Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowa komputerowa w klimacie SteamPunk

Vailix 29 Wrz 2011 15:50 29389 44
  • #31 29 Wrz 2011 15:50
    daavid117
    Poziom 42  

Moim zdaniem to bardziej się do działu KOMPUTERY MODDING nadaje. Ceny nie komentuję - przy moddingu jest ona całkowicie pomijalna. Kto zrobił własną obudowę wie o co chodzi (nic nie cieszy tak jak wykonanie czegoś od zera).

janchar napisał:
    Zycze powodzenia przy swiatecznym sprzataniu.
    To już suszarką lub sprężonym powietrzem przedmuchać nie można?
    Vailix napisał:
    Radiator nie jest z aluminium, jest z miedzi tyle że niklowanej.
    Myślałeś może by w jakiś chemiczny sposób pozbyć się niklu? Tylko i wyłącznie dla estetyki.

Tak gwoli sprostowania to miedź doskonale przewodzi ciepło, ale aluminium i nikiel je lepiej oddaje - stąd miedziane stopki i aluminiowe/niklowane żebrowanie.

Może niech kolega dodatkowo wstawi to do KOMPUTERY MODDING i zamieści tam jakieś zdjęcia z tworzenia tej obudowy (o ile takie są).

• #32 29 Wrz 2011 16:32
    Vailix
    Poziom 11  

daavid117 napisał:
    Moim zdaniem to bardziej się do działu KOMPUTERY MODDING nadaje. Ceny nie komentuję - przy moddingu jest ona całkowicie pomijalna. Kto zrobił własną obudowę wie o co chodzi (nic nie cieszy tak jak wykonanie czegoś od zera).

Dokładnie, gdyby chciał "małe zgrabne pudełko" wyprodukowane przez małe zgrabne chińskie rączki to bym sobie takie kupił i nawet nie za 650 a za 1050.

Co do usuwania powłoki z radiatora to powiem szczerze nie myślałem o tym, podoba mi się taki jaki jest a patrząc na jego budowę to jedyna metoda jaka przychodzi mi do głowy to właśnie chemiczne usunięcie tego w jakiś sposób.

Jeśli chodzi o więcej zdjęć z budowy to są tutaj wraz z szerszym opisem.

Regulamin wewnętrzny pkt.5
    (joy_pl)

• #33 30 Wrz 2011 01:00
    sad_madman
    Poziom 27  

Jeżeli chodzi o coolery miedziane to na chwilę obecną przychodza mi na myśl:
    1) Thermaltake V1
    2) Thermalright TRUE Copper Ultra-120 eXtreme
    3) Scythe Mugen 2 Copper
    4) ASUS Silent Knight II

O ile z tymi dwoma pierwszymi miałem do czynienia to nie wiem czy ten trzeci istnieje czy też nie. Na pewno na targach go pokazywali ale czy da się go kupić to nie wiem.

daavid117 napisał:

Tak gwoli sprostowania to miedź doskonale przewodzi ciepło, ale aluminium i nikiel je lepiej oddaje - stąd miedziane stopki i aluminiowe/niklowane żebrowanie.

Pewny jesteś ? Często w recenzjach lub opisach w sklepach piszą, że przedmiot jest niklowany i przez to ma większą wydajność jeżeli chodzi o chłodzenie. Tylko, że to prawdą nie jest. Chodzi o to, że nikiel ma zdecydowanie gorszą przewodność cieplną niż miedź bądź nawet aluminium. Zacznijmy od tego do czego stosuje się tą powłokę - przede wszystkim w celach dekoracyjnych, antykorozyjnych lub jako podkład pod następną warstwę. Po co się go stosuje na radiatorach/blokach wodnych ? Głównie w celach dekoracyjnych i to jest główne zastosowanie tego związku. Następnym plusem tego jest, że wyrównuje powierzchnie więc stosowany jest na stopki radiatorów jednak ten problem można spokojnie obejść poprzez bardzo dokładny lapping. Nikiel ma pewną zaletę ale to tylko dzięki temu, że miedź ma wadę. Na czym to polega ? Miedź po prostu lubi śniedzieć oraz utleniać się i przez to traci estetyka oraz wydajność. Dlatego nikiel nie jest stosowany dlatego, że jest dobry tylko dlatego, że miedź ma swoje poważne wady.

• #34 30 Wrz 2011 09:32
    janchar
    Poziom 12  

Do banditosp
    Nie wiem o co ci chodzi. Liczysz na to ze za ciebie dokonam licytacji, lub wskaze ci konkretne miejsce. Ja wziolem udzial w licytacji i kupilem za kwote mniej niz 600 zl. Przejrzalem dzisiaj aukcje na wiadomym portalu i znalazlem tam wiele propozycji. Urzadzenie to mialo mi zastapic stacjonarna nagrywarke DVD. Jednak jak przejrzalem ceny nagrywarek DVD to mi przeszło. Przejrzałem oferty dyskow multimedialnych oraz ich parametry i doszedlem do wniosku, ze to mi wystarczy. Urzadzenie to posiada tuner telewizyjny. Jednak nie do konca spelnia moje oczekiwania, gdyz odbiera tylko telewizje DVBT. Brak odbiotu telewizji analogowej, co bylo dla mnie istotne, gdyz odbieram telewizje z kablowki.

• #35 30 Wrz 2011 11:06
    sad_madman
    Poziom 27  

Przecież można oszczędzić - przecież można kupić większe pudło i wpakować płytę mATX oraz Athlona II. Niestety wtedy najgorzej wypada kwestia zasilacza bo taki mały co uciągnie taki zestaw trochę jednak kosztuje.

• #36 30 Wrz 2011 14:14
    gbd.reg
    Poziom 20  

@janchar: nikt Cię nie prosi o zalicytowanie, kolega banditosp po prostu był zdziwiony, że tak tanio udało Ci się zakupić. Co do DVB-T i kablówki, większość telewizji kablowych (o ile nie wszystkie) nadaje również w tym standardzie i nawet oferują dekodery DVB-T na takich zasadach, jak platformy satelitarne oferują dekodery satelitarne. Być może wystarczy zmienić umowę z telewizję kablową, aby świadczyli usługi cyfrowe dla Ciebie :) Jakość odbieranych programów będziesz miał lepszą, dostęp do HD i EPG (Electronic Program Guide, czyli program telewizyjny). Znajdzie się pewnie jeszcze kilka zalet :) A abonament może i nawet się zmniejszy...

• #37 06 Paź 2011 12:17
    447988
    Usunięty  
  • #38 06 Paź 2011 17:05
    zackass1
    Poziom 15  

Cytat:

Barracuda4 napisał:
    Co do marnotrawienia lamp to prawda, ale zrobić na nich prezentacje, np. procentowego zużycia procesora, to by było coś ;)

To fakt, ale to chyba za wysokie progi dla mnie :) Drugą kwestią było by zasilanie takich lamp mając do dyspozycji 12V przy mocy max zasilacza 120W.

Nixie mimo świetnego wyglądu, rzeczywiście mogą nie pasować do projektu z powodu swoich wymagań napięciowych, nawet nie chodzi tu o moc zasilacza co o bezpieczeństwo. Chyba lepszym, choć nie tak efektownym rozwiązaniem mogłyby być lampki VFD te z pojedynczymi znakami, bodajże IW-8 lecz głowy za to nie dam.

• #39 06 Paź 2011 19:03
    sad_madman
    Poziom 27  

Marcin230 napisał:

Radiator zamocowany tak jak Ty to zrobiłeś działa z kilkunastoprocentową sprawnością (w porównaniu dla położonego poziomo).

Możesz poprzeć to jakimiś dowodami ? Bo wg mnie różnica między pionem a poziomem w najgorszym wypadku może sięgać kilku procent.

• #40 06 Paź 2011 19:45
    447988
    Usunięty  
  • #41 06 Paź 2011 19:48
    Vailix
    Poziom 11  

Marcin230 napisał:
    Radiator zamocowany tak jak Ty to zrobiłeś działa z kilkunastoprocentową sprawnością (w porównaniu dla położonego poziomo). Ruchy konwekcyjne są praktycznie zerowe w środkowych częściach płytek. Dodatkowo pod radiatorem nie ma żadnych otworów umożliwiających zaciąganie chłodniejszego powietrza od spodu, więc nawet położenie radiatora poziomo nie dałoby mu pełnej sprawności.

Gdyby to było Core 2 Duo to bym się zgodził - faktycznie było by to za mało wydajne. Ale procesor o TDP 35W? No proszę Cię...Nawet płytka znajdująca się bezpośrednio na procesorze nie była na tyle gorąca żeby sugerowało to że coś jest nie tak z odprowadzaniem ciepła w tej pozycji.
    Inna sprawa że nie testowałem na tym Windowsa a XBMC, domyślam się że Windows byłby bardziej wymagający dla procesora i tym samym nagrzewał go bardziej.

• #42 06 Paź 2011 19:58
    447988
    Usunięty  
  • #43 12 Paź 2011 16:14
    sova211113
    Poziom 15  

Niezły! Ale jakie koszty wykonania?

• #44 22 Paź 2011 18:16
    Radeusz
    Poziom 30  

Z położeniem d-14 mógłby być ogromny problem. Ja na miejscu autora kupił bym coś horyzontalnego, na przykład c-14 albo Scythe grand kama cross. Ewentualnie z wieżowych HR-02 który jest " dziurawy". A sam projekt ciekawy, jednak ze steampunkiem ma to mało wspólnego.

• #45 16 Lis 2011 09:25
    zawisl
    Poziom 10  

Do autora wątku,
    Jak podłączyłeś kartę CF?
    Przez USB, ATA, SATA?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme