Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Za mało FPS w grach- co poprawić w konfiguracji komputera?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Za mało FPS w grach- co poprawić w konfiguracji komputera?
Autor
Wiadomość
kubex93
Poziom 8
Poziom 8

Post#1 Post autora tematu 22 Wrz 2011 18:31   

Mało fps co poprawić

Witam potrzebuje pomocy
Gram głownie w strzelanki typu cs combat arms APB
W tej ostatniej męczy mnie mała liczba FPS ( 20-30 )
Co zrobić żeby to poprawić

Procesor: Intel Pentium dual cpu E2180 ( 2x2GHz )
Grafika: Nvidia Geforce 430GT
Płyta głowna: ASRock G41M-VS2 ( intel g41+ICH7 Chipset )
Ram: GoodRAM 2x2Giga ( obsugiwane 3,5 )
Sys: Win XP HOME EDITION SP3
Zasilacz: Mode COM : Feel-350ATX
Monitor: OptiView v17 ( stary jak świat )

Co zmienić ? Czy zmiana monitora i procesora coś da?
Proszę o pomoc, Dziekuję z góry
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Wrz 2011 18:31   

Powrót do góry

1177712
Usunięty

Post#2 22 Wrz 2011 19:07   

Re: Mało fps co poprawić

Kolego, wymień tę tykającą bombę którą raczyłeś nazwać zasilaczem na coś porządniejszego. Bo potem czujesz, ale smród z podzespołów :D (Feel z angielskiego to czuć, jakby ktoś nie wiedział). Tu masz listę zasilaczy renomowanych i tych nie dobrych:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
Z tego co widzę na forum to zasilacze Modecom są dobre, ale seria Feel... masakra :D
Krzysiek
Powrót do góry

RADU23
Poziom 25
Poziom 25

Post#3 22 Wrz 2011 19:12   

kubex93 napisał:

Co zmienić ? Czy zmiana monitora i procesora coś da?

Gdy zmienisz procesor na bardziej wydajny,to na pewno podskoczą ci FPS-y. Wymiana monitora nie wpłynie na wydajność komputera (fps) w ogóle.
Powrót do góry

adamadi33
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Koło

Post#4 22 Wrz 2011 19:43   

Procesor i karta graficzna najsłabsze ogniwa.
Powrót do góry

1177712
Usunięty

Post#5 22 Wrz 2011 19:44   

adamadi33 napisał:
Procesor i karta graficzna najsłabsze ogniwa.

I ten zasilacz...
Powrót do góry

adamadi33
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Koło

Post#6 22 Wrz 2011 19:48   

Zasilacz także do wymiany.
Powrót do góry

pitrala1
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: St.Sącz

Post#7 22 Wrz 2011 19:55pomocny post - solucja   

zasilacz i proc na początek. Zasilacz - forton 400, proc - coś z serii E8000, c2Q jak kasy starczy.
Powrót do góry

SIMSONS51C
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Ok.Puław

Post#8 22 Wrz 2011 21:25pomocny post - solucja   

Re: Za mało FPS w grach- co poprawić w konfiguracji komputera?

Grafika nie zachwyca , procesor nie zachwyca a zasilacz powala na kolana. Sprzęt raczej słaby. Zainwestował bym w zasilacz i grafikę. Zasilacz forton 400
Powrót do góry

Piterixos
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Będzin

Post#9 22 Wrz 2011 21:29pomocny post - solucja   

A może problemem jest zamulony system? Spotkałem się z przypadkiem, w którym ledwie kilka procesów zżerało kilkadziesiąt procent mocy procka...Sprawdź w menadżerze zadań dla pewności, czy nic nie zamula.
Powrót do góry

kubex93
Poziom 8
Poziom 8

Post#10 Post autora tematu 22 Wrz 2011 22:24   

To mnie ładnie w jajo zrobili pod koniec czerwca przez ten zasilacz przepaliła mi się płyta główna i grafika. Pytałem o zasilacz bo miałem podobny przypadek na starym PC ale powiedzieli że wszystko ok. Grafike wymieniałem więc odpada, wiem wiem jest lipna ale nie mam dużych wymagań :) co do procesora jaki kupić ?co poprawi wydajność ale nie za bardzo obciąży moją kieszeń ?:)

ps. Co do procesów wszystko gra komputer się nie restartuje nie ma zrzutów pamięci
od czasu do czasu gierka się zawiesi ale system prazuje, dodam że temperatury w normie.
Mógłbym poprosić o jakiś link do zasilacza i wydajnego procka. Mój budżet to 300 max 400pln na całość. DZIĘKI ZA SZYBKIE ODPOWIEDZI

O taki zasilacz chodzi : http://allegro.pl/oryginalny-fortron-400w-atx-pfc-noise-killer-i1817941998.html
Powrót do góry

pitrala1
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: St.Sącz

Post#11 22 Wrz 2011 23:48   

zasilacz może być z linku, poszukaj czegoś tańszego, używanego. Co do proca, c2d seria e8***, poszukaj sobie
Powrót do góry

mtaton
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Zabrze

Post#12 23 Wrz 2011 11:59   

W sumie od biedy procesor może być. Grafika jest najważniejsza. Możesz mieć słabszy procesor mało ramu lecz dobra grafika bd nadrabiać sporo.
Powrót do góry

RADU23
Poziom 25
Poziom 25

Post#13 23 Wrz 2011 13:08   

Jeśli procesor będzie słaby to będzie blokował możliwości karty graficznej. Jedno idzie w parze z drugim. Jeśli dobra karta to musi być dobry procesor.
Powrót do góry

wariato
Poziom 26
Poziom 26

Post#14 23 Wrz 2011 13:26   

Procesor aż się prosi o podkręcenie ale nie na tej płycie i nie na tym zasilaczu.
Zestaw taki w zasadzie nie wiadomo jaki, procesor gdyby była lepsza płyta główna można byłoby podciągnąć do 3.0GHz wtedy grafikę spokojnie HD4850.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Wrz 2011 13:26   

Powrót do góry

kubex93
Poziom 8
Poziom 8

Post#15 Post autora tematu 23 Wrz 2011 13:35   

Czyli co zmienić ?
1. Zasilacz - podstawa
A reszta? nie interesuje mnie jakaś super wydajność w nowych grach tylko to co wymieniłem. Czy jak kupie lepszy zasilacz czy będę mógł podkręcić procka w biosie bo widziałem opinie ze spokojnie da rade wyciągnąć z niego 2x2,5GHz. Karty graficznej wolałbym nie zmieniać bo jest nowiutka ( chyba ze sprzedać i kupić coś lepszego) Czekam na opinie i dobre rady.
Budżet 300zł + ewentualna kasa za sprzedasz karty ( po odliczeniu wydatku na zasilacz)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Wrz 2011 13:35   

Powrót do góry

wariato
Poziom 26
Poziom 26

Post#16 23 Wrz 2011 13:38pomocny post - solucja   

Zasilacz na 100%.

Płyty głównej nie opłaci się zmieniać, chyba że kupiłbyś okazyjnie ale to chwilowo odstawmy. Jak zmienisz zasilacz możesz popróbować podkręcić procesor na tej płycie. Sprawdź czy masz jakiekolwiek opcje w Biose do zmiany FSB albo mnożnika.

Grafikę też wypadałoby zmienić, obecną sprzedać i kupić używanego HD4850 ew HD3850.
Powrót do góry

kubex93
Poziom 8
Poziom 8

Post#17 Post autora tematu 23 Wrz 2011 14:04   

Dzięki za pomoc , zasilacz już zamówiony dojdzie prawdopodobnie w poniedziałek wtedy się odezwę jak poszło z podkręcaniem procesora.
Prośba do moderatora o nie zamykanie tematu:)
Powrót do góry

kubex93
Poziom 8
Poziom 8

Post#18 Post autora tematu 28 Wrz 2011 17:59   

Zasilacz już doszedł teraz mam nastepny problem podkręcając proca komp się wyłącza , wiem że muszę zmienić napięcie ale nie wiem które , do wyboru mam:
1. DRAM voltage - ustawione 1,965V mogę podnieść max troche ponad 2.1V
2.NB voltage - 1.11V
3.VTT voltage - 1.2V
4.GTLRef Voltage - 0.63Vtt
które napięcie odpowiada za procesor?
Powrót do góry

Lukson
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kielce / Kraków

Post#19 28 Wrz 2011 18:52   

CPU VCore voltage - takie coś odpowiada za zmianę napięcia procesora.
Jeśli nie wiesz jak się podkręca procesor to się do tego nie zabieraj bo finalne efekty mogą być przykre.

Poza tym jak już wariato wspomniał w/w płyta główna nie nadaje się do podkręcania gdyż sekcja zasilania na niej w ogóle nie istnieje a ponadto nie masz konkretnych opcji w Bios'ie.
Powrót do góry

kubex93
Poziom 8
Poziom 8

Post#20 Post autora tematu 28 Wrz 2011 19:45   

więc wymienić płytę główną czy bardziej opłaca się kupić procesor. Zależy mi na małych wydatkach a poprawnej wydajności
Powrót do góry

GanCegall
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Drogheda

Post#21 28 Wrz 2011 20:08   

Witam,procesor ma marginalne znaczenie,nie ma sensu go podkrecać,zyskasz zaledwie kilka procent,mysle że słabym ogniwem tego zestawu jest płyta i pamięci RAM (jakie mają taktowanie?czy pracują w dual-channel?)także transfer danych ma znaczenie,jaki posiadasz dysk twardy ?jaki ma transfer?SATA czy IDE?ja bym zainwestował w płytę i dobry dysk twardy,prawdopodobnie także system operacyjny nie pomaga w uzyskaniu lepszej wydajności.przy tej konfiguracji moim zdaniem lepiej będzie działać vista.
Powrót do góry

Lukson
Poziom 22
Poziom 22

Post#22 28 Wrz 2011 20:22   

GanCegall - jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj.

Do autora:

Wymiana płyty jest nie opłacalna, co najwyżej zyskasz możliwość podkręcania.
E2180 wcale do najwydajniejszych nie należy. Nawet przekręcenie go o 50% czyli na 3 GHz nie zwiększy znacznie jego mocy obliczeniowej.
Wiem bo znajomy ma taki (wcześniej był u mnie w kompie) połączony z 8800GT i efekt jest mizerny. 7950GT która była u mnie z nim połączona dawała radę. Dla 9600GT był już za słaby a co tu pisać o HD4850, która to ma wydajność na poziomie 8800GTX.

Wymiana samego procesora nie warta zachodu bo problemem będzie słaba grafika i płyta główna.

Ogólnie to zestaw takie nie wiadomo co. Żeby uzyskać przyzwoity efekt - wszystko do wymiany, niestety.
Powrót do góry

GanCegall
Poziom 13
Poziom 13

Post#23 28 Wrz 2011 21:07   

Lukson napisał:
GanCegall - jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj.

Do autora:

Wymiana płyty jest nie opłacalna, co najwyżej zyskasz możliwość podkręcania.
E2180 wcale do najwydajniejszych nie należy. Nawet przekręcenie go o 50% czyli na 3 GHz nie zwiększy znacznie jego mocy obliczeniowej.
Wiem bo znajomy ma taki (wcześniej był u mnie w kompie) połączony z 8800GT i efekt jest mizerny. 7950GT która była u mnie z nim połączona dawała radę. Dla 9600GT był już za słaby a co tu pisać o HD4850, która to ma wydajność na poziomie 8800GTX.

Wymiana samego procesora nie warta zachodu bo problemem będzie słaba grafika i płyta główna.

Ogólnie to zestaw takie nie wiadomo co. Żeby uzyskać przyzwoity efekt - wszystko do wymiany, niestety.

widzę że kolega Lukson ma monopol na rację...
do rzeczy - jesteśmy tutaj po to aby pomóc chłopakowi a nie przechwalać się kto co ma.
To płyta główna oraz jej chipset komunikuje sie z karta grafiki,procesorem,pamięcią oraz dyskiem twardym i decyduje o kolejności przesyłania danych i moim zdaniem jest najważniejsza.
oczywiście najlepiej jest wysłac kolegę po zakup nowego pc za kilka tysięcy zamiast pomóc mu zrobić z tego czegoś coś lepszego najmniejszym kosztem
Powrót do góry

Dra98
Poziom 23
Poziom 23

Post#24 28 Wrz 2011 21:24   

Ogólnie ze sprzętem ciężko coś zrobić płyta do OC się nie nadaje, CPU bez OC jest słaby a grafika trochę lepsza od GeForce 86ooGT ale można spróbować najmniejszym nakładem: wymiana zasilacza - Fortron 400W lub jeśli się uda znaleźć Modecom MC 4oo W [żadne logic, feel czy coś], przydało by się przetaktować CPU - miałem taki ustawiony 8x4oo i działał OK nie ograniczając przyzwoitej karty graficznej w zastosowaniach multimedialnych typu gry zupełnie przyzwoity CPU się z niego zrobił - można ustawić 8x333 [jeśli płyta ma taką możliwość] powinno działać bezproblemowo. Doradzał bym również wymianę grafiki przynajmniej GeForce 96ooGT - +/-15o zł [chociaż HD387o w tej cenie jest lepsza, okazyjnie można też znaleźć HD477o ].
Powrót do góry

Kosa1337
Poziom 20
Poziom 20

Post#25 28 Wrz 2011 21:58   

Te gry nie mają za dużych wymagan. Moim zdaniem zrób format albo jakoś oczyść dysk i następnie lekko podciągnąć procesor bez zmiany Vcore i zbierać na nowy sprzęt na am3/am3+
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Wrz 2011 21:58   

Powrót do góry

kubex93
Poziom 8
Poziom 8

Post#26 Post autora tematu 28 Wrz 2011 22:46   

dzieki wszystkim za podpowiedzi , nie opłaca mi sie kupować nowego pc jak na zime zakupie lapka interesuje mi wymiana tylko pod te gierki, nie gram niewiadomo ile i w jakies superowe gry. Interesuje mnie poprawa wydajności o jakieś 50% , znajomy mi powiedział że na win 7 64bit akurat te gierki dobrze chodzą gdyż pobierają głównie pamięć ram a win 32bity ma to do siebie że przy pobieraniu 2gb z ramu zamyka aplikacje , drugim problemem jest ta mała liczba fps . Sądziłem ze jak podkrece delikatnie procesor to coś da ale na tej płycie jest to niemożliwe . Ktoś ma jeszcze jakiś porady godne uwagi ? bo czytanie w kółko zmień karte, proca itd mi nie pomaga :)

Dodano po 2 [minuty]:

Dra98 napisał:
Ogólnie ze sprzętem ciężko coś zrobić płyta do OC się nie nadaje, CPU bez OC jest słaby a grafika trochę lepsza od GeForce 86ooGT ale można spróbować najmniejszym nakładem: wymiana zasilacza - Fortron 400W lub jeśli się uda znaleźć Modecom MC 4oo W [żadne logic, feel czy coś], przydało by się przetaktować CPU - miałem taki ustawiony 8x4oo i działał OK nie ograniczając przyzwoitej karty graficznej w zastosowaniach multimedialnych typu gry zupełnie przyzwoity CPU się z niego zrobił - można ustawić 8x333 [jeśli płyta ma taką możliwość] powinno działać bezproblemowo. Doradzał bym również wymianę grafiki przynajmniej GeForce 96ooGT - +/-15o zł [chociaż HD387o w tej cenie jest lepsza, okazyjnie można też znaleźć HD477o ].

gdy podkręcaniu procka przy konf. 8x250 się przywiesza ( niezmieniając napięć - nie wiem które a nie chce czegoś "zdupcyć" ;p )
Powrót do góry

Piotr160292
Poziom 22
Poziom 22

Post#27 28 Wrz 2011 23:15   

Musisz podciągać vcore, ale z głową, bo skończy się na tym, że z proca pójdzie dym i na tym się skończy zabawa. Najlepszym rozwiązaniem byłoby sprawdzić na necie na jakim napięciu może maksymalnie śmigać ten proc i wtedy podnieść delikatnie napięcie, odpalić np. Orthos'a, zapuścić teścik na 30 minut dotąd, aż Orthos nie wykaże błędów lub komputer nie będzie się wieszał.
Powrót do góry

GanCegall
Poziom 13
Poziom 13

Post#28 29 Wrz 2011 00:09   

cytuje twoja słowa "znajomy mi powiedział że na win 7 64bit akurat te gierki dobrze chodzą gdyż pobierają głównie pamięć ram a win 32bity ma to do siebie że przy pobieraniu 2gb z ramu zamyka aplikacje" - no widzę że znajomy ma "ogromne" doświadczenie...masakra aż żal komentować.
niestety jest tylko jedna rada - procka nie podkręcisz a nawet jeśli ci się uda to nic to nie zmieni,grafiki nie chcesz zmienić ,płyty sie nie "opłaca" wię pozostają dwie drogi : upgrade albo windowsowy pasjans.Nie ma innej drogi
Powrót do góry

Lukson
Poziom 22
Poziom 22

Post#29 29 Wrz 2011 00:19   

Niektórzy przed napisaniem głupot powinni przeczytać manual płyty.

NIE MA MOŻLIWOŚCI ZMIANY NAPIĘCIA PROCESORA!!!!

Mam monopol na rację bo więcej sprzętu przeszło przez moje ręce niż niejeden z tutejszych "forumowiczów" na oczy widział.

Zestaw jest kiszka i nic tego nie zmieni no chyba, że kolega zainwestuje w części. Nie ma magicznych programów, które z byle czego zrobią nie wiadomo jaki komputer.
Ten kolega co Ci powiedział o Win 7 x64 i pamięci głupoty gada i nie ma w ogóle pojęcia o czym mówi.
Zainstaluj sobie ten system i zobaczysz wtedy dopiero jak komputer dostanie zadyszki.
XP potrzebuje na start po świeżej instalacji około 250-400MB pamięci RAM.
Win7 x86 600-800MB a wersja x64 w moim przypadku 800MB<

Kiedyś w fachowej prasie opisane było jak przyśpieszyć komputer.
Na końcu w podsumowaniu napisali: "Nie ma darmowej metody na przyśpieszenie komputera."
A Ty chcesz to zrobić jeszcze o 50%.
Powrót do góry

GanCegall
Poziom 13
Poziom 13

Post#30 29 Wrz 2011 00:34   

bardzo dosadnie wyraził zdanie wszystkich kolega Lukson - nie ma nic za darmo i z tym się zgadzam,natomiast co do zdania na temat napięć procesora to niepotrzebnie się kolega ośmiesza, ale tak to jest jak cytuję kolegę "więcej sprzętu przeszło przez moje ręce..." cóż wystarczyło chociaż jednego włączyć i wejść do biosu :-)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Za mało FPS w grach- co poprawić w konfiguracji komputera?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny