Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Skuter 4t chiński (139qmb) Wymiana łańcuszka rozrządu.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Skuter 4t chiński (139qmb) Wymiana łańcuszka rozrządu.
Autor
Wiadomość
mati696
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Wiązowna

Post#1 Post autora tematu 18 Paź 2011 19:54   

Skuter 4t chiński (139qmb) Wymiana łańcuszka rozrządu.

Witam. Ostatnio wymieniałem cylinder+tłok. Po złożeniu wszystkiego odpaliłem go lecz po chwili coś zgrzytnęło i silnik zgasł. Po zdjęciu pokrywy głowicy zobaczyłem, że łańcuszek rozrządu spadł. Założyłem go z powrotem z myślą że źle ustawiłem rozrząd i to było przyczyną. Lecz po 2 odpaleniu stało się dokładnie to samo. Jestem pewien że to wina rozciągniętego łańcuszka (napinacz na maksa wysunięty, skuter ma przejechane około 14-15 tys. km.). Kupiłem już nowy łańcuszek i tu zaczynają się schody ponieważ nie wiem za bardzo jak się do wymiany tego łańcuszka zabrać. Proszę o pomoc i udzielenie wskazówek dot. wymiany łańcuszka. Pozdro.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Paź 2011 19:54   

Powrót do góry

zylax4
Poziom 15
Poziom 15

Post#2 22 Paź 2011 12:28   

Re: Skuter 4t chiński (139qmb) Wymiana łańcuszka rozrządu.

Zawsze można wykorzystać stary łańcuszek do końca. Można wkręcić dłuższą śrubkę przy napinaczu. A czy pod głowicę dałeś uszczelkę z taką samą grubością? Czy pod cylinder również dałeś uszczelkę czy sam silikon? To są ważne elementy. Jeśli nic to nie da musisz zdemontować wszystkie elementy od strony koła magnesowego oraz zdjąć karter od skrzyni korbowej. Zwróć uwagę jak został zamontowany stary i w taki sposób załóż nowy. Możliwe że strony nie przeszkadzają. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Paź 2011 12:28   

Powrót do góry

lukas0830
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Suwałki, R-T

Post#3 23 Paź 2011 13:00   

Aby wymienić łańcuszek rozrządu trzeba rozpołowić silnik, żeby wyjąć musisz zrzucić go np. śrubokrętem z koła zębatego na wale, przełożyć przez czop, czyli nie obejdzie się bez wybrania wału.
http://skuterypolnoc.ubf.pl/readarticle.php?article_id=45
W linku wyżej masz wykonany przeze mnie artykuł dotący wymiany wału w tym silniku, tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi dotyczące również Twojego problemu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Paź 2011 13:00   

Powrót do góry

paweleko
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Bydgoszcz

Post#4 20 Lis 2011 21:17   

zgadza sie bez rozpołowienia się nie da , ale na twoim miejscu wymienił bym najpierw napinacz z doświadczenia wiem za lancuszki nie wyciagaja sie tak szybko
Powrót do góry

DzikiEryk
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Topos

Post#5 02 Gru 2011 16:39   

Można też przeciągnąć rozpięty łańcuszek i później zakuć.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Skuter 4t chiński (139qmb) Wymiana łańcuszka rozrządu.
Strona 1 z 1