Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

makro wyszukiwania pionowego

kitomer 15 Wrz 2011 15:08 870 2
  • #1 15 Wrz 2011 15:08
    kitomer
    Poziom 9  

Witam serdecznie.
    Ogólnie :mam problem z napisaniem małego makra, które po wpisaniu szukanej wartości w jednej komórce, wyszukiwałoby daną wartość w innym arkuszu wraz z wartościami z nią powiązanymi (wszystko w tym samym wierszu) i wyświetlaniu tych wartości w pierwszym arkuszu. Troche to zamotane więc już wyjaśniam.
    Mam 2 arkusze: jeden to "wyszukiwarka" a drugi to "dane". W wyszukiwarce mam kilka kolumn takie jak "nazwa klienta", "numer faktury" itd. W arkuszu "dane" mam te dane poukładane kolejno w kolumnach od A do G. Rzecz polega na tym, żebym po wpisaniu w "wyszukiwarce" w komórce dajmy na to C1 dowolnej wartości (np. numeru faktury), i kliknięciu "szukaj" do którego będzie przypisane makro, program znalazł tą wartość w arkuszu "dane" i wyrzucił ją oraz inne dane znajdujące się w tym konkretnym wierszu (nazwę klienta powiązaną z podanym numerem faktury) w odpowiednie miejsca w "wyszukiwarce". Nie mam pojęcia jak zrobić taką kombinację:(:(:(:(. Jesli ma ktoś jakieś sugestię, będę wdzięczny za pomoc.

• #2 15 Wrz 2011 15:41
    marcinj12
    Poziom 40  

Przyjrzyj się plikowi z załącznika który kiedyś zrobiłem dla takich właśnie potrzeb. Chyba to dokładnie to, czego szukasz. Kod jest prosty i opisany, z wykorzystaniem autofiltra.

• #3 16 Wrz 2011 08:59
    kitomer
    Poziom 9  

Genialne!:):):):
    Dzięki bardzo dobry człowieku:):):)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme