Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

DYSK TWARDY ZEWNĘTRZNY SAMSUNG 1TB

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD  i odzysk danych -> DYSK TWARDY ZEWNĘTRZNY SAMSUNG 1TB
Autor
Wiadomość
tommyk26
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: KALISZ

Post#1 Post autora tematu 18 Wrz 2011 19:37   

DYSK TWARDY ZEWNĘTRZNY SAMSUNG 1TB

Koledzy proszę was o pomoc.
Problem mój polega na tym. Posiadam zewnętrzny dysk twardy Samsung 1TB.
Dzisiaj chciałem go podłączyć do laptopa jak zawsze poprzez kabel usb a sam dysk twardy pod zasilacz.
Pomyliły mi się zasilacze , zamiast do oryginalnego który ma napięcie 12V i 2 amperów podłączyłem do żony zasilacza od laptopa Toshiba który ma napięcie 19V i 3,95 aperów.
Lampka kontrolna zaświeciła się dyska najprawdopodobniej zaczął pracować, ale po chwili skapłem się coś jest nie tak bo laptop go nie widział a po czasie zaczeło coś śmierdzieć i od razu go wyłączyłem.
Doszedłem po chwili że podłączyłem nie pod ten zasilacz.
Ponownie podłączyłem go prawidłowo po oryginalny, światełko kontrolne się zapaliło ale sam dysk nie rusza , nadal coś śmierdzi. Wyłączyłem natychmiast, i od razu napisałem tu na forum o pomoc.
Czy ktoś z was miał już taki problem kiedyś i co mogło się stać, czy uda mi się odzyskać dane zapisane na dysku, czekam za wiadomością od kogokolwiek i z góry dziękuje. Tomek

podaje link dysku http://www.ceneo.pl/2531440

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Wrz 2011 19:37   

Powrót do góry

krakarak
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Space

Post#2 18 Wrz 2011 19:52   

Re: DYSK TWARDY ZEWNĘTRZNY SAMSUNG 1TB

Oddaj do serwisu, z treści tematu wynika, że nie czujesz się mocny w elektronice więc bez sensu jest samodzielna naprawa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Wrz 2011 19:52   

Powrót do góry

migol21
Pomocny w HDD Recovery
Pomocny w HDD Recovery

Miasto: Małopolska

Post#3 20 Wrz 2011 13:53   

Można wymontować dysk z obudowy USB i podpiąć bezpośrednio z tego co piszesz jeśli obudowa nie była badziewna to ona posłużyła jako bufor przepięcia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Wrz 2011 13:53   

Powrót do góry

tommyk26
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: KALISZ

Post#4 Post autora tematu 20 Wrz 2011 19:04   

właśnie dziś u kolegi podłączyłem dysk bezpośrednio pod płytę główną i nic nie działa, najprawdopodobniej została uszkodzona elektronika,
jeżeli kupił bym taki sam dysk twardy bo są jeszcze dostępne i przełożyłbym elektronike czy jest szansa aby dysk odpalił...???
Powrót do góry

krakarak
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Space

Post#5 20 Wrz 2011 22:01   

Znajdź dobrego elektronika, jeśli obawiasz się o charakter danych na dysku to usiądź obok niego i niech on szuka uszkodzenia w zasilaniu dysku - dioda transil, rezystor 0 om, itp.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD  i odzysk danych -> DYSK TWARDY ZEWNĘTRZNY SAMSUNG 1TB
Strona 1 z 1