Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD/LED dla starszej osoby

fan_dieseli 20 Paź 2011 18:37 2634 6
  • #1 20 Paź 2011 18:37
    fan_dieseli
    Poziom 10  

Witam serdecznie,

Przymierzam się do kupna telewizora LCD/LED dla swojego dziadka-osoba starsza, stary telewizor Panasonic 21" zaczął trzeszczeć po około 25 latach bezawaryjnej pracy i nie opłaca się go już naprawiać.

Przeczytałem wiele tematów o telewizorach na tym i innych forach ale mam mętlik w głowie jakiej firmy, czy LCD/LED, na co dokładnie zwrócić uwage, aby nie zostać nabitym w butelke w sklepie.

Telewizor jest kupowany na dłuższe użytkowanie, także MUSI odbierać telewizje cyfrową ten MPEG 4, musi mieć dobrą jakość obrazu jak i dźwięk ze względu że mój dziadek jest fanem sportu.
    Minimalny rozmiar jaki chce to 32" ale większe rozmiary też mile widziane.

W TV nie musi być bajerów typu jakieś wifi, rozmowy przez skype,3D itd. , ale aby się dało podpiąć odtwarzacz DVD, pendrive/dysk.

Budżet powiedzmy jaki chcemy przeznaczyć +/- 2200zł.

Czy technolgia LED jest sprawdzona i lepsza od LCD ?

Chciałbym prosić Was o rade, pomoc w wyborze. Czy lepiej kupić TV przez internet czy też np. w Auchanie-spory wybór mają.

Pozdrawiam.

• #2 20 Paź 2011 19:03
    Hucul
    Poziom 39  

fan_dieseli napisał:
    ... na co dokładnie zwrócić uwage, aby nie zostać nabitym w butelke w sklepie ... Czy technolgia LED jest sprawdzona i lepsza od LCD ?

Już się dałeś nabić w butelkę :| Nie ma jeszcze telewizorów LED :!:
    Telewizory sprzedawane z tą fałszywą etykietką, to tak na prawdę telewizory LCD z podświetleniem LED. Zaletą tego podświetlenia jest mniejsze zużycie energii, ale w porównaniu do 21" CRT i tak będą "paliły" blisko dwa razy tyle prądu.
    Wybierz telewizor z najprostszym menu i najdłuższą gwarancją.

• #4 21 Paź 2011 08:50
    Michal_rtv
    Poziom 14  

Witam.
    Nie będę powtarzał tego co napisał kolega Hucul, ponieważ ma 100% racji, tak czy inaczej Twój budżet jest ok. Nie napisałeś jaka wielkość Cię interesuje. Na Twoim miejscu rozglądałbym się za Sony 40ex500 - telewizor bardzo dobrze oceniany, bez wodotrysków, nie ma problemów przy serwisowaniu. Nie jest z podświetleniem ledowy a lampowym. Bez problemów podłączysz DVD i pooglądasz filmy z USB. Ciężko znaleźć ten tv w sklepach już, natomiast dostaniesz go na pewno w internecie.

Domyślna gwarancja jest 2 lata ale istnieje możliwość odpłatnego przedłużenia do 3 lat a nawet do 5.

Pozdrawiam.

• #5 21 Paź 2011 21:01
    fan_dieseli
    Poziom 10  

Michal_rtv napisał:
    Witam.
    Nie będę powtarzał tego co napisał kolega Hucul, ponieważ ma 100% racji, tak czy inaczej Twój budżet jest ok. Nie napisałeś jaka wielkość Cię interesuje. Na Twoim miejscu rozglądałbym się za Sony 40ex500 - telewizor bardzo dobrze oceniany, bez wodotrysków, nie ma problemów przy serwisowaniu. Nie jest z podświetleniem ledowy a lampowym. Bez problemów podłączysz DVD i pooglądasz filmy z USB. Ciężko znaleźć ten tv w sklepach już, natomiast dostaniesz go na pewno w internecie.

Domyślna gwarancja jest 2 lata ale istnieje możliwość odpłatnego przedłużenia do 3 lat a nawet do 5.

Pozdrawiam.

Tak jak pisałem wcześniej, minimum 32" , a max. 42".

Proponujecie 42/40" a odległość oglądania od telewizora wynosi około 2metry, czy to nie za mało jak na tak duży ekran?

• #6 21 Paź 2011 21:30
    Hucul
    Poziom 39  

Ja z tej odległości wolałbym oglądać 32". Do tego mniejszy telewizor ma mniejszy apetyt na energię, łatwiej go ustawić (znaleźć miejsce dla niego), mniej nagrzewa pomieszczenie.

• #7 21 Paź 2011 22:17
    Eleksys
    Poziom 10  

wg mnie nie ma co szaleć z wiekszym niz 32' - chyba, że dziadek ma sporo miejsca w pokoju ;)
    wiem jak moja babcia narzekała oglądając 32' u nas - że obraz zniekształcony, że źle się jej patrzy... a patrzyła z odległości jakiegoś 1.5m...

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme