Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY PEUGEOT

Grytronics 28 Lis 2004 16:17
  • #1 28 Lis 2004 16:17
    Grytronics
    Poziom 17  

cześć,,,jestem wlascicielem Peugeota 206 rocznik 2003 i poszukuję schematu złącza diagnostycznego to tego modelu - przewód,soft oraz jakaś teoria o tym...znalazłem conieco na forum ale nie wiem czy to każdy samochód ma podobne wtyczki czy jak bo na forum jest to troche zaśmiecone i z moim stanem wiedzy o diagnostyce to zawiele nie zdziałam...dopiero to poznaje...jeśli więc ktoś się tutaj na tym zna to byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek porady i ewentualnie odnośniki do potrzebnych mi schematów...coś takiego można kupić za ok 100 zl więc chyba taniej mnie wyjdzie sobie to zbudować...znalazłem jakiś program w dosie - diagnostyka peugeot/citroen ale wykrywa jakieś usterki a nic nie mam nigdzie przyłączone (usterki widmo)....proszę o jakiekolwiek porady i wskazówki,,,dzięuję....aha i jeszcze jedno - mam gniazdo diagnostyczne ok 30 pin ...ile z tego jest wykorzystywane w komunikacji z komputerem i po co jest ta reszta pinów ?
    Nie pisz tytułów dużymi literami - REGULAMIN.[h]

• #2 28 Lis 2004 18:28
    renans
    Poziom 11  

w peugeocie 206 2003 nie możesz mieć gniazda 30-pinowego tylko gniazdo carb stosowane we wszystkich samochodach homologowanych na europe od paru lat( norma OBD-2),schemat interfejsu na max. 232 czy opto, znajdziesz w necie ale programu do peugeota nie znajdziesz nigdzie chyba że kupisz DIAG-2000.

• #4 29 Lis 2004 13:46
    Grytronics
    Poziom 17  

u jeszcze takie pytanko : pod rs232 są przecież przeważnie układy na optotriakach (seperacja) ,raz coś takiego widziałem na dwóch czy trzech tranzystorach (też rs232)... jaka jest różnica między takimi konwerterami ? czy oba mają różne od siebie możliwości ?

• #5 29 Lis 2004 17:48
    Usunięty
  • #6 29 Lis 2004 18:03
    renans
    Poziom 11  

albo twój peugeot nie jest 206 tylko 205 i wtedy możesz mieć gniazdo 30 pinowe i wtedy możesz kombinować z tym programem ale jak masz 206 to sobie odpuść .możesz poszukać programu do obd. i będziesz mógł sprawdzić błędy i parametry silnika .

• #7 30 Lis 2004 16:36
    IWEX100
    Poziom 16  

Jedź po prostu do elektronika samochodowego. W cywilizowanej Europie tak się naprawia samochody.

• #8 01 Gru 2004 11:35
    Grytronics
    Poziom 17  

Elektronicy samochodowi zazwyczaj nie posiadają schematów takich urządzeń b mają je kupione a druga sprawa to pewnie nigdy by mi go nie porzyczył tylko powiedział dawaj 100 zł podepniemy pod kompa...hehe a ni ma tak...sam sobie bede panem i mechanikiem...interfejs pewnie jest niezmienny tylko soft załatwie sobie na jakiejś giełdzie bo znajomości w tej branży raczej nie mam :(

• #9 27 Paź 2005 08:37
    Rostekk
    Poziom 2  

Diaga 2000 można śiągnąć emulkiem :D

• #10 30 Paź 2005 10:46
    Grytronics
    Poziom 17  

a dysponuje Ktoś schematem interfejsu z wtyczką do peugeota 206 rok produkcji 2003 ?...

• #12 28 Sty 2006 22:43
    Grytronics
    Poziom 17  

ten program działa z każdym modelem i rocznikiem peugeota?....tzn z kazdym samochodem z obd2 ?...P.S. aby podłaczyć kompa pod to obd2 wystarczy ten uniwersalny rosyjski nie raz omawiany schemat K-line ?

Dodano po 5 [godziny] 33 [minuty]:

na stronce Scan Tool pisze ze działa,czy Ktoś tego już używał z powodzeniem?....w opisówce do tego ELM323 wyczytałem ze to zwykły zaprogramowany PIC16c505....

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty