Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Separator oleju - jaki?? - sprężarka śrubowa

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> Separator oleju - jaki?? - sprężarka śrubowa
Autor
Wiadomość
salutare
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post autora tematu 11 Paź 2011 20:47   

Posiadam sprężarkę śrubową, spalinową, o wydajności 3,8m3/min, która współpracuje z piaskarką. Podczas pracy razem ze sprężonym powietrzem wylatuje olej (mgła olejowa) i chyba trochę wody (nie jestem pewien, może powstaje w wężach przez różnicę temperatury :?:) Oprócz separatora, który znajduje się w kompresorze posiadam jeszcze jeden przy piaskarce oraz drugi przy przy hełmie, ale mimo to na szybce w nim po chwili jest dużo oleju i wody (te separatory były razem z piaskarką, choć wydaje mi się, że cały sprzęt jest dobry, to moim zdaniem te separatory, to tania, chińska podróbka, byle by coś było :D).

Chciałbym wmontować jeszcze jakiś separator oleju i wilgoci przed piaskarkę, ale nie wiem jaki kupić (może lepiej zrobić samemu? :idea:). Czy możecie coś poradzić?? (czym warto się zainteresować, na co zwrócić uwagę przy kupowaniu, wszystko co może być przydatne, jak wykonać coś takiego samemu) :D

Dzięki za wszelkie pomysły i porady :D
Powrót do góry

radsat
Poziom 25
Poziom 25

Post#2 11 Paź 2011 22:26   

Re: Separator oleju - jaki?? - sprężarka śrubowa

Normalnie to jeden separator, ewentualnie jeszcze osuszacz powietrza i powinno wystarczyć.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Paź 2011 22:26   

Powrót do góry

szakkkalll
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 12 Paź 2011 09:48   

Powiedz mi ile tego oleju w powietrzu jest, normalnie gdy otworzysz zawór sprężarki na maxa i przyłożysz rękę powinieneś mieć ją tylko lekko tłustą, a nie mokrą od oleju. Jeśli sprężarka rzyga olejem to do wymiany kwalifikuje się separator oleju sprężarki ( znajduje się on w dużej okrągłej puszce), kosz od 400 zł w górę ( bez wymiany, można to zrobić samemu przy odrobinie cierpliwości) + ok 20l oleju sprężarkowego. Najlepiej wymontować stary separator, dokładnie go zmierzyć i wtedy zamówić taki sam.
Co do wody w powietrzu to za wiele nie zdziałasz, sam walczyłem z tym przez kilka lat, wiele zależy od długości węża zasilającego, a przede wszystkim od wilgotności powietrza, obecne jesienne pogody sprawiają, że sprężarka wali wodą i walić będzie. Ja problem zredukowałem w następujący sposób: na zasilaniu założony mam przelotowy odwadniacz Atlac Copco, a do hełmu zwykły odwaniacz jaki stosuje się do pistoletów lakierniczych, woda czasami się pokazuje ale da się to przeżyć.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Paź 2011 09:48   

Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#4 12 Paź 2011 11:02   

Woda będzie zawsze - tym więcej, im większy wydatek sprężarki - to normalne że z powietrza się skropli na skutek różnicy temperatur. Trudno doradzić coś sensownego, nie wiedząc co tam tak naprawdę masz, może zobacz przy kompresorach innych producentów, jak to jest rozwiązane.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Paź 2011 11:02   

Powrót do góry

salutare
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 Post autora tematu 12 Paź 2011 19:04   

Tak, sprężarka pluje dość mocno olejem i chyba wymienię właśnie separator w niej i będę kontrolował co dalej się dzieje. Tylko gdzie można kupić taki separator??

Co do wody, też mi się wydawało, że teraz w takiej pogodzie to w ogóle nie da rady tego całkowicie zredukować, ale spróbuje rozwiązać to w taki sam sposób co szakkkalll.

szakkkalll pisałeś też, że można, to zrobić bez wymiany. Możesz napisać jaki sposób miałeś na myśli?? Jaki dokładnie masz ten separator Atlac Copco?? (typ)

Tabliczka znajdująca się na zewnątrz sprężarki

Z tego co się zdążyłem zorientować, to w tym jest ten separator. Mam rację??

Tabliczka na "puszce"

A co to jest??
Powrót do góry

szakkkalll
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 14 Paź 2011 10:24   

Trochę źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi, że sam separator kosztuje 400 zł .
Tak separator jest właśnie w tej puszce. Po jego wymianie plucie olejem ustanie, a i ilość wody w powietrzu powinna się zmniejszyć. Odwadniacz jest firmy Atlas Copco - trafiła mi się literówka.
Separator i odwadniacz znajdziesz w firmie Hercu Pneumatic k. Kielc (wpisz w google)- nie chcę robić reklamy, ale wszystkie części biorę od nich. Prócz separatora zaopatrz się w filtr oleju sprężarkowego + olej.
Na ostatnim zdjęciu jest chyba czujnik ciśnienia który, zmniejsza obroty silnika przy osiągnięciu ciśnienia nominalnego.
Powrót do góry

kkknc
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 25 Paź 2011 13:06   

Separator to nie jedyna przyczyna pojawiania się oleju w powietrzu. Wody pozbędziesz się chłodnicą końcową z odwadniaczem.
Powrót do góry

salutare
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 Post autora tematu 28 Paź 2011 17:09   

szakkkalll znalazłem stronę internetową tej firmy co podałeś, ale na moje e-maile nie odpowiadają. Jednak udało mi się znaleźć firmę, która ma separator specjalnie do mojego modelu kompresora, więc już czekam kiedy przyjdzie. Kupiłem jeszcze jeden separator - cyklonowy.

kkknc piszesz, że "Separator to nie jedyna przyczyna pojawiania się oleju w powietrzu" możesz napisać co jeszcze miałeś na myśli :?:

Chłodnicy końcowej na razie nie będę kupował, może później jak interes bardziej się rozkręci :D

Jak będę wymieniał separator w sprężarce, to na co mam zwrócić uwagę :?: (tak aby potem mi się udało to złożyć :D)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Paź 2011 17:09   

Powrót do góry

kkknc
Poziom 23
Poziom 23

Post#9 29 Paź 2011 11:32   

Rurka scaveningowa, zużyty olej,uskodzona sprężarka. Demagi nie mają zaworu MPV tylko dyszę Venturiego na wylocie którą trzeba czasem skorygować. Poczytaj na tym forum postów o sprężarkach srubowych to się trochę nauczysz. Jak się już zapoznasz to wtedy pisz pomogę.
Powrót do góry

krzysio_ol
Poziom 2
Poziom 2

Post#10 02 Lis 2011 18:01   

Kolego sprawdz najpierw czy nie masz za wysokiego stanu oleju u mnie wlasnie taka byla przyczyna plucia olejem im bylo wieksze cisnienie tym wiecej oleju walilo przewodem powietrznym po uzupelnieniu do prawidlowego stanu zniknelo bez sledu
Powrót do góry

edie666
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: mysłowice

Post#11 21 Kwi 2012 10:02   

kolego wydaje mi się że nie w separatorze tkwi problem tylko lini odsysania oleju z separatora jest to przewód wychodzący z dołu modułu śrubowego do góry separatora w czasie normalnej pracy winien mieć tęperature zbliżoną do obudowy{zbiornika separatora }jeśli tak nie jest trzeba wyczyścić całą te linie odsysania i tyle
Powrót do góry

salutare
Poziom 10
Poziom 10

Post#12 Post autora tematu 21 Kwi 2012 11:21   

Wymieniłem separator w sprężarce na nowy, a na linii założyłem dodatkowy i problem prawie całkowicie zniknął.

Dziękuję wszystkim za pomoc i udzielone rady :D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> Separator oleju - jaki?? - sprężarka śrubowa
Strona 1 z 1