Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona u篡wa cookie. Dowiedz si wi璚ej o celu ich u篡wania i zmianie ustawie cookie w przegl康arce.
Korzystaj帷 ze strony wyra瘸sz zgod na u篡wanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl康arki.

Prawdopodobnie zapowietrzone ogrzewanie pod這gowe

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona G堯wna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Prawdopodobnie zapowietrzone ogrzewanie pod這gowe
Autor
Wiadomo嗆
larsandersson
Poziom 6
Poziom 6

Do陰czy: 18 Wrz 2011
Miasto: Pozna

Post#1 Post autora tematu 24 Wrz 2011 10:27   

Witam
Mam pewien problem i pytanie odno郾ie ogrzewania pod這gowego. W zwi您ku z tym, 瞠 jestem nowym mieszka鎍em tego mieszkania i nadchodzi pora grzania postanowi貫m uruchomi ogrzewanie lokalu. W mieszkaniu na jednej instalacji pod陰czone jest ogrzewanie pod這gowe oraz ogrzewanie grzejnikowe.
Sterowanie ogrzewania pod這gowego odbywa si za pomoc termostat闚 zlokalizowanych za szafkami (zdj璚ie takiego jednego z 豉zienki 2/7 poni瞠j).
Po w陰czeniu ogrzewania w ci庵u godziny rozgrza這 mi si do przyjemnego ciepe趾a ogrzewanie pod這gowe zlokalizowane w 豉zience 2/2, kuchni i przedpokoju 2/5 i 2/1 (instalacja oznaczona na niebiesko). Z kolei instalacja sterowana termostatem z 豉zienki 2/7 rozgrza豉 tylko pas w 豉zience zaznaczony kolorem seledynowym.
Moje pytanie teraz w jaki spos鏏 to odpowietrzy i w og鏊e czy to rzeczywi軼ie jest problem zapowietrzenia?
Dla jasno軼i przesy豉m r闚nie zdj璚ie pieca i rurek z niego wychodz帷ych:)

z g鏎y dzi瘯i za pomoc i wszelkie sugestie
Powr鏒 do g鏎y

Google

Google Adsense

Post# 24 Wrz 2011 10:27   

Powr鏒 do g鏎y

piotrb14
Poziom 6
Poziom 6

Do陰czy: 01 Sty 2012
Miasto: asas

Post#2 01 Sty 2012 21:07   

Re: Prawdopodobnie zapowietrzone ogrzewanie pod這gowe

trzeba rozpali w piecu i odkr璚i przew鏚 w rozdzielaczu, rurke w這篡 do jakiego wiaderka i obserwowa czy widoczne s bombelki powietrza, gdy wszystkie zlec zakr璚i przew鏚 i uzupe軟i ci郾ienie wody. A szczerze m闚i帷 popal jeszcze troch, bo widz 瞠 masz zawory samoodpowietrzaj帷e. U mnie te by這 i pod這ga by豉 ledwo ciep豉 - pomog這 zdj璚ie g這wic termostatycznych i za這瞠nie zwyk造ch zawor闚.
Powr鏒 do g鏎y

Google

Google Adsense

Post# 01 Sty 2012 21:07   

Powr鏒 do g鏎y

saskia
Poziom 24
Poziom 24

Do陰czy: 15 Maj 2011
Miasto: London

Post#3 02 Sty 2012 02:01   

Powiedz mi jak napelniales podlogowke , woda z CO, czy napelniles woda wezem z kranu?
Powr鏒 do g鏎y

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2012 02:01   

Powr鏒 do g鏎y

piotrb14
Poziom 6
Poziom 6

Do陰czy: 01 Sty 2012
Miasto: asas

Post#4 02 Sty 2012 21:39   

ja mam ca造 uk豉d pod陰czony do wody bierz帷ej i nape軟ia貫m uk豉d odkr璚aj帷 zaw鏎 kt鏎y znajduje sie na rurze kt鏎a prowadzi do wody bierz帷ej. Najpierw nape軟ia si pod這g闚k a powierze kt鏎e si zbiera zawsze p鎩dzie na g鏎 ( je瞠li jest dom pi皻rowy) w tym przypadku p鎩dzie na poddasze przyk豉dowo.i tam odpowierzasz grzejnikami i wtedy nie ma prawa by zapowietrzone. U mnie na piecu nastawonym na 40-45 stopni pod這ga ma 32 stopni ( mierzy貫m termometrem) w dzie obecnie piec nastawiam na 35 bo i przy takiej tmp. wody w CO w domu jest za ciep這...

Prosz poprawi b喚dy pisowni
mod - mirrzo

Powr鏒 do g鏎y

saskia
Poziom 24
Poziom 24

Do陰czy: 15 Maj 2011
Miasto: London

Post#5 05 Sty 2012 02:01   

Pierwsze napelnianie podlogowki robi sie podlaczajac waz ogrodowy do rozdzielacza np pionu (oczywiscie zamknietego od strony zasilania z CO) a drugi do powrotu jako przelew do wiaderka. Odkrecajac na rozdzielaczu pojedynczo poszczegolne petle podlogowki napelnia sie je przepuszczajac przez nie wode biezaca az powietrze zostenie calkowicie wypchniete, a dopiero wtedy otwiera sie zawory od strony zasilania z CO.
Po takim sposobie napelniania praktyczni nie powinno byc zadnych problemow z zapowietrzaniem.

Prosz poprawi b喚dy pisowni
mod - mirrzo

Powr鏒 do g鏎y

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona G堯wna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Prawdopodobnie zapowietrzone ogrzewanie pod這gowe
Strona 1 z 1