Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać: Panasonic TX-P42vt20 , TX-P42gt30 , TX-P46g30

rudymi 14 Wrz 2011 18:21 4767 13
  • #1 14 Wrz 2011 18:21
    rudymi
    Poziom 13  

Witam
    Właśnie przymierzam się do zakupu TV i na 99% będzie to plazma ze względu na dobre skalowanie sygnału SD, czas reakcji matrycy oraz realne oddawanie kolorów.

Główne założenia to:
    -cena 3300zł
    -tv ma służyć do oglądania filmów, czasami jakiś meczyk z kumplami no i oczywiście oglądanie programów telewizyjnych (w przyszłości może dojdzie do tego jakaś konsola).

Telewizor będzie stał w rogu pokoju i średnia odległość oglądania będzie wynosić ok 3m i tu się waham czy oby 42" wystarczą do takiego oglądania?
    Brat posiada 42vt20 i tv jest super (w tej cenie dostaje TV, 2pary okularów i moduł wi-fi oraz kabel HDMI), w sumie jest to mój faworyt z trzech wymienionych chociaż fajnie by było mieć ciut większy tj. 46" ale troszkę słabo bo nie ma 3D (może bajer ale w przyszłości - i to niedalekiej - może się przydać). Boję się tez tego modelu 46g30 bo czytałem że ma przypadłość do brzęczenia.
    42gt30 niby nowsza seria ale niższa od vt wiec powinno być coś podobnego ale na temat tego modelu wiem najmniej. Jedynym minusem jest to że w tej cenie nie dostane TV z okularami.
    Proszę o pomoc w powyższym zestawieniu, poprawcie mnie jeżeli jestem w błędzie.

PS Widziałem ostatnio obraz 3D na LG 42lw570s (LED) i szok bo jest to najlepsze 3D jakie widziałem bez migotania z lekkimi okularami których nie trzeba ładować. Trochę mi namieszał ten model ale boje się słabego obrazu z sygnału SD.
    Pozdrawiam

• #2 14 Wrz 2011 18:30
    AxelNext
    Poziom 38  

Pasywne 3D to przyszłość i to bardzo bliska przyszłość.
    W tym roku jako innowacja w LG, a w przyszłym roku w większości telewizorów 3D
    Okulary migawkowe odejdą do historii dlatego wybierając TV nie kieruj się 3D jako priorytetem.

• #3 14 Wrz 2011 20:52
    konio68
    Poziom 15  

To fakt nie warto się sugerować ale przy matrycach 1920 tylko migawki dadzą Ci full HD w 3D. I z tego co wiem sony , Samsug i inni będą dalej produkować migawki.
    Do tego bateria za 3 pln styka na 60 godzin ogladania więc nie jest tak żle.
    A przyszłość to będzie 3D bez gogli.

• #4 14 Wrz 2011 21:01
    AxelNext
    Poziom 38  

konio68 napisał:
    tylko migawki dadzą Ci full HD w 3D.

1. To ma się zmienić w pasywnych w przyszłym roku.
    2. Zdecydowanie TAK :)

• #5 15 Wrz 2011 07:01
    Trabi
    Poziom 36  

axelakis napisał:
    (...)
    2. Zdecydowanie TAK

Ciekawe tylko jak zmusisz własny mózg do patrzenia raz jednym raz drugim okiem :D . Chyba że obraz np. stołu wyjdzie z ekranu i będzie można na nim postawić piwo :P . 3D z TV bez czegoś co zmusza oczy do specyficznego patrzenia jest nierealne.

PS: odszczekam to jeśli coś takiego się pojawi.

• #6 15 Wrz 2011 14:57
    AxelNext
    Poziom 38  

Trabi napisał:
    odszczekam to jeśli coś takiego się pojawi.
    Ehhh, wpisz w Google -> 3D bez okularów

Wiesz co robić ;)

• #7 15 Wrz 2011 22:44
    kamera
    Poziom 14  

axelakis napisał:
    Trabi napisał:
    odszczekam to jeśli coś takiego się pojawi.
    Ehhh, wpisz w Google -> 3D bez okularów

Wiesz co robić ;)

Chodziło Ci chyba o to :
    https://www.dvd-intelligence.com/video/index.php?id=106 :D
    Ciekawe jak czuje się człowiek po oglądaniu filmu "przyrodniczego" , czy bardziej się zmęczy oglądaniem czy czynnym uczestnictwem .:D

• #8 15 Wrz 2011 23:21
    AxelNext
    Poziom 38  

kamera napisał:
    Chodziło Ci chyba o to :
    Raczej o TV 3D bez okularów firmy TOSHIBA.
    To dopiero początek http://www.youtube.com/watch?v=EVRA-L0_7OQ

LG wypuściło na rynek monitor 3D bez okularów LG D2000, a TOSHIBA laptopa -> Toshiba Qosmio F750

Wiesz co robić ;)

Słyszałeś o okularach De-3D :?: :D

• #9 16 Wrz 2011 23:50
    rudymi
    Poziom 13  

Ok panowie ale żaden jak narazie nie odniósł się do mojego pytania. Który tv wybrać i dlaczego?

• #10 16 Wrz 2011 23:53
    AxelNext
    Poziom 38  

VT
    Masz w komplecie 2 x okulary 3D + adapter WiFi

• #11 09 Paź 2011 19:33
    rudymi
    Poziom 13  

Wybrałem Panasonic TX-P42VT20E
    Wszystko jest tak jak chciałem lecz ma jedną wadę a mianowicie "brzęczy" podobnież te modele tak mają tylko nie wiem czy to podlega gwarancji. Brat ma TX-p46VT20E i u niego słychać to brzęczenie dopiero jak stanie się nad telewizorem u mnie jest ono słyszalne z odległości trzech metrów. Trochę mnie to irytuje szczególnie jak jest jakaś cicha scena w filmie.

• #12 09 Paź 2011 23:30
    RCM 127
    Poziom 12  

ten typ tak ma (plazma), zależy na jaki egzemplarz się trafi... spróbuj wymienić na inną sztukę w sklepie gdzie dokonałeś zakupu.

• #13 10 Paź 2011 06:52
    Trabi
    Poziom 36  

Tyle kasy za brzęczący TV? Nie szkoda? Nawet bym się nie zastanawiał nad zmianą (producenta?).
    Sprawdź czy na słuchawkach też będziesz słyszeć to brzęczenie. Jeśli tak, to leć do sklepu na wymianą, bierz (dobre i szczelne!) słuchawki i sprawdzaj u nich egzemplarz za egzemplarzem. Bo na głośniczkach to w sklepie raczej nic nie usłyszysz :( . Co to znaczy "ten typ tak ma"? Znaczy sie jest źle skonstruowany, co go powinno dyskwalifikować.

PS: Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że mam zostać przy CRT.

• #14 10 Paź 2011 07:03
    irekr
    Moderator

W słuchawkach nie słychać brzęczenia.
    To jedyna wada tego odbiornika. W moim 46G30 zasilacz jest słyszalny ale nie przeszkadzający.
    Różnica w jakości obrazu między CRT a plazmą jest zbyt szokująca by zostawać przy kineskopie.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme