Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

glosniki do kolumn Altus 75

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Co kupić Archiwum -> glosniki do kolumn Altus 75
Autor
Wiadomość
max007
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Łobez

Post#1 Post autora tematu 29 Lis 2004 13:36   

Witam wszystkich!
To moj pierwszy post i od razu zglaszam sie o pomoc:) Mianowicie chodzi o Altusy 75 chce wymienic glosniki bas, sredni, wysoki i zwrotnice. Jakie glosniki i zwrotnice polecacie? najlepiej takie ktore by pasowaly do kolumny bez wiekszy modyfikacji :) i zeby cena byla bardzo przyzwoita :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2004 13:36   

Powrót do góry

bezpiecznik
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Grudziądz

Post#2 29 Lis 2004 13:51   

Re: Jakie glosniki do kolumn Altus 75??

przede wszystkim dlaczego chcesz wymieniać???czy oryginalne są uszkodzone?jeżeli chcesz kompletnie zrewolucjonizować brzmienie no to proszę ale skomplokowane to dosyć(jest to możliwe). jednak radziłbym zostać przy tamtych głośnikach lub jeżeli są uszkodzone to zregenerować bądż wymienić na nowe(drogie...). zwrotnica jeżeli jest oki to nie wymieniaj,choć mało skomplikowana spełnią swe zadanie w w/w konstrukcji.
Powrót do góry

max007
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 29 Lis 2004 14:10   

Chce wymienic poniewaz orginalne sa uszkodzone, wymienilem membrany w basowych ale jeden i tak trzeszczy po wymianie w srednich ostatio tez membrany padly myslalem ze moze sa jakies glosniki nie koniecznie tonsila w zastepstwo starych.
Powrót do góry

bezpiecznik
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Grudziądz

Post#4 29 Lis 2004 15:07   

istnieją głośniki o podobnych wymiarach i parametrach ale trzeba liczyć się z zmianą calościowych parametrów zestawu.średniaki mimo wszystko możesz zregenerować ew.ten drugi basowy musiałbys dokupić nowy lub od kogoś do lub po regeneracji.
pozdrawiam!
michał
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2004 15:07   

Powrót do góry

max007
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 29 Lis 2004 15:22   

A jak bym kupił takie [/url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35948217[/url] glosniki zamiast starych co o nich sadzicie??czy obudwa od altusow 75 nadaj sie na glosnik tej mocy, wiem ze to bedzie sie rowniez wiazalo z wymiana zwrotnicy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2004 15:22   

Powrót do góry

Mati 87
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Lubin

Post#6 28 Kwi 2005 17:53   

Jeśli szukasz tanich głośników zajżyj tutaj
http://www.stx.pl

Pamiętaj tylko, że po wymianie na inne głośniki zmeni się charakterystyka i brzmienie kolumny. Trzeba ją będzie na nowo zestroić.
Powrót do góry

adam86-20
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: rybnik

Post#7 10 Cze 2006 15:08   

Re: glosniki do kolumn Altus 75

Witam
Może mi ktoś powie jak zestroć Stx25-100-8-sc z altusem 75?
Jak przerobić zwrotnice żeby było lepiej, albo jaki tunel?
Chciałbym uzyskać lepszy bas tz. żeby było lepsze udeżenie, nie chodzi żeby był miekki.....
Wymieniłem głośniki i to już nie jest to co było:cry:
Pomóżcie!!!!!!!!!!
Powrót do góry

mateuszqq
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 22 Lip 2007 16:41   

Jak chcesz wymienić głośniki w Altusach to jeżeli nie chcesz stracić na jakości dźwięku to wymień tylko na takie jakie tam były bo to do nich specjalnie była liczona obudowa. Natomiast jeżeli chcesz coś taniej to możesz skorzystać z oferty STX'a.
Pozdrawiam
Powrót do góry

adam86-20
Poziom 9
Poziom 9

Post#9 28 Lip 2007 20:04   

Ok. ale czytaj dobrze, bo ja już wymieniłem głośniki i mam problem typu jak dostroić te głośniki do tych obudów, na pewno da się coś zrobić żeby było coś lepiej słychać a na pewno już ktoś się w to bawił bo nie wieże żeby nikt nie wymieniał w tak popularnych 75" tych oryginalnych na STX
Pozdro!
Powrót do góry

Helmans
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Władysławowo

Post#10 28 Lip 2007 20:21   

adam86-20 napisał:
bo nie wieże żeby nikt nie wymieniał w tak popularnych 75" tych oryginalnych na STX
Pozdro!

Chyba niestety nikt nie wymieniał, gdyż jest takie coś bezsensu (czyt. wymiana dobrego na gorsze) Po pierwsze dla głośników tonsila (dokładnie takich jakie były poprzednio) Było wszystko liczone od litrażu obudowy kończąc na zwrotnicach. Jeśli chcesz coś wyliczyć to użyj Programu WinSid. Chociaż ciężko to obliczyć. Po prostu trzeba było sie posłuchać kolegów z forum.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lip 2007 20:21   

Powrót do góry

adam86-20
Poziom 9
Poziom 9

Post#11 29 Lip 2007 13:51   

Czytałem kiedyś na innym forum (ale już nie pamiętam gdzie) że wymieniali głośniki na STX i pisali że można to zrobić żeby poprawić coś ale żadnych szczegółów nie było więc dlatego się pytam o szczegóły bo może ktoś się tym bawił, a co do tych oryginalnych skrzyń i głośników to chyba nie jest tak do końca bo spotkałem się też z tym iż one były produkowane w latach 70-80 a w tedy jak wiadomo nie było takiej muzyki jak teraz, takiej rąbanki. Więc myślę że dało by się coś z tym zrobić żeby ta kolumna zachowywała się lepiej niż z oryginalnym głośnikiem dla takiej muzy. Jeszcze co do tego programu do mam takowy ale nie bardzo to wychodzi na tej skrzyni. Pozdro
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Co kupić Archiwum -> glosniki do kolumn Altus 75
Strona 1 z 1