Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 25 Paź 2011 17:44
    megafoner
    Poziom 7  

Witam

Posiadam router TP-LINK WR1043ND, do którego za pomocą WIFI podłączone są dwa kompy. Oba posiadają jednakowe karty TP-LINK TL-WN722N.

Pierwszy komp ma zainstalowanego Win7. Wifi działa bez zarzutu.
    Drugi komp posiada WinXP Pro SP2. Nie łączy się z siecią za pomocą wifi - pokazuje się informacja: "pobieranie adresu sieciowego" - w nieskończoność.

Jaka może być tego przyczyna?

ps. W oknie konfi. routera, w zakładce Wireless Statistic pojawia się co jakiś czas mój komputer z WinXP (sądząc po MAC), tyle, że ze statusem "STA-ASSOC" (zamiast WPA2-PSK), po czym znika i pojawia się na nowo...

Telefony z WIFI łączą się z siecią bez zarzutu.

Przez kabel sieć funkcjonuje bez zarzutu.

Z góry dziękuję za pomoc - przegrzebałem dziesiątki podobnych tematów, jednak żaden nie pomógł mi w uporaniu się z problemem.

• #2 25 Paź 2011 17:58
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Zainstaluj SP3.

• #3 25 Paź 2011 19:22
    megafoner
    Poziom 7  

No niestety. Po instalacji SP3 i wszelkich update'ów problem nadal występuje.

Wykorzystałem nawet telefon jako router wifi i udostępniłem internet gsm. Działa bez problemu.

Musi pojawiać się jakiś konflikt pomiędzy routerem TP-Linka a tym kompem...

• #4 25 Paź 2011 19:32
    luksikpoznan
    Poziom 8  

Pobieranie adresu ip na komputerze masz dynamiczne czy na sztywno masz wpisane ? Pytał o podanie hasła do sieci ?

• #5 25 Paź 2011 19:37
    bogiebog

Co używasz do zestawiania połączenia ? programiku producenta karty czy windowsa ?

Dodano po 1 [minuty]:

megafoner napisał:
    Oba posiadają jednakowe karty TP-LINK TL-WN722N.

Spróbuj użyć karty WIFI z XP w win7.

• #6 25 Paź 2011 19:50
    megafoner
    Poziom 7  

Zamieniłem karty - dalej to samo. Na win7 działa bez zająknięcia, WinXP odmawia posłuszeństwa.

Próbowałem połączyć się zarówno przez aplikację świeżo ściągniętą ze strony TP-Linka jak i przez wbudowany menedżer połączeń bezprzewodowych. Efekt identyczny.

Na obu kompach dynamiczne IP. Próbowałem ustawić na sztywno - wtedy na WinXP pojawiał się komunikat o ograniczonym połączeniu.

O podanie hasła oczywiście pytał - poprawnie identyfikuje również metodę szyfrowania WPA2-PSK.

DHCP zawiera sporą pulę adresów IP.
    Ponadto połączone były równocześnie dodatkowo 2 telefony - WIFI funkcjonowało idealnie.

Nie wiem czy to może mieć znaczenie - router podpięty jest do modemu który nawiązuje połączenie z ISP przez PPPoE. Aczkolwiek w tym momencie nie chodzi nawet o dostęp do internetu tylko połączenie z siecią WIFI ustanowioną przez router.

• #7 25 Paź 2011 20:00
    bogiebog

Na próbę na routerze wyłącz zabezpieczenia WIFI, potem próbuj, WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK.

• #8 18 Lis 2011 20:25
    wasylu
    Poziom 7  

udało się rozwiązac problem?

niestety właśnie nabyłem tplinka i mam podobną przykrą sprawę z wifi

• #9 18 Lis 2011 20:29
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

wasylu napisał:
    niestety właśnie nabyłem tplinka i mam podobną przykrą sprawę z wifi

Może trochę jaśniej kolego. Więcej szczegółów nam podaj.

• #10 18 Lis 2011 21:04
    wasylu
    Poziom 7  

a proszę bardzo :-)

Otóż mam tplinka tl-wr740n ktory działa z kompem bez problemu o ile jest podłączony przez kabel. Na kompie jest winXP.
    Ale gdy próbuje się połączyc poprzez WiFi przy pomocy karty dwl-g630 (pcmcia) na tym samym kompie nie udaje się nawiązac połączenia a jeśli już to status połączenia pojawia się STA-ASSOC i komputer próbuje znaleźć jakiś certyfikat bezpieczeństwa. Na routerze jest wpa2/psk.
    Bez problemu natomiast można uzyskać połączenie choćby przez telefon.

Próbowałem już róznych ustawień i bez efektu. Jakby coś nie tak z systemem było albo kartą dlink bo nawet ustawień sieci bezprzewodowej dobrze nie zapamiętuje i kilkakrotnie juz podawać musiałem hasło wpa na kompie.

• #11 18 Lis 2011 21:10
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Twoja karta obsługuje max WPA, nie poradzi sobie z WPA2.

• #12 18 Lis 2011 22:04
    wasylu
    Poziom 7  

ale własnie na tej opcji (wpa) komputer probuje sprawdzic jakis certyfikat bezpieczenstwa czy cos takiego... ?
    a komorka łączy sie bez problemu ;/

przy wpa2 wogole nie reagował

• #13 01 Sty 2012 21:45
    kubson.cz
    Poziom 8  

Witam!

Mam podobny problem. Wszystko wydaje się być skonfigurowane dobrze (router Netia Spot). Na dwóch laptopach i telefonie z androidem połączenie z Internetem następuje bez najmniejszych problemów. IP przydzielane jest dynamicznie. Jednak na jednym kompie wciąż jest problem z połączeniem. Pobieranie adresu sieciowego - bez przerwy. System - WinXP SP3, karta sieciowa: TP-LINK TL-WN350GD (jeśli dobrze pamiętam, na pewno TP-Link).

Czego już próbowałem?

- zmiana typu zabezpieczeń (z WPA2 na WPA)
    - zmiana ustawień zapory systemowej
    - aktualizacja sterowników karty sieciowej
    - wymiana karty sieciowej (jakaś Ralinka)

Pomaga reset routera, ale przecież nie będę robić tego za każdym razem. Po wykonaniu reseta routera adres sieciowy jest bezproblemowo pobierany i jest dostęp do Internetu. Co to może oznaczać?

Wnioskuję, że wina leży po stronie systemu, nie wiem, czy słusznie.

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.

Pozdrawiam serdecznie!

• #14 01 Sty 2012 22:04
    CHACA
    Poziom 43  

Możesz jeszcze przywrócić system do poprzedniej dobrze działajacej konfiguracji aczkolwiek nie jest to zalecane dość często.

• #15 01 Sty 2012 22:05
    kubson.cz
    Poziom 8  

Mógłbym, ale przecież w systemie nic nie zmieniałem...

• #16 07 Sty 2012 23:35
    kubson.cz
    Poziom 8  

I co, nikt nie ma pomysłu? Sprawdziłem co to dokładnie za karta: TP-Link TL-WN353GD

Sterowniki już przeinstalowywałem. Wciąż tylko "pobieranie adresu sieciowego"... Przypominam, że pomaga tylko reset routera - wtedy adres jest pobierany i jest dostęp do neta.

Ostatnio zmieniłem też na routerze (Netia Spot) rodzaj obsługiwanego standardu 802.11 z g/n na b/g. Nic to nie zmieniło.

Może Wy wiecie co jeszcze może tu stwarzać problem?

• #17 08 Sty 2012 02:14
    Polon_us
    Poziom 39  

Sugerowałbym sprawdzenie, tak na wszelki wypadek, jednego ustawienia w Windows XP. W "Właściwościach sieci bezprzewodowej" kliknąć na zakładkę "Autoryzacja (lub identyfikacja) " i sprawdzić, czy czasem nie jest zaznaczona opcja "Włącz autoryzację IEEE 802.1x dla tej sieci" - ta opcja nie powinna być zaznaczona typowo - chyba, że ktoś celowo sobie to skonfiguruje.
    Nie używam polskiego Windows, także moje opisy tych miejsc mogą być trochę nieprecyzyjne, nie tak dokładnie jak w Windows PL.

• #18 09 Sty 2012 00:18
    kubson.cz
    Poziom 8  

Niestety nigdzie nie widzę tego typu ustawień...

• #19 09 Sty 2012 05:34
    Polon_us
    Poziom 39  

Udało mi się znaleźć na Internecie okno tych ustawień w polskim Windows XP. Moje tłumaczenie nie było niestety tym, co jest w rzeczywistości. Mam nadzieję, że poniższy obrazek pomoże znaleźć te ustawienia.
    Opcja "Włącz uwierzytelniane metodą IEEE 802.1x dla tej sieci" powinna być wyłączona - choć w poniższym obrazku jest włączona.

Router odmawia dostępu do sieci? Pobieranie adresu sieciowego..

• #20 10 Sty 2012 11:39
    RikasMalinka
    Poziom 13  

wersja softu 2.45.1.2 powinna rozwiązać twój problem, szczególnie jeśli masz 2.45

• #21 10 Sty 2012 17:35
    kubson.cz
    Poziom 8  

Ok, spróbuję i tego, ale jak uzyskać nowszą wersję firmware? Jest gdzieś dostępna, czy trzeba się do nich po nią zgłosić? Jak to przebiega w praktyce?

• #22 10 Sty 2012 20:43
    RikasMalinka
    Poziom 13  

albo infolinia, albo podaj mi na PW numer seryjny NS

• #23 12 Sty 2012 23:11
    kubson.cz
    Poziom 8  

RikasMalinka, dzięki! O to chodziło. Update rozwiązał problem.

• #24 24 Sty 2012 18:17
    kuczol
    Poziom 10  

U mnie też update pomógł :) Wielkie dzięki.
    Tylko szkoda że ostatnio coś netia kombinuje na minus - łączyło mi się z prędkością ponad 7 Mb, a teraz od jakiegoś czasu mam nieco ponad 5 Mb.

• #25 20 Kwi 2012 01:26
    kubson.cz
    Poziom 8  

Swoją drogą dziwne, że nie zapewniają każdemu najbardziej aktualnej wersji softu... Tylko trzeba się o to prosić.

• #26 20 Kwi 2012 09:01
    RikasMalinka
    Poziom 13  

Każdy dostaje najnowszą, oficjalną wersję softu zaraz po podłączeniu Netia Spot

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty