Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 18 Oct 2011 19:54
  mati696
  Level 1  
  Helpful post? (+2)
  Witam. Ostatnio wymieniałem cylinder+tłok. Po złożeniu wszystkiego odpaliłem go lecz po chwili coś zgrzytnęło i silnik zgasł. Po zdjęciu pokrywy głowicy zobaczyłem, że łańcuszek rozrządu spadł. Założyłem go z powrotem z myślą że źle ustawiłem rozrząd i to było przyczyną. Lecz po 2 odpaleniu stało się dokładnie to samo. Jestem pewien że to wina rozciągniętego łańcuszka (napinacz na maksa wysunięty, skuter ma przejechane około 14-15 tys. km.). Kupiłem już nowy łańcuszek i tu zaczynają się schody ponieważ nie wiem za bardzo jak się do wymiany tego łańcuszka zabrać. Proszę o pomoc i udzielenie wskazówek dot. wymiany łańcuszka. Pozdro.
 • #2 22 Oct 2011 12:28
  zylax4
  Level 16  
  Helpful post? (+2)
  Zawsze można wykorzystać stary łańcuszek do końca. Można wkręcić dłuższą śrubkę przy napinaczu. A czy pod głowicę dałeś uszczelkę z taką samą grubością? Czy pod cylinder również dałeś uszczelkę czy sam silikon? To są ważne elementy. Jeśli nic to nie da musisz zdemontować wszystkie elementy od strony koła magnesowego oraz zdjąć karter od skrzyni korbowej. Zwróć uwagę jak został zamontowany stary i w taki sposób załóż nowy. Możliwe że strony nie przeszkadzają. Pozdrawiam.
 • #3 23 Oct 2011 13:00
  lukas0830
  Level 14  
  Helpful post? (+2)
  Aby wymienić łańcuszek rozrządu trzeba rozpołowić silnik, żeby wyjąć musisz zrzucić go np. śrubokrętem z koła zębatego na wale, przełożyć przez czop, czyli nie obejdzie się bez wybrania wału.
  http://skuterypolnoc.ubf.pl/readarticle.php?article_id=45
  W linku wyżej masz wykonany przeze mnie artykuł dotący wymiany wału w tym silniku, tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi dotyczące również Twojego problemu.
 • #4 20 Nov 2011 20:17
  paweleko
  Level 8  
  Helpful post? (-1)
  zgadza sie bez rozpołowienia się nie da , ale na twoim miejscu wymienił bym najpierw napinacz z doświadczenia wiem za lancuszki nie wyciagaja sie tak szybko
 • #5 02 Dec 2011 15:39
  DzikiEryk
  Level 13  
  Helpful post? (+4)
  Można też przeciągnąć rozpięty łańcuszek i później zakuć.
  Search 4 million + Products
Browse Products