Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Vw Polo 1.9 sdi asy zmiana parametrów kąta wtrysku paliwa

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Vw Polo 1.9 sdi asy zmiana parametrów kąta wtrysku paliwa
Autor
Wiadomość
gks831
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: kościerzyna

Post#1 Post autora tematu 08 Wrz 2011 17:30   

Vw Polo 1.9 sdi asy zmiana parametrów kąta wtrysku paliwa

Witam.
Mam pytanko, otóż w jaki sposób można regulować kąt wtrysku na zapalonym silniku tzn. jakiego można użyć programu aby np. z laptopa zmieniać parametry zapłonu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2011 17:30   

Powrót do góry

decybel91
Poziom 23
Poziom 23

Post#2 08 Wrz 2011 18:16   

Re: vw polo 1.9 sdi asy zmiana parametrów kąta wtrysku paliwa

Pompa z nastawnikiem HDK - z nazwy jest to pompa z nastawnikiem MECHANICZNYM.
Powrót do góry

gks831
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 08 Wrz 2011 18:26   

Hej.Ju,z tłumacze o co mi chodzi.Moje polo ma zaslepiony egr,wyciagnalem tez klape przepustnicy i w efekcie koncowym polowka jest nie ekologiczna malo pali dobrzejezdzi,ale denerwuje mnie przsypieszony kat wtrysku wynikajacy z dzialania egr ktory w wyniku podania dawki spalin powoduje oslabienie reakcji spalania sie oleju napedowego i oglusza prace silnika.Porostu chce przez z miane w ecu odrobine opoznic kat wtrysku co w efekcie wpłynie na kulture pracy silnika.Prosze o pomoc w tej sprawie,poniewaz jesto temat rzeka
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2011 18:26   

Powrót do góry

domex32
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wałcz

Post#4 08 Wrz 2011 20:49   

Nie jestem pewien czy w sdi też tak bedzie ale w TDI silnik, adaptacja kanał 04 i tam można nieco przyspieszyć lub opóźnić kąt wtrysku.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2011 20:49   

Powrót do góry

Usunięty

Post#5 09 Wrz 2011 03:54   

decybel91 napisał:

Nie pisz głupot.HDK to czujnik położenia nastawnika pompy stosowany od około 1993 roku.Są to czujniki indukcyjne bezstykowe które zastąpiły wcześniej stosowane potencjometryczne.
Cytat:
Mam pytanko, otóż w jaki sposób można regulować kąt wtrysku na zapalonym silniku

Nie można.Przynajmniej ja bym nie próbował.Możesz se np vagiem grupa 00 -przełącz na nastawy-tdi timing.
Cytat:
Nie jestem pewien czy w sdi też tak bedzie ale w TDI silnik, adaptacja kanał 04 i tam można nieco przyspieszyć lub opóźnić kąt wtrysku.

A nie mówisz czasem o grupie 004-nastawy?Bo tam jak przełąćzysz to chyba przyspiesza lub opóźnia zapłon.Można w ten sposób sprawdzić działanie zaworu przestawiacza kąta.Tak czy nie?[/quote]
Powrót do góry

domex32
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wałcz

Post#6 09 Wrz 2011 14:54   

jorge83 napisał:
decybel91 napisał:

Nie pisz głupot.HDK to czujnik położenia nastawnika pompy stosowany od około 1993 roku.Są to czujniki indukcyjne bezstykowe które zastąpiły wcześniej stosowane potencjometryczne.
Cytat:
Mam pytanko, otóż w jaki sposób można regulować kąt wtrysku na zapalonym silniku

Nie można.Przynajmniej ja bym nie próbował.Możesz se np vagiem grupa 00 -przełącz na nastawy-tdi timing.
Cytat:

A nie mówisz czasem o grupie 004-nastawy?Bo tam jak przełąćzysz to chyba przyspiesza lub opóźnia zapłon.Można w ten sposób sprawdzić działanie zaworu przestawiacza kąta.Tak czy nie?

Nie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Wrz 2011 14:54   

Powrót do góry

gks831
Poziom 6
Poziom 6

Post#7 Post autora tematu 12 Wrz 2011 16:50   

Re: Vw Polo 1.9 sdi asy zmiana parametrów kąta wtrysku paliwa

Panowie,silnik sdi to chyba najlepsze co wymyslil vw tylko przez ta ekologie sa klopoty.A wracajac do tematu to tym sposobem na kanale 004 nie mozna nic zmienic innymi slowy nie wykonasz nawet testu.WAGIEM to zbyt wiele sobie nie podzialam napewno nie zmienie parametru poczatku wtrysku,prosze nie mylic ze statycznym katem wtrysku ktory jest potrzebny tylko do inicjacji zaplonu a dalej pompa otrzymuje informacje od sterownika to tak w wielkim skrocie.Prosze o jakies inne pomysły a moze sa dostepne lepsze programy.Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Vw Polo 1.9 sdi asy zmiana parametrów kąta wtrysku paliwa
Strona 1 z 1