Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Audi A3 1.6 na zimnym krzywo pracuje i dławi

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Audi A3 1.6 na zimnym krzywo pracuje i dławi
Autor
Wiadomość
Dasty20
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 09 Wrz 2011 09:05   

Audi A3 1.6 na zimnym krzywo pracuje i dławi

Witam, jestem nowy i tutaj drodzy koledzy kieruje się o pomoc do was. Mianowicie jestem posiadaczem Audi A3 1.6 (AKL) benzyna + sekwencja. Od zakupu auta mam problem polegający na tym że gdy na zimnym silniku zapalę auto, to po ok.2 sekundach gdy obroty spadną po niżej 1000 auto zaczyna nie równo pracować. Obroty spadają nie raz do 200 przy czym potrafi zgasnąć ( gdy zaraz po odpaleniu dodam mu większą ilość gazu wygląda tak jak by się zalewał i gaśnie). Gdy złapie juz lekką temperature obroty są juz wyższe ale dalej falują delikatnie i słychać nie równą prace silnika. Dodam ze podczas pracy silnika gdy podstawie ucho pod kolektor z któregoś miejsca słychać syczenie czy to może być lewe powietrze ?? czy to normalny odgłos (wczoraj słyszałem jak by coś strzeliło w kolektorze) . Dodam że wymieniłem kable, świece, czujnik temeratury silnika. Sonda działa poprawnie, mechanik doradził mi sprawdzenie czy grzałka również w sądzie działa i wszystko jest jak należy. Dodam że na VAG-u wywalało mi błąd sondy że zbyt bogata mieszanka (ale ponoć taka rzecz może dziać się gdy ma się instalacje gazową) Dodam ze podczas jazdy nie ma żadnych objawów. Rzecz dzieje się na benzynie. Natomiast gdy przy 30 stopniach przełączy się na gaz jest juz lepiej ale obroty dalej falują delikatnie i silnik nie pracuje równo. Prosiłbym o wszelkie dorady i może ktoś miał podobny juz przypadek. Pozdrawiam Damian
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Wrz 2011 09:05   

Powrót do góry

robertwojciak
Poziom 13
Poziom 13

Post#2 11 Wrz 2011 13:29   

Re: Audi A3 1.6 na zimnym krzywo pracuje i dławi

Witam. Sprawdz to lewe powietrze. Mogły też rozjechać sie mapy wtrysków. gdyby tak trzeba troche na benzynie pojeździć to sobie poukłada.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Wrz 2011 13:29   

Powrót do góry

Dasty20
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 02 Paź 2011 10:34   

Re: Audi A3 1.6 na zimnym krzywo pracuje i dławi

Po dość długim czasie wiem co było mojemu autu. Otóz poma paliwa była do wymiany, miała za słabą wydajność jednak ciśnienie było dobre. Po zatkaniu wężyka paliwa które wraca do baku silnik zaczynał pracować poprawnie. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Audi A3 1.6 na zimnym krzywo pracuje i dławi
Strona 1 z 1