Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor z kodekami i USB czy TV +odtwarzacz multimedialny? Co, gdzie i za ile?

MrRoger 11 Wrz 2011 02:08 1909 5
  • #1 11 Wrz 2011 02:08
    MrRoger
    Poziom 10  

Czesc;

Pisze, poniewaz jestem juz w zasiegu cyfrowej TV od jakiegos czasu i przymierzam sie do zakupu telewizora lecz niestety nie moge sobie z tym poradzic!
    Rzecz wydawala by sie latwa przeciez!
    BA! Czym jest kupno telewizora, (powie niejeden z Was) ale...

POMYSL_A:
    Pierwotnie zastanawialem sie nad kupnem TV + serwera NAS podlaczonego pod TV, a za nim AP do rozsiewania sygnalu po domu do wszystkich komputerow.
    Zrezygnowalem jednak z tego pomyslu po przeczytaniu kilku artykulow na temat problemow z kompatybilnoscia niektorych urzadzen (dyski zewnetrzne) z USB w produkowanych odbiornikach TV.

POMYSL_B:
    Teraz mam nieco inna wizje rozwiazania problemu z multimediami w domu.
    X Szukam TV do salonu od 25" do 50";
    X TV energooszczednego;
    X Z poradnika pod tym adresem wynika, iz wartosc odswiezania ma kluczowe znaczenie dla wygody odladania wiec i na to nalezy zwrocic uwage (w okolicach 120Hz bedzie OK);
    X Koszt nie za wielki, poniewaz TV u mnie sluzy raczej jako radio, a oglada sie na nim tylko bajki (wiec "radio" za 4000-5000zl odpada stanowczo, 3k niechetnie, 2tez... - najlepiej darmowy TV bo straszny sknera jestem :D );

Szukam modelu:
    Dbajacego o zdrowie dzieci, taniego, do posiedzenia 2 razy w tygodniu przed nim (weekend) wyswietlajacego ladny obraz, sprawdzonego przez Was i godnego polecenia w swojej klasie oraz posiadajacego jakies wejscie PCMCIA i/lub CI/CI+

======

Kolejne pytanko dotyczy odtwarzacza multimedialnego. Widze, iz toczy sie na forum kilka dyskusji co do wyboru sprzetu, wiec pozwole sobie przylaczyc sie do dyskusji tam, a tutaj zaznacze tylko co by bylo mile widziane dla mnie (moze ktos budowal taki zestaw niedawno i w odpowiedzi da mi gotowca z wypisanymi modelami TV oraz odtwarzacza)

W domu znajduje sie 4PC polaczone WiFi z dostepem do swoich udzialow poprzez haslo i uzytkownika podawane przy logowaniu do systemu.
    Na jednym PC znajduje sie magazyn multimedialny udostepniany reszcie, chcac cokolwiek obejrzec ten jeden PC musi sie "krecic" na okraglo, a sprawa komplikuje sie jeszcze bardziej gdy ktos chce popatrzec na np. film/bajke na TV - trzeba kopiowac to wszystko na pendrive'a i podlaczyc do odtwarzacza przy TV.
    Szukam zatem rozwiazania pozwalajacego na przeniesienie magazynu biblioteki multimedialnej blizej TV i udostepnienie jej poprzez WiFi reszcie PC.
    Z wykozystywanych opcji serwera multimedialnego w szczegolnosci beda:
    - odtwarzanie .avi (moze .flv i youtube);
    - zapis ogladanego programu na dysk;
    - zarzadzanie biblioteka 24h i przyjmowanie nowych pobieranych plikow z roznych zrodel w jednym czasie (DC++, torrent, FTP, e-mail) (wspominam o tym, poniewaz niektore serwery NAS nie radza sobie dobrze z zapisem poprzez LAN ponizej 100Mb, a WiFi mam tylko G czyli 54Mbps)
    - procz multimediow na serwerze przy odbiorniku bedzie trzymana rowniez kopia zapasowa wazniejszych dokumentow, programow, sterownikow itd dla poszczegolnych "pecetow";
    - samba (moze FTP, moze jakis serwer plikow nawet);

Pewnie kilku z Was po przeczytaniu tego postu przychodzi do glowy postawienie poprostu kolejnego PC przed odbiornikiem telewizyjnym, badz zakup HTPC... Niestety takie rozwiazanie odpada ze wzgledu na generowany halas, pobor mocy i sam koszt urzadzenia.

OK, juz koncze ten monolog i wskakuje do lozka bo chyba sie zrobilo nieco pozno.
    Mam nadzieje, ze znajda sie chetni udzielic mi rady, podziela sie swoimi pomyslami i wnioskami. Dziekuje za to wszystko z gory, i jednoczesnie przepraszam za mozliwe bledy ortograficzne w poscie - pozno juz i kiwam sie nad klawiatura :D
    Dobrej nocy wszystkim !

• #2 12 Wrz 2011 14:50
    Moto_Moto
    Poziom 14  

By dobrać tv energooszczędny do oglądania programów 2 razy w tygodniu... co można zaproponować ? Ustalmy jednak na co jesteś zdecydowany. Przeczytaj swój post i sądzę, że sam wybierzesz odpowiednio.
    Osobiście zrobiłbym tak:
    1. TV brałbym plazmę 50'.
    2. Odtwarzacz HDD z obsługą LAN z możliwością aktualizacji softu ze względu na kodeki, no i obsługa DLNA. Ewentualnie zamiast niego pc/laptop/nettop ale to już koszt wyższy, hałas (można i poskładać cichy sprzęt), gabaryty.

Dlaczego plazmę? Bo za 2,4k masz już w miarę fajny sprzęt (tyle, że nie energooszczędny) ale ekran daje frajdę.
    Nie patrzyłbym na odtwarzanie multimediów z tv. Kodeki się zmieniają i zawsze będzie jakiś plik co nie dasz radę odtworzyć. Do tego dochodzi częsta potrzeba konwersji plików tekstowych. Lepiej by odtwarzacz multimedialny obsłużył to co potrzebujesz.

• #3 16 Wrz 2011 14:53
    MrRoger
    Poziom 10  

A może mi ktoś polecić kilka modeli opisywanego przez Ciebie sprzętu?
    Chodzi mi głównie o wybór odtwarzacza - jaka marka, model? Które marki posiadają opisane przez Ciebie funkcje?

Co do TV to już się mniej więcej zdecydowałem - jeżdżę w wolnej chwili, oglądam i porównuje :)

• #4 19 Wrz 2011 07:07
    Moto_Moto
    Poziom 14  

To nie jest prosty temat, każdy ma swoje plusy i minusy :)
    Niestety musisz poczytać fora odnośnie odtwarzaczy HD. Bardzo dobry dział jest na forum hdtv.com.pl. Tu zresztą też przewijają się wątki odnośnie tego typu sprzętu.
    Do moich faworytów należy HiMedia 600B, lub Popcorn A-200. Jednak poczytaj bo zwolenników i przeciwników jest dużo za dużo a ideału po prostu nie ma.
    Sprecyzuj jakiego rodzaju pliki oglądasz/słuchasz i na tym się wzoruj. Ponadto możliwość upgrade'u softu i niezawodność jest jak dla mnie podstawą.

• #5 19 Wrz 2011 16:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #6 17 Wrz 2012 15:14
    GalaxyR
    Poziom 9  

Dobry temat a już się zakończył !! Szkoda.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme