Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pytanie o multimetr samochodowy.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Warsztat elektronika -> Warsztat co kupić? -> Pytanie o multimetr samochodowy.
Autor
Wiadomość
bigalex
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: katowice

Post#1 Post autora tematu 08 Wrz 2011 11:48   

Pytanie o multimetr samochodowy.

Witam. Pytam w tym dziale ponieważ nie widzę działu w którym mógłbym umieścić to pytanie, jeśli jest takowy proszę o przeniesienie. Szukam multimetru, który będzie nadawał się do mierzenia wartości w samochodzie. Na co zwracać uwagę przy wyborze takiego miernika? Jaki miernik polecalibyście. Dopiero zaczynam przygodę z elektryką i elektroniką samochodową, lecz z wykształcenia jestem elektronikiem (sprzęt rtv itp). Problem polega na tym, że nie wiem czy ma sens kupować coś bardzo drogiego, patrząc na dzisiejszy wybór takich urządzeń. Proszę o poradę jaki multimetr byłby w sam raz do takich pomiarów. Cena nie gra roli, chodzi mi tylko o to, żeby nie kupić miernika, który nie będzie miał zastosowania w samochodzie. Wiem, że to co napisałem jest trochę bez ładu i składu ale nie mam się gdzie zwrócić o poradę. Zastanawiam się nad miernikiem brymen bm338, Fluke 233. Te dwa mierniki chodzą mi po głowie i nie wiem na jaki się zdecydować. Co polecacie?
Pozdrawiam
Olek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2011 11:48   

Powrót do góry

1078231
Gość

Post#2 08 Wrz 2011 19:47   

Re: Pytanie o multimetr samochodowy.

Brymen. A jak masz sposora to Fluke 88 Automotive Meter. I tak wykorzystasz tylko z górą 50% możliwości.
Tak że raczej kup jakiegos samochodowego Unita.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2011 19:47   

Powrót do góry

paluszasty
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Łódź

Post#3 08 Wrz 2011 20:09   

Kolego warto może pomyśleć jeszcze o mierniku cęgowym? Albo odpowiedniej przystawce do multimetru. Ten brymen fajny, typowo samochodowy przyrząd (test sondy lambda itp). A ten fluke trochę bez sensu do samochodu chyab ze zależy Ci na bajerze -odczepianym wyświetlaczu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2011 20:09   

Powrót do góry

bigalex
Poziom 6
Poziom 6

Post#4 Post autora tematu 08 Wrz 2011 22:43   

Dziękuję za odpowiedzi. Więc pozostaję na razie przy Brymenie. Ale ktoś powiedział o multimetrze cęgowym i tutaj mam pytanie: w jakim stopniu przyda się on w samochodach? Czy ułatwi pracę? Może to głupie pytanie lecz nie miałem do czynienia z takimi miernikami gdyż jak już wcześniej wspominałem, jestem elektronikiem, nie elektrykiem. I tutaj znowu nasuwa się pytanie jaki?
Pozdrawiam
Powrót do góry

1078231
Gość

Post#5 08 Wrz 2011 23:24   

bigalex napisał:
w jakim stopniu przyda się on w samochodach?

Znacznym.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2011 23:24   

Powrót do góry

bigalex
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 Post autora tematu 09 Wrz 2011 23:18   

Dziękuję za pomoc. Lepiej kupić miernik zwykły + cęgowy czy jakiś lepszy cęgowy? Jakie polecacie?
Pozdrawiam
Powrót do góry

1078231
Gość

Post#7 09 Wrz 2011 23:21   

Trudno powiedzieć. Zważ na to, że jak się uszkodzi jedyny ale lepszy to jesteś bez sprzetu. Wystarczy zwykły miernik UIR/piszczek i jakaś cęgówka. Ale i tak (czasami) bez oscyloskopu ani rusz.
Powrót do góry

bigalex
Poziom 6
Poziom 6

Post#8 Post autora tematu 09 Wrz 2011 23:27   

Więc kupię cęgi i zwykły miernik. Dzięki za pomoc wszystkim.
Pozdrawiam

Dodano po 1 [sekundy]:

Więc kupię cęgi i zwykły miernik. Dzięki za pomoc wszystkim.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Warsztat elektronika -> Warsztat co kupić? -> Pytanie o multimetr samochodowy.
Strona 1 z 1