Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 05 Paź 2011 07:45
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Witam !

Mam problem ?
    Syn posiada sluchawki tzw douszne.
    Poniewaz cos nie stykalo przy "mini jack" , uciął powyzej wtyczki (10 cm) przewod chcąc zalozyc nowa wtyczke mini jack.
    Okazalo sie w sluchawkach dousznych sa 2 zyly przewodu a z kazdej zyly wychodza po 2 cieniutkie kabelki , jeden chyba tzw masowy ?
    Natomiast syn znalazl oryginalna wtyczke sluchawkowa mini jack z wychodzacym przewodem długosci 10 cm.
    Z tego przewodu z wtyczka mini jack wychodza natomiast 3 cieniutkie przewody ?

Jak polaczyc przewod ze sluchawkami ( 4 cieniutkie przewody ) z wtyczka mini jack z ktorej wychodzą 3 przewody ?
    Ktory do ktorego polutowac ?

P.S
    Po kombinacjach udalo mi sie jakosc wszystko polaczyc w calosc ale hmmmm...
    Dzwiek jest tak samo glosny w obu sluchawkach ale wydaje mi sie ze to nie jest stereo ?

• #2 05 Paź 2011 11:55
    kpodstawa
    Poziom 31  

Aby sprawdzić czy słuchawki są połączone rozdzielnie (stereo) dołącz je do jakiegoś urządzenia, które ma regulację balansu kanałów Lewy-Prawy (L-R). Może to być np. komputer. Po wywołaniu panelu "Regulacja głośności" w Windows, nad pionowymi suwakami poziomu głośności są poziome suwaki balansu.

Krzysztof Podstawa

• #3 05 Paź 2011 12:13
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

kpodstawa napisał:
    Aby sprawdzić czy słuchawki są połączone rozdzielnie (stereo) dołącz je do jakiegoś urządzenia, które ma regulację balansu kanałów Lewy-Prawy (L-R). Może to być np. komputer. Po wywołaniu panelu "Regulacja głośności" w Windows, nad pionowymi suwakami poziomu głośności są poziome suwaki balansu.

Krzysztof Podstawa

Dzieki za sugestie jak sprawdzic.
    No niestety w "balansie" jak obojetnie jaka sluchawkę czy lewą czy prawą ściszę do zera to dalej jest w niej slychac dźwiek ?

• #4 05 Paź 2011 12:44
    Mirek Z.
    Moderator

Sprawa jest prosta, ale jeśli podłączasz słuchawki do tej znalezionej wtyczki, to trudno bez przyrządu ocenić, który przewód to kanał L (do czubka wtyku), który R (kolejne pole na wtyku) a który to masa... Najlepiej było kupić nową, rozkręcaną - tam wszystko widać.
    Z tych przewodów od słuchawki najprawdopodobniej każda para to jedna ze słuchawek, a która jest od której, to można sprawdzić bateryjką.

• #5 05 Paź 2011 13:03
    kpodstawa
    Poziom 31  

Jeszcze uzupełnienie, którego nie dopisałem z powodu przerwy w transmisji.

Takie słuchawki można przez przypadek połączyć w niezgodnych fazach, jeżeli kabelki nie są wyróżnione, np. kolorami izolacji: Lewy - biały, Prawy - czerwony, wspólna masa - czarny lub oplot kabla bez izolacji. Jednak producent słuchawek może zastosować kolory dowolnie.

Nowy wpis.

Do sprawdzeń stosuję zwykły omomierz (multimetr, jakiś tester ciągłości obwodów itp.) i słuchawki w/na uszach: dołączenie końcówek omomierza do odpowiednich styków wtyczki skutkuje "pyknięciem" w słuchawce.

Jeżeli w próbie balansu nadal słychać dźwięk w ściszonej słuchawce, to coś jest nieprawidłowo połączone.

Krzysztof Podstawa

• #6 05 Paź 2011 13:16
    Quarz
    Poziom 43  

kpodstawa napisał:
    Jeszcze uzupełnienie, którego nie dopisałem z powodu przerwy w transmisji.

Takie słuchawki można przez przypadek połączyć w niezgodnych fazach, jeżeli kabelki nie są wyróżnione, np. kolorami izolacji: Lewy - biały, Prawy - czerwony, wspólna masa - czarny lub oplot kabla bez izolacji. Jednak producent słuchawek może zastosować kolory dowolnie.

Nowy wpis.

Do sprawdzeń stosuję zwykły omomierz (multimetr, jakiś tester ciągłości obwodów itp.) i słuchawki w/na uszach: dołączenie końcówek omomierza do odpowiednich styków wtyczki skutkuje "pyknięciem" w słuchawce.

Jeżeli w próbie balansu nadal słychać dźwięk w ściszonej słuchawce, to coś jest nieprawidłowo połączone.
    Jedno jest prawie pewne - a co wiem z autopsji - jak każda słuchawka ma swoje dwa przewody, to w każdej parze przewód wspólny jest tego samego koloru, a co znakomicie ułatwia połączenie ich do wtyczki z trzema przewodami.
    Natomiast jak sprawdzić która para przewodów jest od danej słuchawki to jest tu już wcześniej o tym napisane.

• #7 05 Paź 2011 15:01
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Dzieki kolegom za podpowiedzi.
    Udalo sie polaczyc wszystko "w jedno" tak ze "balans" na kazdej sluchawce dziala.

Jeszcze raz dzieki.

Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty