X

Rozkodowany kluczyk (Smart fortwo )

01 Oct 2011 20:59 PEpeyterek
  • #1 01 Oct 2011 20:59
    peyterek
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Mam nastepujacy problem. Mialem wymieniany mikrostyk w kluczyku do Smarta. Przez co byly wyciagniete baterie jakis czas. Teraz nie moge odpalic samochodu, przy nacisnieciu na kluczyk kierunkowskazy migają 9 razy, a na wyswietlaczu biegów pojawia się X. W googlach piszą że to albo bateria (ale wymienilem i nic) albo rozkodowane immo. Dodam że X w smarcie sie pojawiał jak np dluzej auto bylo otwarte i nie odpalane to wtedy wlaczal sie immo- dopiero klikniecie kluczyka wylaczalo go ) wiec ten X to na pewno to. Do sedna, co z tym robić? Jako że pisze na tym forum to chyba wiadomo że wolałbym ominąć Smart Center. Czy jest ktoś na śląsku kto moze to zrobić, czy wogóle da się?

Z góry dziękuję za pomoc
  • #2 01 Oct 2011 22:38
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Helpful post? (-1)
    Jeśli naciśniesz przycisk odblokowania na kluczu i kierunkowskazy błysną 9 razy, ale drzwi nie otworzą się i nie można uruchomić silnika to pozostaje uruchomić pojazd drugim, zapasowym kluczem i oddać samochód do kogoś, kto posiada "TAN Code Calculator" i tester MB Star Diagnoza.
  • #3 01 Oct 2011 22:49
    peyterek
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Problem jest taki że mam tylko jeden kluczyk...
  • #4 01 Oct 2011 22:50
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Helpful post? (0)
    peyterek wrote:
    mam tylko jeden kluczyk
    ... to pozostaje laweta i warsztat. Bez odpowiednich "narzędzi" nie opanujesz tego problemu.
  • #5 02 Oct 2011 21:15
    peyterek
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    A czy wystarczy Star diagnose do zakodowania kluczyka?
  • #6 04 Oct 2011 13:07
    marcin1335
    Level 1  
    Helpful post? (+3)
    Witam, ja zajmuję się kodowaniem klucza (pilota) do Smarta. Jestem z Wieliczki ale mogę dojechać. Pozdrawiam
  • #7 08 Oct 2011 11:23
    ultragraf
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    9 krotne miganie kierunkowskazów oznacza rozładowaną baterię, tak napisano w instrukcji obsługi.

Rozkodowany kluczyk (Smart fortwo )
  Search 4 million + Products
Browse Products