X

Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu?

26 Sep 2011 21:50 KEkeseszel
  • #1 26 Sep 2011 21:50
    keseszel
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Astra F, 93 r. Od pewnego czasu wyłącza mi się nawiew w trakcie jazdy. Czasem wystarczy uderzyć w deskę i ruszy, ale teraz pomaga to coraz rzadziej, a takie ekstrim jednak drażni. Wymontowałem filtr kabinowy( do wymiany ), od strony silnika auta wyjąłem mocowanie filtra ( było ciężko, ale po dłuższym czasie się udało ). Odkręciłem dwie śruby mocujące silniczek i chciałem tą samą drogą wyciągnąć go, ale nie przejdzie, mogę uszkodzić łopatki tłoczące powietrze. Czyli nie tędy droga. Od strony kabiny zdemontowałem schowek, kanały idące w okolicach schowka, plastiki środkowe przy hamulcu ręcznym i dźwigni zmiany biegów i zabrakło mi pomysłu. Wychodzi mi, że muszę pół auta rozebrać by dojść do silniczka. Są tutoriale, ale dotyczą chyba Astry G, bo silniczek rzekomo jest za schowkiem od pasażera. Jakiś pomysł ?
  • #2 26 Sep 2011 22:02
    m.jarek1
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witam.Silnik wychodzi przez otwór filtra.
  • Helpful post
    #3 26 Sep 2011 22:03
    1078231
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Po zdjęciu ramion wycieraczek i plastikowego podszybia.
  • #4 27 Sep 2011 14:22
    keseszel
    Level 26  
    Topic author Helpful post? (0)
    Silnik może i wyjdzie od strony filtra, ale po zdjęciu łopatek. Zdjęcie ramion wycieraczek i plastikowego podszybia raczej nie pomoże. Przyglądałem się podszybiu i wydaje mi się, że pastik jest tylko nakładką. Na pewno dziś sprawdzę i dam znać.
  • Helpful post
    #5 27 Sep 2011 15:00
    viper555
    spec od auto-elektro
    Helpful post? (0)
    Nie kszań musisz wszystko rozebrać podszybie ,wyjąć silnik wycieraczek, zdemontować obudowę filtra górną część obudowy dmuchawy odpinasz zatrzaski i wychodzi w całości.P

Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu? Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu? Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu?
  • #6 27 Sep 2011 15:54
    1078231
    Removed  
    Helpful post? (0)
    keseszel wrote:
    Zdjęcie ramion wycieraczek i plastikowego podszybia raczej nie pomoże. P.

No popatrz, a mi się jakoś udaje bez trudu.
  • #7 27 Sep 2011 20:25
    ociz
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    To na zdjęciach to akurat nie z Astry a raczej z Kadetta.
  • #8 27 Sep 2011 20:34
    viper555
    spec od auto-elektro
    Helpful post? (0)
    Nie ma znaczenia demontaż taki sam.P
  • #9 28 Sep 2011 21:15
    keseszel
    Level 26  
    Topic author Helpful post? (0)
    Zwracam honor ;) Demontowałem w kiepskich warunkach oświetleniowych, do tego dopytywałem sie mechaników w pracy i podpowiedzieli mi, że muszę podobno rozmontować sporo ...tapicerki... W dzień okazało się, że faktycznie wystarczy odkręcić plastik jak podawał Motronic :D. Silnik wymontowany, dziękuję za pomoc. A i moja krótka uwaga ... internet z Play 4G RZĄDZI - przesył na poziomie 95B/s - polecam, to kształtuje charakter bardziej niż joga...
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products