Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Samsung czy Panasonic, plazma

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jaki TV -> Samsung czy Panasonic, plazma
Autor
Wiadomość
bullyman
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: tomaszów lubelski

Post#1 Post autora tematu 27 Wrz 2011 18:41   

Samsung czy Panasonic, plazma

Witam, zastanawiam się nad kupnem telewizora Panasonic TX-P42CX3E lub Samsung PS43D450 i nie wiem dokładnie który wybrać, czy możecie mi w tym pomóc oraz czym najlepiej kierować się przy zakupie??

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie samsunga gdyż jak czytam opis produktu to widzę częstotliwość odświeżania 100 Hz z dodatkiem 600 Hz Subfield Motion co to dokładnie oznacza??
Powrót do góry

Vorthess
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kraków

Post#2 27 Wrz 2011 18:58   

Re: Samsung czy Panasonic, plazma

Zacznę od końca - 600Hz jest cyfrowo uzyskiwanym, wyższym odświerzaniem, co wpływa na płynność obrazu. Jednak oko nie dostrzeże różnicy przy takich ilościach, jednak taka technologia jest obecna przy większości plazm.

Szczerze mówiąc oba te telewizory są słabe. Oczywiście plazma swoimi zaletami przewyższa każdy LCD, jednak obie są HD Ready (przy telewizji nie ma to znaczenia, jednak wkrótce filmy w Full HD staną się standardem, a wtedy zostaniesz ze słabym TV). Do tego tanie plazmy mają Słabe powłoki chłonące światło. Jeżeli będziesz oglądał w ciemnym pomieszczeniu problemu nie będzie, jednak w jasnym nie będziesz widział nic, w przeciwieństwie do TV Ledowego, które się mocno świecą i są czytelne nawet w jasnych pomieszczeniach.
Zaletą Panasonica jest tuner cyfrowy, odpalisz np. N-kę bez dekodera.

Mogę jeszcze dodać, że Samsung jest dość awaryjny, przynajmniej tak wynikało z mojej pracy w dziale RTV w Euro ;)

Ciężko jest jednoznacznie powiedzieć który TV będzie lepszy, lepiej jest zobaczyć oba w akcji w sklepie - i to na własnym materiale, a nie sklepowych reklamówkach. A jeszcze lepiej, jest zobaczyć u znajomych, w odpowiednich warunkach.

PS: to 600Hz jest szalenie ważne przy 3D, każdy telewizor 200, a nawet 400Hz wymięka przy plazmach.

PS2: Ja jako wielki fan Panasonica osobiście polecam G30, bo to naprawde wypasiony telewizor, tylko że trzeba dozbierać troszkę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Wrz 2011 18:58   

Powrót do góry

irekr
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: wieś niedaleko wsi Warszawa

Post#3 27 Wrz 2011 20:00   

Osobiście mam powieszony na ścianie panasłoik z serii G30 ale 46 cali i równiez podzielam zdanie przedmówcy.

I generalna zasada: zakup sprzętu HD-ready to źle pojęta oszczędność. Jeżeli HD to tylko Full....
Powrót do góry

Vorthess
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 27 Wrz 2011 20:03   

irekr napisał:

I generalna zasada: zakup sprzętu HD-ready to źle pojęta oszczędność. Jeżeli HD to tylko Full....

Tak i nie. Przy telewizorach tego gabarytu i jakości masz racje, jednak sporo osob kupuje TV np do kuchni, do oglądania kablówki, 26" cali. Wtedy HD ready jest praktycznie jedynym wyborem, bo w Full HD taki TV to rzadkość. Jednak nawet 32" w HD Ready nie zrobi różnicy jeżeli będzie się na nim oglądało TV Trwam.
Powrót do góry

bullyman
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 27 Wrz 2011 20:35   

A czy ta różnica między HD ready a Full HD będzie zauważalna dla przeciętnego zjadacza chleba? Bo ja mam 21 letniego Elemisa o przekątnej 21". I jak dla mnie sam fakt zmiany TV będzie skokiem w przyszłość.
Powrót do góry

Vorthess
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 27 Wrz 2011 20:38   

Będziesz widział różnice, gdy wepniesz blu raya lub konsole do full HD, a HD Ready. przy ogladaniu kablówki bez znaczenia. Jednak coraz czesciej sie uzywa Full HD więc warto, w dużych ekranach to i tak podstawa, chyba że się kupuje budżetowe plazmy za 1000zl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Wrz 2011 20:38   

Powrót do góry

mck2
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Wrocław

Post#7 27 Wrz 2011 20:51   

Jeśli telewizor to tylko Sony.
Natomiast z wybory z pośród tych dwóch firm to zdecydowanie Samsung.
Pomiędzy plazmą a lcd to zdecydowanie LED.
No ale mam się ograniczyć do tych dwóch więc lcd ma mniejszy pobór mocy niż plazma więc na rachunku za energię zaoszczędzisz.
Pamiętaj że telewizora nie kupuje się co dwa lata więc może lepiej poczekać i coś odłożyć na lepszy model!?
Tak jak poprzednicy HD ready to nie jest dobre rozwiązanie. To tak jak Ty zawsze jesteś gotowy wygrać w lotto ale nie oznacza że jesteś zwycięzcą.
Może zamiast 40"+ warto skusić się na mniejszy model!? Ale za to lepszy pod względem specyfikacji!?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Wrz 2011 20:51   

Powrót do góry

irekr
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: wieś niedaleko wsi Warszawa

Post#8 27 Wrz 2011 20:51   

Ja ma tez w kuchni małego Sharpa 19 cali i pewnie tam będzie do końca jego życia.
Ale jak instalujemy coś do "normalnego" oglądania to już musi być porządne.
Ja się przesiadałem z trinitrona 28 cali ale 4:3 na normalnego 46 cali 16:9. Rozpatrując ekran w kategoriach powierzchni to jest to skok co najmniej czterokrotny.

Różnica między HD Ready a Full HD jest już zauważalna przy cyfrowych przekazach SD - normalnej naziemnej cyfrówce. Początkowo tez w to nie wierzyłem, do czasu jak po podłączeniu dekodera HD507 po HDMI, oraz po EURO do Sharpa HD Ready i zauważyłem błędy krawędziowania.
HD ready nie maja rozdzielczości która daje się bezstratnie przeskalować do 576 linii. Na ekranie widoczne są wówczas błędy, przy tak dużej rozdzielczości są bardzo widoczne.

Przesiadając się z Elemisa 21 cali (4:3) - tak naprawdę to masz mniej niż 18 cali z uwagi na fakt nadawania obrazu w formacie letterbox (z pasami na górze i na dole) - na plazmę 46 (16:9) zyskujesz powierzchnie oglądania co najmniej 6ciokrotną. . To tak, jak przesiadka z hulajnogi na F1.
Powrót do góry

marqe
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: warszawa

Post#9 27 Wrz 2011 22:00   

Oba tv Panasonic TX-P42CX3E i Samsung PS43D450 oferują słaba jakość obrazu ale o tym pewnie wiesz.Najgorsze są odbicia w dzień światło dzienne a wieczorem żarówka lub lampka cokolwiek się zaświeci ty odbijesz się w ekranie.Mi to nie przeszkadza ale znam osoby których to bardzo wkurza.Ja polecam c3 tylko z tego powodu ze u brata był samsung c6500(led) i w ciągu 5 miesięcy padała matryca 3 razy.
Powrót do góry

SIMSONS51C
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Ok.Puław

Post#10 27 Wrz 2011 22:09   

Ja bym wybrał coś z firmy SONY. Produkuje dużo lepsze telewizory niż Samsung i Panasonic :P
Powrót do góry

marqe
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: warszawa

Post#11 27 Wrz 2011 22:22   

A czy sony nie ma matryc od samsunga?U kumpla stoi 2 letni sony i na matrycy przez dziurkę widać logo samsunga,nie wiem jak jest teraz?Sony napewno ma dobre przetwarzanie sygnału,ale czy matryce takie super?to ja już nie wiem,ale z praktyki wiem ze sony przykłada się tylko do najlepszych modeli.Moim zdaniem do 2tyś dobry obraz oferują tylko plazmy.Lcd-ki pokazują jakość obrazu dopiero powyżej 2tyś zł.
Powrót do góry

AxelNext
Poziom 23
Poziom 23

Post#12 27 Wrz 2011 23:01   

marqe napisał:
A czy sony nie ma matryc od samsunga?
Od prawie trzech lat Sony już nie kupuje matryc od Samsunga, a od Chińczyków.
Od tego roku już nawet nie muszą kupować bo cała produkcja telewizorów z logo SONY należy do nich.
Chiny górą :!: :D

bullyman ile masz kasy na TV i z jakiej odległości oglądasz TV.
Na jaką stronę masz okno, pokój słoneczny :?:
Powrót do góry

bullyman
Poziom 9
Poziom 9

Post#13 Post autora tematu 28 Wrz 2011 00:13   

axelakis napisał:

bullyman ile masz kasy na TV i z jakiej odległości oglądasz TV.
Na jaką stronę masz okno, pokój słoneczny :?:

Kasy na telewizor za wiele nie mam coś w tych granicach cenowych 1500zł, to rodzice sobie kupują do kablówki wiec myślę ze taka jakość obrazu im wystarczy czasami może obejrzeć jakiś film na DVD. Okno znajduję się za telewizorem a pokój tak średnio słoneczny :P a odległość do TV to jakieś 3 może 3,5 m :) Raczej na nic innego droższego nie przejdę także rozważam wybór któregoś z tych dwóch i chyba zdecyduję się na Panasonica bo z opinii o samsungu wyczytałem ze elektronika trochę brzęczy.
Powrót do góry

Vorthess
Poziom 9
Poziom 9

Post#14 28 Wrz 2011 08:37   

Sony sa najdrozszymi telewizorami i sobie kaza placic duzo zarowno za marke, jak i za jakosc. Ostatnio widzialem cos o gwarancji producenta na 5 lat - standarsowo sa dwa. Co do tego, ze tv nie kupuje sie co dwa lata - kupuje sie co 4-5, bo przewaznie po takim czasie padaja :p. Dlatego sam korzystam z rzutnika, nie ma sie co zepsuc, taniej :)
Powrót do góry

kamera
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Gorzów Wlkp

Post#15 28 Wrz 2011 09:46   

mck2 napisał:
Jeśli telewizor to tylko Sony.
Natomiast z wybory z pośród tych dwóch firm to zdecydowanie Samsung.
Pomiędzy plazmą a lcd to zdecydowanie LED.
No ale mam się ograniczyć do tych dwóch więc lcd ma mniejszy pobór mocy niż plazma więc na rachunku za energię zaoszczędzisz.
Pamiętaj że telewizora nie kupuje się co dwa lata więc może lepiej poczekać i coś odłożyć na lepszy model!?
Tak jak poprzednicy HD ready to nie jest dobre rozwiązanie. To tak jak Ty zawsze jesteś gotowy wygrać w lotto ale nie oznacza że jesteś zwycięzcą.
Może zamiast 40"+ warto skusić się na mniejszy model!? Ale za to lepszy pod względem specyfikacji!?

Witam . Z tą specyfikacją to bym troszkę uważał :D Producenci podają te same parametry ale różnie mierzone i wychodzi np. przy LCD kontrast 3000000/1 lub 3 mld. odcieni kolorów :D Z ciekawości mogę ci powiedzieć że nie zawsze TV HD redy będzie miał gorszy obraz DYNAMICZNY od TV full HD a to dlatego że producenci podają rożdzielczość TV na obrazie statycznym (zdjęcie) .Bardzo mało producentów podaje rożdzielczość obrazu ruchomego (film) , chlubnym przykładem jest Panasonic . Typowy LCD 50Hz ma rożdzielczość obrazu ruchomego 300linii , LCD 100Hz 600linii , LCD 200Hz 700-1080linii ..... plazma HD redy 700linii :D , plazma plazma fullHD 900-1080linni . Przy wykorzystaniu tak zwanych poprawiaczy płynności (100/200Hz) faktycznie poprawia się płynność ale wygląda to karykaturalnie ( efekt teatralny , nienaturalny ruch ) . Dlatego nic nie zastąpi porównania TV jak tylko osobiste spojrzenie na wyświetlany materiał w warunkach najbardziej zbliżonych do domowych . Moi znajomi ostatnio zakupili dwa TV Panasonic TXP-42C3e i jak za niecałe 1500zł wydaje mi się że jest to bardzo porządny sprzęt , oczywiście brak jest w tym TV wodotrysków (multimedia , internet itd ) ale posiada czytnik kart SD . Za kwotę około 200 zł kupimy odtwarzacz multimedialny ASUS mini który odczyta wszystkie formaty i na pewno nie "zająknie " się nad jakimś formatem filmu jak np.Samsung C650 (jeden z najbardziej multimedialnych TV) . Pozdrawiam .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Wrz 2011 09:46   

Powrót do góry

LOCOLOCO
Pomocny w zakupie TV
Pomocny w zakupie TV

Miasto: olsztyn

Post#16 28 Wrz 2011 14:42   

Sony nie jest producentem, nie ma swoich fabryk . Telewizory są zlecane do produkcji przeważnie w różnych fabrykach na świecie.

Moje artykuły: (Dodaj)
20 Październik 2014 Magia kina zamknięta w odtwarzaczu - 35 lat historii urządzeń Samsung.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jaki TV -> Samsung czy Panasonic, plazma
Strona 1 z 1