Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który telewizor LCD SONY KDL-32BX320 czy PHILIPS 32PFL3606H

trekkers 01 Paź 2011 14:06 3219 4
  • #1 01 Paź 2011 14:06
    trekkers
    Poziom 10  

Witam!

Pytanie jak w temacie. Oba to telewizory tanie. Jeden jest HD ready drugi Full HD, chociaż przy 32'' nie robi to różnicy. Sony kosztuje 1180zł, Philips ok 1300zł. Oba mają 50Hz.
    Oba mają też 2 HDMI i 1 scart, co jest wystarczające dla mnie.
    Telewizor będzie służył do odbioru cyfrowego polsatu i DVD.

Znacie jakieś większe wady lub zalety któregoś z modeli? Proszę o opinie. To, że marka Sony lepiej wygląda na stoliku niż Philips chyba nie ma większego znaczenia:)

• #2 01 Paź 2011 15:09
    KrisVDL
    Poziom 10  

jeśli nie musisz od razu kupować,... poczekaj na świąteczne promocje. a teraz z innej beczki... nie napiszę Ci nic o tych modelach, ale proponował bym zainwestowanie w monitor nie LCD a LED... może to u mnie już objaw jakiegoś choroby, :) ale patrzę przy każdym urządzeniu na zużycie energii, a tutaj LED'y się lepiej prezentują, poza tym mają równomierne wyświetlanie światła (brak świecących krawędzi), dzięki czemu obraz jest bardziej żywy. Owszem trzeba dołożyć te 200 zł więcej, jednak to takie urządzenie z którego się korzysta bardzo często. To tak jak byś chciał oszczędzać na tanich okularach które psują wzrok, ale są tanie.

• #3 01 Paź 2011 16:04
    trekkers
    Poziom 10  

Właśnie chodzi o to, że muszę kupić od razu niestety. Staruszek nie chce przeznaczyć więcej pieniędzy, a poza tym tego Philipsa widział w sklepie i mu się podobał (chociaż nie wiem w jakim znaczeniu). Wiem, że LED troszeczkę lepiej wygląda ale niestety to już przewyższa budżet. Ciekawi mnie też awaryjność tych modeli, nie chciałbym żeby po 2 latach gwarancji telewizor padł (chociaż to jest trudne do przewidzenia). Mógłbym się jeszcze ewentualnie skłonić w stronę czegoś innego typu Sharp, Panasonic, Samsung w podobnej cenie. Jeśli nic nie wymyślę to wezmę tego Philipsa. Aha jeszcze jedno, czy to nie dziwne że ten Sony jest taki tani? Czy to już takie czasy:)

• #4 01 Paź 2011 16:22
    KrisVDL
    Poziom 10  

przekona... przekona... właśnie energooszczędność jest wystarczającym argumentem. Co do "taniości" ;) to musisz wziąć pod uwagę parametry telewizora.... jeśli ma słaby kontrast a tym bardziej odświeżanie ekranu, telewizor paskudnie będzie wyświetlał niektóre filmy ... z dziwnym opóźnieniem... tj. bez normalnej animacji. Męczy też to oczy i długo nie posiedzi. Co do awarii.... ech takie czasy,.... najdłużej pracują jeszcze lodówki z przed 1990 roku... a telewizory to i jeszcze gorzej mają.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme