Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Audi A4 B5 '98 oświetlenie wnętrza

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Audi A4 B5 '98 oświetlenie wnętrza
Autor
Wiadomość
noleyTM
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 04 Paź 2011 20:38   

Audi A4 B5 '98 oświetlenie wnętrza

Witam. Nabyłem ostatnio sprowadzone audi A4 B5 z 1998roku. Po przełączeniu na podświetlenie kabiny przy otwartych drzwiach stale świeci się światło (po załączeniu zapłonu normalnie przygasa) nawet gdy zamknę centralnym (przygasa) ale po odryglowaniu od razu się zapala. Z tego co zauważyłem to po otwarciu drzwi pasażera z przodu nie podświetla się lampka w drzwiach (żarówka ok). Sprawdziłem krańcówkę w zamku (są 3 wyprowadzenia i w jednym położeniu krańcówki wszystkie styki są rozwarte zaś w drugim położeniu zwarte). Czy krańcówka rozwiera masę czy + z zasilania? Jaka jest logika podświetlenia (gdzie jest elektronika sterująca podświetleniem i jak się układ powinien zachowywać gdy coś jest nie sprawne)? Czy ma ktoś schemat? Dodam że podświetlenie w pozostałych drzwiach działa bez zarzutu ale nie świeci kontrolka otwarcia drzwi (być może spalona żarówka).
Powrót do góry

wiesiek3d
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Rybnik

Post#2 04 Paź 2011 22:46   

Re: Audi A4 B5 '98 oświetlenie wnętrza

Schemacik proszę

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Paź 2011 22:46   

Powrót do góry

noleyTM
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 05 Paź 2011 07:50   

Po przeglądnięciu schematów mam parę pytań.
1. Gdzie znajduje się sterownik oświetlenia sygnalizującego otwarcie drzwi?
2. gdzie znajduje się słupek A prawy u dołu (Czy jest to słupek przy nogach pasażera i jak go rozebrać?)?
3. Czy powinien być sygnał otwarcia drzwi kierowcy przy załączonych światłach?
4. Jak dostać się do żarówek kontrolek tablicy rozdzielczej?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2011 07:50   

Powrót do góry

wiesiek3d
Poziom 20
Poziom 20

Post#4 05 Paź 2011 10:11   

1.Nie rozumiem ,nie ma sygnalizacji otwartych drzwi chyba ze masz FIS
2.Obok nóg pasażera kierowcy, wyciągasz małą zaślepkę odkręcasz wkręt i później delikatnie wyciągasz tą osłonę.
3.Nie wiem o co chodzi ?
4.Wyciągasz delikatnie górną osłonę kolumny kierowniczej, jest na zatrzaskach i już będziesz widział śruby mocujące zegary. W twoim liczniku może już być podświetlenie i kontrolki na LEDach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2011 10:11   

Powrót do góry

noleyTM
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 05 Paź 2011 14:51   

Odnośnie niejasności pytań.
1. Czy żarówki w drzwiach są bezpośrednio połaczone do krańcówki czy przez układ (wydaje mi się że przez układ i tak poza tym to powinna się świecić w desce rozdzielczej kontrolka otwarcia drzwi stąd też moje pytanie gdzie może się znajdować taki układ)?
3. Czy jest w standardzie sygnał dźwiękowy zapalonych świateł w momencie gdy są otwarte drzwi kierowcy?
Powrót do góry

wiesiek3d
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 05 Paź 2011 16:12   

Zmieniłem plik w załączniku, teraz są pełne opisy.

1.Żarówki w drzwiach są połączone bezpośrednio do wyłączników w zamkach, ale są zasilane są przez moduł. Jeżeli nie masz FISu w liczniku to nie ma kontrolki otwarcia drzwi.
2.Sygnalizacja nie zgaszonych świateł jest i działa wtedy gdy zostawisz je załączone, wyciągniesz kluczyk ze stacyjki i otworzysz drzwi.
Powrót do góry

noleyTM
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 05 Paź 2011 19:37   

Co do sygnalizacji dźwiękowej otwarcia drzwi to się zgodzę (popołudniu sprawdzałem). Z tym że mam żarówki w drzwiach i nad dywanikiem od strony kierowcy i pasażera (nie działa ani jedna ani druga żarówka od strony pasażera). Na spokojnie musze wziąść schemat do ręki i miernik. Ze schematu wynika że wyłącznik krańcowy powinien pracować tak jak zmierzyłem wcześniej. Same przewody będę musiał posprawdzać na przejście i sprawdzić 16-to pinowe złącze brązowe w belce A u dołu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2011 19:37   

Powrót do góry

wiesiek3d
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 05 Paź 2011 21:36   

Sprawdzaj i napisz co i jak.
Powrót do góry

noleyTM
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 Post autora tematu 11 Lis 2011 22:21   

Wczoraj dopiero znalazłem trochę czasu żeby zająć się tym oświetleniem. Łącznik w zamku był ok, tak samo jak wiązka przewodowa od zamka aż do słupka A. Przyczyną była niedociśnięta złączka przy zamku. Złączkę wcześniej sprawdzałem ale myślałem że jest ok a tu okazało się że na przewodach przy złączce jest uszczelka i trzeba było ją docisnąć. Wpadłem na to przypadkiem. Nie chciało mi się rozbierać całych drzwi żeby znowu dostać się do zamka i wyszarpałem kable ze złączką i uszczelką bez zewnętrzej obudowy. Zwarłem końcówki i nastała jasność. Wcześniej sprawdzałem krańcówkę w zamku stąd też wiedziałem że jest sprawna. Wsadziłem głębiej złączkę z uszczelką i wszystko zaczęło świecić aż miło.
Co do sygnalizacji otwarcia drzwi. W moim samochodzi wiem że na pewno nie ma.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie tematem.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Audi A4 B5 '98 oświetlenie wnętrza
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.081 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony