Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu?
Autor
Wiadomość
keseszel
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Polska

Post#1 Post autora tematu 26 Wrz 2011 21:50   

Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu?

Witam.
Astra F, 93 r. Od pewnego czasu wyłącza mi się nawiew w trakcie jazdy. Czasem wystarczy uderzyć w deskę i ruszy, ale teraz pomaga to coraz rzadziej, a takie ekstrim jednak drażni. Wymontowałem filtr kabinowy( do wymiany ), od strony silnika auta wyjąłem mocowanie filtra ( było ciężko, ale po dłuższym czasie się udało ). Odkręciłem dwie śruby mocujące silniczek i chciałem tą samą drogą wyciągnąć go, ale nie przejdzie, mogę uszkodzić łopatki tłoczące powietrze. Czyli nie tędy droga. Od strony kabiny zdemontowałem schowek, kanały idące w okolicach schowka, plastiki środkowe przy hamulcu ręcznym i dźwigni zmiany biegów i zabrakło mi pomysłu. Wychodzi mi, że muszę pół auta rozebrać by dojść do silniczka. Są tutoriale, ale dotyczą chyba Astry G, bo silniczek rzekomo jest za schowkiem od pasażera. Jakiś pomysł ?
Powrót do góry

m.jarek1
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: łosice

Post#2 26 Wrz 2011 22:02   

Re: Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu?

Witam.Silnik wychodzi przez otwór filtra.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Wrz 2011 22:02   

Powrót do góry

1078231
Gość

Post#3 26 Wrz 2011 22:03pomocny post - solucja   

Po zdjęciu ramion wycieraczek i plastikowego podszybia.
Powrót do góry

keseszel
Poziom 20
Poziom 20

Post#4 Post autora tematu 27 Wrz 2011 14:22   

Silnik może i wyjdzie od strony filtra, ale po zdjęciu łopatek. Zdjęcie ramion wycieraczek i plastikowego podszybia raczej nie pomoże. Przyglądałem się podszybiu i wydaje mi się, że pastik jest tylko nakładką. Na pewno dziś sprawdzę i dam znać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Wrz 2011 14:22   

Powrót do góry

viper555
Poziom 24
Poziom 24

Post#5 27 Wrz 2011 15:00pomocny post - solucja   

Nie kszań musisz wszystko rozebrać podszybie ,wyjąć silnik wycieraczek, zdemontować obudowę filtra górną część obudowy dmuchawy odpinasz zatrzaski i wychodzi w całości.P

Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu? Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu? Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu?
Powrót do góry

1078231
Gość

Post#6 27 Wrz 2011 15:54   

keseszel napisał:
Zdjęcie ramion wycieraczek i plastikowego podszybia raczej nie pomoże. P.

No popatrz, a mi się jakoś udaje bez trudu.
Powrót do góry

ociz
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Zełwągi

Post#7 27 Wrz 2011 20:25   

To na zdjęciach to akurat nie z Astry a raczej z Kadetta.
Powrót do góry

viper555
Poziom 24
Poziom 24

Post#8 27 Wrz 2011 20:34   

Nie ma znaczenia demontaż taki sam.P
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Wrz 2011 20:34   

Powrót do góry

keseszel
Poziom 20
Poziom 20

Post#9 Post autora tematu 28 Wrz 2011 21:15   

Zwracam honor ;) Demontowałem w kiepskich warunkach oświetleniowych, do tego dopytywałem sie mechaników w pracy i podpowiedzieli mi, że muszę podobno rozmontować sporo ...tapicerki... W dzień okazało się, że faktycznie wystarczy odkręcić plastik jak podawał Motronic :D. Silnik wymontowany, dziękuję za pomoc. A i moja krótka uwaga ... internet z Play 4G RZĄDZI - przesył na poziomie 95B/s - polecam, to kształtuje charakter bardziej niż joga...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Astra F - jak wyciągnąć silniczek od nawiewu?
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.076 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony