Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odpowietrzyć ogrzewanie podłogowe laik

prejza 26 Paź 2011 17:59 10579 9
  • #1 26 Paź 2011 17:59
    prejza
    Poziom 8  

Witam

Mam problem po wymianie wody w instalacji grzewczej przestała mi grzać podłogówka(jest tylko w łazience) obstawiam że się zapowietrzyła. Jak mam ją odpowietrzyć jestem laikiem dlatego dodaje zdjęcie. Aby dzięki waszej pomocy jakoś to zrobić. Mam piec na eko groszek i do sterownika jest taka pompa(foto)
    Jak odpowietrzyć ogrzewanie podłogowe laik Jak odpowietrzyć ogrzewanie podłogowe laik

• #2 26 Paź 2011 20:37
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Na tych zdjęciach żadnej pompy nie widać .A które rurki idą do podłogówki?

• #3 26 Paź 2011 22:15
    prejza
    Poziom 8  

Tak to wygląda. Zaznaczam, że próbowałem ją włączyć na 3 bieg ale to i tak nic nie dało. Gdzieś czytałem że trzeba zakręcić jeden z zaworów do podłogówki, drugi wykręcić żeby powietrze uciekało.

• #4 27 Paź 2011 06:41
    stanislaw1954
    Poziom 39  

A nadal nie wiem ,które rurki są do podłogówki(ze zdjęcia).

• #5 15 Lis 2011 18:18
    prejza
    Poziom 8  

Tutaj jest schemat tej podłogówki jest to jedyna instalacja tego typu w domu. Podłączona jest do pionu od grzejników. Wcześniej grzała!!!Drabinka w łazience działa i pozostałe grzejniki również.

• #6 15 Lis 2011 18:34
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Zakręcając górny zawór (na dopływie do podłogówki i drabinki),a następnie dolny(do drabinki) i otwierając odpowietrznik na drabince.Może się uda. Oczywiście na zgaszonym piecu i wyłączonych pompkach.

• #7 15 Lis 2011 18:43
    prejza
    Poziom 8  

Tylko się obawiam że nic to nie da ponieważ drabinka w łazience grzeje bez zarzutu. Więc zakręcając dopływ musiał by całą wodę z drabinki spuścić. Żeby zaczęło brać z podłogówki. Tylko martwię się czy przy ponownym dolewaniu wody znowu nie będzie tego samego numeru.

• Pomocny post
    #8 15 Lis 2011 18:52
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Wody z drabinki nie spuszczaj. Powietrze powinno wyjść,poprzez wodę. A oczywiście trzeba pilnować,aby nie brakło wody przy odpowietrzaniu.

• #9 15 Lis 2011 19:12
    prejza
    Poziom 8  

Dzisiaj już tego nie sprawdzę bo zbyt zimno jest. Jutro z rana podejmę próbę. Jeśli ktoś ma inny pomysł chętnie też go sprawdzę. Na razie dzięki za radę.

• #10 15 Lis 2011 21:12
    Piotr77777
    Specjalista - systemy grzewcze

Zakręć czerwone zawory, otwórz lekko dopuszczanie wody do CO i równocześnie upuszczaj wodę poprzez odwietrznik w drabince. Puszczaj wodę przez ok 15 minut, powietrze powinno wyjść jesli nie ma gdzies indziej jakis wężyków pod sufitem.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME