Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Internet w telefonie przez kabel USB

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Internet w telefonie przez kabel USB
Autor
Wiadomość
Jack Sparrow
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 07 Paź 2011 16:33   

Internet w telefonie przez kabel USB

Witam mam takie pytanie czy gdy podłącze telefon przez Kabel USB za pomocą jakiegoś programu to czy będę miał w telefonie internet
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Paź 2011 16:33   

Powrót do góry

jankol-el
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Okolice Zielonej Góry

Post#2 07 Paź 2011 16:44   

Re: Internet w telefonie przez kabel USB

Niestety, nie w tą stronę...
Powrót do góry

ZAHYR
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Białystok

Post#3 07 Paź 2011 16:49   

Niektóre telefony miały taką opcję. Na początek wypadałoby napisać jaki masz telefon.
Powrót do góry

Łukasz965
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: kalisz

Post#4 07 Paź 2011 20:19   

Nie działa to w tą stronę tak jak kolega wcześniej napisał, widzisz nie widzę sensu w podłączaniu telefonu do komputera żeby mieć internet w telefonie i pewnie dla tego telefony nie mają takiej opcji (przynajmniej ja nie znam takich telefonów ale to pewnie przez to że mało znam telefonów :)). Ale istnieje możliwość wykorzystania telefonu jako modem internetowy wykorzystujący w w zależności od modelu różne prędkości i łącza takie jak GPRS, 3G, HSDPA, WIFI itd. Program żeby utworzyć na komputerze połączenie telefoniczne powinien być dołączony na płycie z telefonem (przynajmniej w moim przypadku tak było mam k800i) lub jeżeli nie masz płyty zawsze pozostaje wujek google. żeby łączyć się w ten sposób z internetem trzeba mieć dobry pakiet wykupiony żeby koszta nas nie zaskoczyły lub jeżeli masz telefon z WIFI i jesteś w zasięgu sygnału WIFI to masz internet za darmo (chyba nie jestem tego do końca pewny jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi) może najpierw napisz co chcesz osiągnąć i jaki masz telefon a postaram się pomóc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Paź 2011 20:19   

Powrót do góry

OlekMTG
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#5 07 Paź 2011 20:32   

Zależy od modelu telefonu, np. wszystkie nowsze modele HTC mają taką możliwość. Wystarczy podłączyć kabel USB z kompa do telefonu i na ekranie pojawi się menu:
- tylko ładowanie
- napęd dyskowy
- HTC Sync
- telefon jako modem
- internet z komputera

Testowałem opcje i nternet z komputera i wszystko działa, jedyne o czym trzeba pamiętać to gryzie sie z większością firewalli i najczęściej trzeba je wyłączyć na czas połączenia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Paź 2011 20:32   

Powrót do góry

Łukasz965
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: kalisz

Post#6 07 Paź 2011 21:11   

Ciekawią mnie koszty takiego internetu, jak to wygląda??
Powrót do góry

OlekMTG
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#7 07 Paź 2011 21:40   

Jakie koszty? Jeśli udostępniasz internet z komputera do telefonu po USB to nic dodatkowo niepłacisz, telefon bierze sygnał z komputera a nie z sieci GSM. Jedyny koszt to sygnał netu do komputera, ale zazwyczaj jest to stała opłata ;) . W drugą strone (z telefonu do komputera) też się oczywiście da, jednak praca w trybie modemu to już raczej norma.
Z ciekawostek dodam że telefon ma możliwość pobierania sygnału internetu z 3 źródeł - wifi, GSM i USB. Niezależnie z którego źródła bierze sygnał to ma możliwość udostępnienia sygnału dalej po innej 'drodze'(wifi lub USB) np. biorąć sygnał przez USB moge stworzyć hotspot wifi.
Powrót do góry

djtonka
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Galicja

Post#8 07 Paź 2011 21:45   

Telefony z windows mobile mają taką możliwość.
Powrót do góry

Gregyyy
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Polska

Post#9 07 Paź 2011 22:08   

Tak jest jak koledzy wyżej napisali, Windows Mobile ma taką możliwość. Dodam jeszcze że niektóre telefony (symbian s60v1, s60v2) (o tych wiem na 100%) mają możliwość odbierania udostępnionego internetu przez bluetooth oczywiście programami firm trzecich ale jednak to działa.
Powrót do góry

djtonka
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Galicja

Post#10 07 Paź 2011 22:36   

To ja dodam , że symbian^3 też mógłby oferować takie połączanie gdyby Nokia zechciała nas nim obdarować. Może symbian^4 to zaoferuje poza obsługą dwóch ekranów zewnętrznych,
Powrót do góry

Jack Sparrow
Poziom 6
Poziom 6

Post#11 Post autora tematu 08 Paź 2011 09:29   

mam telefon Samsung Wave S8500
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Paź 2011 09:29   

Powrót do góry

unnamed x
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Silesia

Post#12 19 Lut 2012 18:02   

OlekMTG napisał:
Zależy od modelu telefonu, np. wszystkie nowsze modele HTC mają taką możliwość. Wystarczy podłączyć kabel USB z kompa do telefonu i na ekranie pojawi się menu:
- tylko ładowanie
- napęd dyskowy
- HTC Sync
- telefon jako modem
- internet z komputera

Testowałem opcje i nternet z komputera i wszystko działa, jedyne o czym trzeba pamiętać to gryzie sie z większością firewalli i najczęściej trzeba je wyłączyć na czas połączenia.

dzień dobry kolegom,podepnę się do watku kolegi,nie chce zasmiecać forum, do kolegi co cytuję go- mam HTC wildfire a3333 i nie mam takie menu co napisałeś ,podpiołem się do wątku dlatego że też chce po przez USB podłaczyć HTC do laptopa by mieć internet. i mi to za diabła nie wychodzi.Może jakies pomysły
loptop to latitude d400,system xp
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Internet w telefonie przez kabel USB
Strona 1 z 1