  
    Przyznam się, że jeszcze się za to nie zabrałem, bo ta kuchnia jest w innej miejscowości.
    Ale proponuję skorzystać z powyższych rad i jeśli się za to zabierzesz, to poinformuj o wyniku.
    Pozdrawiam.
  • #6 19 Nov 2011 20:26
    mihalo
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam, nie chciałbym zakładać nowego tematu, bo to krótkie pytanie odnośnie zasady działania pokrętła piekarnika. Nie mogłem do końca zrozumieć jej z instrukcji. Mianowicie, czy płomień gazu powinien się zwiększać w zakresie od 1 do 8? Może jednak działa to na zasadzie czujnika, który sam ogranicza płomień dla wybranego zakresu, tak aby nie przekroczyć danej temperatury?

W mojej kuchence wielkość płomienia zmienia się jedynie od ikonki do jedynki a dalej już nic się nie dzieje, pomimo regulacji śrubokrętem przy gałce.
  • #7 19 Nov 2011 21:46
    peter falk
    Specjalista AGD
    Helpful post? (-1)
    mihalo wrote:
    czy płomień gazu powinien się zwiększać w zakresie od 1 do 8

Przy zimnym piekarniku - tak
    mihalo wrote:
    Może jednak działa to na zasadzie czujnika, który sam ogranicza płomień dla wybranego zakresu, tak aby nie przekroczyć danej temperatury?

Dokładnie.
    mihalo wrote:
    W mojej kuchence wielkość płomienia zmienia się jedynie od ikonki do jedynki, a dalej już nic się nie dzieje, pomimo regulacji śrubokrętem przy gałce.

Zawór z kapilarą do wymiany.
  • #8 22 Mar 2012 08:16
    Robinson74

Level 16  
    Kupiłem termometr do piekarnika i okazało się, że temperatura jest mniej więcej zgodna z ustawieniem pokrętła.
    Zatem problem z pieczeniem górnej powierzchni niektórych ciast wynika z braku obiegu powietrza, który jest standardem w piekarnikach elektrycznych, ale niestety nie występuje w piekarnikach gazowych.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products