Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór TV LCD - kryterium: najmniejsze opóźnienie obrazu

beepee 06 Wrz 2011 17:11 2416 6
  • #1 06 Wrz 2011 17:11
    beepee
    Poziom 2  

Witam,
    czas na zmiany z kineskopowego TV na LCD

Chcę kupić LCD LED w zakresie 40-42" Samsung Sharp a może coś innego, nie koniecznie 3D ale:

zauważyłem w sklepie że są spore różnice w czasie pojawiania się obrazu z tego samego źródła na różnych TV. Im starszy i prostszy TV tym obraz pojawia się szybciej.

Domyślam się że opóźnienie związane jest z obróbką obrazu. Pewnie przez 99% odbiorców niezauważalna bo oglądają seriale w TV.
    Ale podłączając taki TV do DVD+amplituner i oglądając koncerty widać wyraźnie że najpierw jest dźwięk (w kolumnach a nie w TV!) a później obraz :(

Proszę o poradę czy są jakieś TV (jaki model) w zakresie jak wyżej, które mają na tyle dobre procesory obrabiające obraz że to opóźnienie jest minimalne (niezauważalne).
    Albo czy są jakieś aplitunery, lub odtwarzacze BlueRay z regulacją opóźnienia dźwięku.

Na pomoc w sklepach typu MediaMarkt, Saturn i EuroRTV niestety nie mam co liczyć - rozkładają ręce, nie znają problemu - nikt nie narzeka - taką dostałem odpowiedź.

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

BP

• #2 06 Wrz 2011 19:26
    11111olo
    Poziom 43  

Bierz taki z podświetlaniem LED. To opóźnienie dźwięku może wynikać że kilka (nascie) TV jest podpiętych do jednego źródła sygnału a z jednego dochodzi tylko dźwięk. Wątpię aby były przesunięcia obrazu bo nikt by takich TV nie kupował. Próbowałeś dać głośniej na jakimś TV aby to sprawdzić w praktyce?

• #3 06 Wrz 2011 19:35
    beepee
    Poziom 2  

11111olo napisał:
    Bierz taki z podświetlaniem LED. To opóźnienie dźwięku może wynikać że kilka (nascie) TV jest podpiętych do jednego źródła sygnału a z jednego dochodzi tylko dźwięk. Wątpię aby były przesunięcia obrazu bo nikt by takich TV nie kupował. Próbowałeś dać głośniej na jakimś TV aby to sprawdzić w praktyce?

Właśnie chcę LED :) np. ten SAMSUNG UE40D6500

W sklepach MM Saturn i Euro widziałem tylko jak telewizory różnych firm podłączone do tego samego źródła (tak zapewniali sprzedawcy) pokazują obraz w różnym czasie... niektóre w tym samym a inne mocno opóźnione.

Co do tego dźwięku to przerabiałem ten problem z telewizorem Sony kineskopowym Sony VEGA 32hq100 wymieniłem go na kv-32fq86 który tego problemu nie ma. Nie chce tego samego przeżywać teraz z nowym LCD.

• #4 07 Wrz 2011 12:08
    promator
    Poziom 9  

dlaczego nie SHARP wszyscy jakos unikaja tej marki a jakos tylko ona produkowanana jest na oryginalnych japonskich matrychach

• #5 07 Wrz 2011 12:37
    beepee
    Poziom 2  

promator napisał:
    dlaczego nie SHARP wszyscy jakos unikaja tej marki a jakos tylko ona produkowanana jest na oryginalnych japonskich matrychach

Mam dylemat pomiędzy Sharp LC-40LE830E a Samsung UE40D6500
    Ceny podobne.

plusy Sharpa: matryca matowa, żółty pixel
    plusy Samsunga: lepszy internet, 400Hz, cienka obramówka

Nie umiem się tylko doszukać jakie mają różnice w Input Lag

• #6 07 Wrz 2011 13:04
    kamera
    Poziom 14  

beepee napisał:
    promator napisał:

Mam dylemat pomiędzy Sharp LC-40LE830E a Samsung UE40D6500
    Ceny podobne.

plusy Sharpa: matryca matowa, żółty pixel
    plusy Samsunga: lepszy internet, 400Hz, cienka obramówka

Nie umiem się tylko doszukać jakie mają różnice w Input Lag

Jeżeli wierzysz tylko w informacje marketingowe i opisy w ulotkach typu ...kontrast dynamiczny 10 000/1 lub 2mld.odcieni kolorów , szybkość matrycy 2ms itd. , to jesteś na najlepszej drodze do kupna TV o ....najgorszej jakości obrazu . Producenci w swoich wyrobach stosują różne matryce w tych samych tv LCD , czyli mając ten sam typ TV jaki ma sąsiad ale inne matryce mamy totalnie inne kąty , czerń , równomierność podświetlania :D . A to oznacza że mamy inny TV :D .W głupoty typu "sharp ma tylko japońskie panele " to raczej bym nie wierzył . A sprawy gadżetów no cóż nie ma TV który odtwarza wszystkie kodeki . Na czym polega lepszy internet ? ma lepszą (ergonomiczną )klawiaturę na pilocie :D ma możliwość bez problemowego serfowania po całym necie:D "to wszystko tylko w ere " :D Na koniec , jeżeli TV nie będzie ci odtwarzał niektórych kodeków mkv lub będzie odtwarzał ci te kodeki z artefaktami i z przycinaniem to i tak kupisz odtwarzacz multimedialny (od 200zł ) .Zabawę z internetem zakończysz po 2 tygodniach i ...wrócisz do PC .Wniosek : TV o gorszych parametrach na papierze w realu może mieć o niebo lepszy obraz od wypasionego super badziewia .Pozdrawiam .

• #7 07 Wrz 2011 13:20
    beepee
    Poziom 2  

[quote="kamera"][quote="beepee"]

promator napisał:
    Wniosek : TV o gorszych parametrach na papierze w realu może mieć o niebo lepszy obraz od wypasionego super badziewia .Pozdrawiam .

Tak jak pisałem wyżej:
    priorytetem dla mnie jest żebym nie miał rozjechanego dźwięku na kolumnach z obrazem z TV
    Skłaniam się też w kierunku matowej matrycy.
    Internet i odtwarzanie filmów w sumie mi nie potrzebne... mam Novatrona jako odtwarzacz i to mi wystarczy plus DVD

pozdrawiam
    BP

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme