Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Wyciąganie silnika w fiacie 126p

opona1 22 Wrz 2011 21:22
  • #1 22 Wrz 2011 21:22
    opona1
    Użytkownik obserwowany

Witam, jak wyciągnąć silnik z malucha nie wyciągając skrzyni biegów??

• Pomocny post
    #2 22 Wrz 2011 21:29
    Zico63
    Poziom 37  

No właśnie tak najczęściej jest wyjmowany i najłatwiej jest go wyjąć: nie ruszając skrzyni!
    Podstawiamy klocek + deskę pod skrzynię biegów na "wysokości" półosi.
    Podstawiamy klocek + deskę pod miskę olejową silnika.
    Odpinamy przewody do silnika (paliwowe i elektryczne).
    Odkręcamy osłonę łączącą silnik ze skrzynią (3 sztuki śrub M6, klucz 10).
    Odkręcamy środkowe tylne mocowanie silnika do belki tylnej.
    Odkręcamy belkę tylną.
    Odkręcamy śrubki mocujące silnik do skrzyni.
    Teraz potrzeba konretnie silnego chłopa, sztuk 2 do wyjęcia rączkami silniczka!

Osobiście, zamiast samego klocka pod miską, używałem dwóch deseczek, między nimi cztery lub chociaż trzy wałki z pralki marki Frania i dzięki temu mogłem silnik wyjąć (a dokładnie wysunąć, wyjechać nim) samodzielnie; a jestem marnej budowy!:cry:

• #3 22 Wrz 2011 21:35
    carot
    Poziom 26  

Zico63 napisał:

A co Ty. Z Tatą wyciągaliśmy nieraz silniki z maluchów, całe ze skrzyniami i dość lekko było. A ciężarówek nie przeciągamy, więc sam silnik, każdy da radę :)

• #4 22 Wrz 2011 21:39
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Zico63 napisał:

Daleko nie wyjdzie, został Ci słoń od dmuchawy i ....linki gazu oraz ssania.

• #5 22 Wrz 2011 21:39
    Zico63
    Poziom 37  

Wyszarpać się da, fakt. Jednak gdy na początku go wyjmowaliśmy (z tatą) to nadwozie było nowe i nie chcieliśmy nic odrzeć. Potem wpadłem na pomysł z rolkami i taty już nie męczyłem.

Pawel wawa napisał:
    Zico63 napisał:

Daleko nie wyjdzie, został Ci słoń od dmuchawy i ....linki gazu oraz ssania.

Racja - zapomniałem, dzięki. Ale wyjmując - zauważy, że coś trzyma :D :D :D

I dodam, że jeszcze jest tam do odpięcia gumowa harmonijka do ogrzewania (nad rozrusznikiem). Polecam też uważać na przewód do czujnika ciśnienia oleju - także jego można nie zauważyć :( . Ale to już detale, najważniejsza jest ta zasada: wyjmowanie poprzez demontaż tylnej belki!

• #6 22 Wrz 2011 21:46
    jabrob
    Poziom 12  

Przesadzacie z tym ciężarem ,odkręca się to wszystko co kolega wymienił,należy mocno złapać za kolektor wydechowy i wyciągnąć na zewnątrz ,z wkładaniem też sam sobie poradziłem w ten sam sposób, ajestem raczej mikry:D

• #7 22 Wrz 2011 21:50
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Ja raz nie zauważyłem, właśnie słonia, odepchnąłem auto a silnik za nim na smyczy....

• #8 23 Wrz 2011 18:48
    opona1
    Użytkownik obserwowany

Zico 63:
    Dzięki za pomoc

PS. Temat zamknięty. Silnik wciągnięty i czeka na remont :)

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty