Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak zgrać film z kamery MiniDv na laptop bez FireWire

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Multimedia i Grafika -> Film -> Jak zgrać film z kamery MiniDv na laptop bez FireWire
Autor
Wiadomość
skala007
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: rzeszów

Post#1 Post autora tematu 02 Paź 2011 20:20   

Witam
Mój problem polega na tym że mój obecny laptop ma potężny procesor i7 i dużą pamięć RAM a nie ma FireWire. Potrzebuje bo mam do zgrania filmy z minidv do zgrania i potrzebuje czegoś by je zgrać. Czy ktoś wie może jak je można w inny sposób niż zakup jednostki PC z FireWire ?? Czy istnieje coś takiego by miało to złącze i można było by zgrać dany materiał na mój laptop??
Proszę o Pomoc.
Powrót do góry

przemeq2007
Poziom 11
Poziom 11

Post#2 02 Paź 2011 20:38   

Re: Jak zgrać film z kamery MiniDv na laptop bez FireWire

Karta FireWire na express card lub PCMCIA.
Powrót do góry

skala007
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 02 Paź 2011 21:07   

hm wiesz coś mnie już oświeciłeś, ale jeśli można jaśniej. Wiem że są do PC karty a czy do laptopa to może być też np. ExpressCard tu jest link: expresscard-ieee1394a-firewire-kabel-24h-tanio
i proszę o pomoc czy to będzie działało, i co kupić ( może coś mi polecicie?)

Link do serwisu krótkotrwałego usunąłem. [piterus99]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Paź 2011 21:07   

Powrót do góry

przemeq2007
Poziom 11
Poziom 11

Post#4 02 Paź 2011 21:12pomocny post - solucja   

Powinno działać i niepolecam dodawać linków z Alledrogo.
Powrót do góry

skala007
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 02 Paź 2011 21:51   

a jeszcze jedno pytanie są tam różne Prędkość przesyłu: do 400Mbps do 800Mbps. duża to różnica bo taki za 69.99 to penie kupa bo taki ekstra to kosztuje z 500 zł. jaki myślicie jaka karta będzie dobra za rozsądną cenę
(oglądałem kart Lindy na ExpressCard 34 koszty to od 369 do 549 zł)
bo nie chce gówna kupić
Powrót do góry

przemeq2007
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 03 Paź 2011 14:06   

Będą się różnić tylko prędkością przesyłu więc nie ma co się wykosztowywać.
Powrót do góry

skala007
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 Post autora tematu 05 Paź 2011 21:29   

możecie mi podać jakieś propozycje?? firma i cenę (bo ja chcę zgrywać z jakością FullHD)
Powrót do góry

Maciejnn
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Poznań

Post#8 27 Lut 2012 13:16   

witam, mam podobny problem tyle, że jeszcze bardziej skomplikowany przez brak w laptopie portu na express card lub PCMCIA, nie mam też Firewire, właściwie jest tylko USB (fakt, że 3.0, ale za dużo to to nie zmienia). To jest Samsung RF511. Macie może jakieś pomysły jak nie za dużym kosztem wykorzystać jednak tego kompa do zgrywania filmów?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lut 2012 13:16   

Powrót do góry

arnoldziq
Moderator Programowanie
Moderator Programowanie

Miasto: High Wycombe

Post#9 27 Lut 2012 13:55   

Wpisz w google : "AV USB" - w twoim przypadku, to jedyne rozwiązanie.
Powrót do góry

PoznanskaPyra
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 28 Lut 2012 02:11   

Graber jest najlepszym rozwiązaniem i jedynym, koszt takiego urządzenia nie przekracza 100zł.
Powrót do góry

DAREKGD
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Gdańsk

Post#11 15 Mar 2012 12:45   

A jeśli chodzi o materiał w hd jak to rozwiązać . Posiadam laptopa Asus G74SX i też nie ma firewire oraz expres card
Powrót do góry

arnoldziq
Moderator Programowanie
Moderator Programowanie

Post#12 15 Mar 2012 13:24   

DAREKGD napisał:
A jeśli chodzi o materiał w hd jak to rozwiązać . Posiadam laptopa Asus G74SX i też nie ma firewire oraz expres card

Masz problem.
I znów wracamy do problemu, że laptopy, nie służą do obróbki materiałów video. Nawet te "wypasione".
Powrót do góry

DAREKGD
Poziom 4
Poziom 4

Post#13 15 Mar 2012 13:36   

Czyli nic nie da się zrobić ? Czy można wykorzystać jakoś usb 3.0 Czy jest jakaś przejściówka z usb na firewire ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Mar 2012 13:36   

Powrót do góry

arnoldziq
Moderator Programowanie
Moderator Programowanie

Post#14 15 Mar 2012 13:46   

Oczywiście że się da.
Tylko czy to ma sens? Działającej przejściówki z FireWire na USB, jeszcze nie widziałem. Możesz użyć AV Capture na USB, ale najpierw musisz obraz "pokazać". OK, to nie problem. Ale pomyśl; zapisujesz cyfrowy obraz HD, dekodujesz go na obraz widzialny, a potem znów kodujesz do postaci cyfrowej. I wszystko dlatego, że masz laptopa bez możliwości podpięcia FireWire.
Powrót do góry

DAREKGD
Poziom 4
Poziom 4

Post#15 15 Mar 2012 14:54   

a coś takiego można zastosować ? http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=4146200&CatId=1428

Dodano po 6 [minuty]:

Niestety nie mam innego komputera i muszę zastosować jakieś rozwiązanie alternatywne . Z góry dziękuję za pomoc .
Powrót do góry

263573
Usunięty

Post#16 15 Mar 2012 18:26   

DAREKGD napisał:
a coś takiego można zastosować ? http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=4146200&CatId=1428

Kamera czy urządzenie musiałoby mieć wyjście Component YCbCr

arnoldziq napisał:
Działającej przejściówki z FireWire na USB, jeszcze nie widziałem.

http://www.pixela.co.jp/en/products/tv_capture/pix_uvcd_u1w/spec.html
Powrót do góry

DAREKGD
Poziom 4
Poziom 4

Post#17 16 Mar 2012 20:24   

W Polsce można gdzieś kupić taką przejściówkę ? Orientujesz się może czy by to działało na USB 3.0
Powrót do góry

263573
Usunięty

Post#18 16 Mar 2012 20:55   

Pewnie na USB 3.0 też by działało, o ile ta rzecz jest do kupienia, ostatnia aktualizacja urządzeń współpracujących jest z 2004 roku na tej stronie powyżej... ;)
Powrót do góry

pawlik835
Poziom 11
Poziom 11

Post#19 28 Mar 2012 01:19   

Witam.
Mam pewien problem a mianowicie. Znajomy ma kamerę Samsung vp-d361 poprosił mnie abym mu zegrał filmy z mini dv na komputer bo chce na DVD. Owszem ma wejście ieee 1394 jednak za nic nie mogę się połączyć. Pobrałem z elektrody instrukcję obsługi do tej kamery. Co się jednak okazało po przeczytaniu że nie ma chyba ona możliwości zgrywania przez firewire? przedstawia to obrazek (to jest kamera vp-d361 ale bez "i") Czy dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie grabbera?

Dzięki za odpowiedź.

Dodam jeszcze że w tej konfiguracji bez "i" " brakuje przycisków".
Powrót do góry

PoznanskaPyra
Poziom 15
Poziom 15

Post#20 28 Mar 2012 10:29   

Graber będzie chyba jedynym wyjściem z tej sytuacji.
Powrót do góry

263573
Usunięty

Post#21 28 Mar 2012 10:33   

pawlik835 napisał:
Witam.
Mam pewien problem a mianowicie. Znajomy ma kamerę Samsung vp-d361 poprosił mnie abym mu zegrał filmy z mini dv na komputer bo chce na DVD. Owszem ma wejście ieee 1394 jednak za nic nie mogę się połączyć...

Co znaczy nie mogę się połączyć? kamera posiada złącze firewire czy nie? kabel sprawny? sterowniki w komputerze do firewire1394 zainstalowane?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic689535.html
Powrót do góry

pawlik835
Poziom 11
Poziom 11

Post#22 28 Mar 2012 18:43   

Nic nie wykrywa nawet piknięcia nie ma znajdowanego nowego sprzętu.
Kamera posiada firewire 4 PIN.
Kabel sprawny.
Sterowniki też są.
Temat przeczytany.

Dodam jeszcze że w instrukcji jest opis zgrywania ale nie można wykonać tych funkcji bo ich nie ma.

Power jest w Player
Przełącznika nie ma Mode.
Symbol też DV się nie pokazał
Nie ma przycisku PC

Aha ogólnie można zastosować grabbera tak? Nic nie będzie stało na przeszkodzie?
Powrót do góry

PoznanskaPyra
Poziom 15
Poziom 15

Post#23 28 Mar 2012 19:55   

Raczej nie.
Powrót do góry

Polon_us
Poziom 22
Poziom 22

Post#24 29 Mar 2012 01:25   

Hmm, przejrzałem instrukcję tej kamery i mam parę uwag/sugestii:

1 - nie możesz mieć przełącznika Mode - używany jest tylko w modelach, które mają możliwość używania zew. karty pamięci. Ten model kamery tej możliwości nie ma.
2 - nie możesz mieć przycisku PC - ten przycisk mają kamery wyposażone w USB - ten model kamery nie ma takowego.

Sugestia - sprawdź instrukcję na stronie 67 (w wersji angielskiej)- podłączanie kamery do zewnętrznych urządzeń np. TV. Jest tam pokazane menu dla trybu Player - Player mode. Upewnij się, że opcja AV IN/OUT jest ustawiona na OUT. Aczkolwiek ten opis odnosi się do złącza Multi-AV Cable - to nie byłbym zdziwiony, jakby to ustawienie również miało wpływ na złącze IEEE1394/FireWire. Spróbuj.

I nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić kamerę na innym komputerze wyposażonym w gniazdo FireWire - tak na wszelki wypadek :)
Powrót do góry

pawlik835
Poziom 11
Poziom 11

Post#25 29 Mar 2012 11:51   

Witam.
Daruję chyba sobie przez firewire.

Kupię grabera i powinno chodzić? Jak myślicie?

Bo już nie mam pojęcia.
Powrót do góry

Phew
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: W-Wa

Post#26 29 Mar 2012 12:17   

Może i będzie działać ale stracisz na jakości.
Jeżeli masz gniazdo w kamerze i masz w PC to na 100% możesz zgrać - podejrzewam że problem masz w oprogramowaniu (nie napisałeś jakiego używasz). FireWire to nie USB - nie zobaczysz kamery jako dysku - musisz mieć soft do zgrania filmu z kamery. Spróbuj np. to: http://www.scenalyzer.com ew. odszukaj płytkę, która była dołączona do kamery - coś tam na pewno było.
Powrót do góry

pawlik835
Poziom 11
Poziom 11

Post#27 29 Mar 2012 12:44   

Generalnie o to chodzi aby bez problemu się połączyć i w miarę była jakość.
Bo znajomy nie ma u siebie wejścia firewire więc alternatywą może być grabber. Tylko chcę się właśnie upewnić czy na bank będzie chodził.
Oprogramowania Vegas używam.
Przy kamerze nic nie znalazł.
Powrót do góry

Phew
Poziom 13
Poziom 13

Post#28 29 Mar 2012 13:17   

Jeżeli tylko ma złącze PCMCIA lub ExpressCard to kontroler FireWire może dokupić za mniej niż 50zł. Na jakości na pewno stracisz jeżeli będziesz zgrywał przez grabber (cyfrowe nagranie wychodzi analogowym gniazdem i potem w PC sygnał znowu jest zamieniany na cyfrowy), ale też wygoda użytkowania sporo gorsza. Przez FireWire podłączasz wtyczkę do kamery i możesz jej już więcej nie dotykać - wszystko załatwi PC/soft, dodatkowo może podzielić na sceny zebrać informacje o czasie nagrania itp. No i przede wszystkim nie ma straty jakości.
Powrót do góry

Cancer
Poziom 12
Poziom 12

Post#29 10 Maj 2012 14:38   

Podłączę się do tematu. Mam starego PC-ta, gdzie spokojnie dokupiłem kartę IEEE1394. Mam również laptopa Dell Studio w którym jest fabrycznie zamontowane gniazdo FiWi 1394. Chciałem odnowić sprzęt komputerowy i zakupić jakiegoś nowszego laptopa i zauważyłem, że większość do ceny 3 tys. zł nie ma ani IEEE1394, ani gniazda Express Card. W tych droższych jak jest jedno, to i jest drugie. W moi starym Dell Studio są oba gniazda. Im nowsze laptopy, to wydają się bardziej ubogie. Rozumiem, że procesor, karta grafiki to rzeczy, które decydują o jakości laptopa, lecz producenci zubażają je coraz bardziej. Na laptopie, który ma IEEE1394 spokojnie można zgrać film DV, obrobić go i nagrać na dysk, czy płytę, bez straty jakości. Idealnym laptopem jest ten, na którym można pograć, zgrać i obrobić film, zrobić studio audio, przesłać bezprzewodowo. Tylko czy można znaleźć takiego w rozsądnej cenie.
A co do przejściówki USB na IEEE1394, to chyba nie za bardzo jest to możliwe, bo to są trochę inne protokóły.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Phew
Poziom 13
Poziom 13

Post#30 10 Maj 2012 18:55   

Fire Wire znajdziesz w laptopach na rynek profesjonalny (ew. mało-firmowy) - jak sam zauważyłeś są droższe. W laptopach dla normalnego użytkownika liczy się cena a żeby ją obniżyć usuwa się wszystko co niepotrzebne - normalny użytkownik nie potrzebuje Fire Wire. No bo niby do czego? Z kamery zgrywa po USB lub wyjmuje kartę SD i wkłada ją do czytnika. Popularne i tanie kamery z Fire Wire to przeżytek tak samo jak popularne i tanie laptopy z Fire Wire. Jeżeli razem ze sprzętem komputerowym odnowisz też sprzęt video to nie będziesz miał problemu. Przykre ale tak jest. Ja osobiście jestem zwolennikiem PC-ta - bo jak sam zauważyłeś są większe możliwości modyfikacji.
Inna sprawa że Laptopa z FireWire dostałem od pracodawcy ;), ale nawet nie przyszło mi do głowy tego użyć do zgrywania filmów, obraz mały (15"), mało RAM-u (8GB), procek wolniejszy, dysk mniejszy itp. Poszukaj na AlleDrogo coś znajdziesz - Lenovo W500 dostaniesz za poniżej 2000zł (zwróć uwagę na matrycę - żeby miała 1920x1200) - nowego nie dostaniesz ale to wół roboczy - mam 3 lata i zero problemów. Ew Dell E6400 jeżeli koniecznie nowy to za 2350 PLN (używane koło 1300PLN). (Może to i lepszy wybór bo ma wyjście ESATA, ale wyświetlacze gorsze). Skąd oni te "nowe" wykopują to nie wiem bo to też model sprzed kilku lat (dla porównania: aktualny "następca" W500 czyli W520 kosztuje 6-12tyś).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Maj 2012 18:55   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Multimedia i Grafika -> Film -> Jak zgrać film z kamery MiniDv na laptop bez FireWire
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny