X

Internet - która oferta atrakcyjniejsza?

Pablinho 13 Sep 2011 17:25
  • #1 13 Sep 2011 17:25
    Pablinho
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam. W tej chwili kończy mi się umowa w Play na internet mobilny. Dostałem juz od nich ofertę przedłużenia na nastepujacych warunkach:
    19 GB limitu,transfer do 4 Mb/s, darmowy i nielimitowany internet każdej nocy w godzinach 24:00 – 9:00... i to za 59 zł miesięcznie w umowie na rok.

Wcześniej zastanawiałem się też nad internetem stacjonarnym z Multimedii.
    Tam pakiet wygląda następująco internet 2 Mb/s od 13.00 do 24.00 i 20 Mb/s w taryfie nocnej od 24.00 do 13.00, a dodatkowo telewizja z 62 kanałami.. i to wszystko w kwocie 79 zł miesięcznie...

Ja skłaniam się ku Multimedii, a wy co o tym sądzicie?
  • #2 13 Sep 2011 18:36
    piterus99
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Internet kablowy zawsze będzie pewniejszy niż mobilny.
    Inna sprawa, że mobilny zabierzesz ze sobą w podróż, kablowego niestety nie.
  • #3 14 Sep 2011 12:29
    appcontrol
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Witaj,

od ponad roku posiadam internet mobilny z Play'a, wielu ze znajomych narzeka na zasięg, prędkość itd. Kartę sim otrzymałem ze standardowym modemem e167 i od tego czasu nie zawiódł ani razu. Oczywiście są miejsca gdzie zasięg = 0, niemniej jednak jako internet rezerwowy spisuje się idealnie. Nie raz uratował mnie przed utratą Klienta - pracuję zdalnie, więc bez internetu jak bez głowy :-) Przed końcem umowy otrzymałem od nich ofertę z przedłużeniem i przeskokiem na pakiet 4GB. Zrezygnowałem, ponieważ aktualnie nie ma (czyt. nie znalazłem) na rynku oferty lepszej niż 2GB za 29zł z VAT/ Msc. Do modemu dokupiłem zewnętrzną antenę która stabilizuje zasięg, zwłaszcza w pomieszczeniach. W domu mam dwa łącza stałe, jedno symetryczne od lokalnego dostawcy, drugie z UPC. Jeżeli mobilność nie ma dla Ciebie większego znaczenia polecam wybrać internet stacjonarny.
  • #4 14 Sep 2011 13:22
    kamilostefan
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Wszystko zalezy czy wiekszosc czasu przed komputerem/ laptopem spedzasz w domu czy raczej poza domem. Jesli w domu to wybierz multimedie, stale lacze zawsze lepsze bo na kablu i zasieg jest, a z bezprzewodowym to roznie bo nie wszedzie sa nadajniki gdzie bedziesz mial zasieg:)
  • #5 19 Sep 2011 20:35
    mwpol
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Tak jak radził jeden z przedmówców. Najpierw sprawdź mapę zasięgu sieci play a nastepnie skonfrontuj to ze swoimi zapotrzebowaniami
  Search 4 million + Products
Browse Products