Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 3D jaki model wybrać?

arek79 28 Paź 2011 13:57 4599 7
  • #1 28 Paź 2011 13:57
    arek79
    Poziom 9  

Witam wszystkich.Poszukuję porady odnośnie zakupu telewizora 3D.Generalnie szukam czegoś o wielkości 40-42 cale.Najlepiej chyba LED ale nie pogardziłbym też plazmą.Generalnie szukam czegoś w okolicach max do 3200zł.Telewizor ma służyć głównie do oglądania cyfry, bajek z DVD ewentualnie bajek i filmów z nosników pamięci itd.Funkcja 3D generalnie tylko jako atrakcja dla dziecka.Miałem okazje używać przez kilka dni telewizor LG42LW5500 który można kupić za niecałe 3000zł.Zainteresował mnie też LG42LW570s(cena ok 3100zł) z wbudowanym tunerm satelitarnym.W LG miałem też okazje pośmigać po internecie(który działa troche wolno ale przydaje się).Czy ktoś ma jakies doświadczenia z Sony KDL40EX720?Może ma ktoś jeszcze jakiś inny model do polecenia?
    Testując LG stwierdzam,że obraz całkiem przyzwoity,filmy 3D bardzo fajnie też widać(do tego lekkie okulary pasywne które są bardzo tanie i w zestawie jest ich przeważnie 7szt) internet też działa w miare fajnie pod warunkiem ,że ma się dodatkowy pilot,który pełni funkcje myszki(zależnie od modelu tv albo jest albo trzeba dokupić za ok 120zł).Dodam jeszcze ,że telewizor musi być Full Hd i musi być 100Hz
    wcześniej miałem telewizor LG LCD 37 cali 50Hz i obraz niestety był kiepski
    Pozdrawiam

• #2 28 Paź 2011 14:27
    Michal_rtv
    Poziom 14  

Witam. Nie będę się rozpisywał - Sony 40ex720. Spełnia wszystko Twoje wymagania i nie tylko :) Polecam !

• #3 28 Paź 2011 15:01
    arek79
    Poziom 9  

Dzięki za szybką odpowiedź.Czy 40EX720 ma lepszą matryce od LG ?Generalnie rozmawiałem przed chwilą z serwisantem który wykonuje naprawy pogwarancyjne(wszystkie marki) i twierdzi on żeby się skupić bardziej na Samsungu lub LG .Stanowczo odradził Philipsa Toshibe i Sharpa(problem z częściami) , Sony też mówił,że nie ma rewelacji w tej chwili jeśli chodzi o jakość i awaryjność.Nie znam się zbytnio na wszystkich parametrach ale z tego co udało mi się ogarnąć LG ma podobno lepsze parametry obrazu i sporo więcej funkcji dodatkowych.Do tego w Sony trzeba dokupić dodatkowo okulary,które nie są zbytnio tanie i są dość ciężkie.Takich okularków potrzebowałbym przynajmniej 4-5szt

• #4 31 Paź 2011 11:31
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie bardzo rozumiem co mają części zamienne do jakości telewizora?
    Rozumiem oczywiście że serwis ma swój interes abyś częściej wymieniał te części u nich - bo jak są to można częściej zarobić , częściej wymieniając je. Ale co do jakości to widać że nie bladego pojęcia - bo niby dlaczego ma mieć , przecież nie robią porównanie testowego modeli.
    To że jest kiepski miałeś możliwość przekonać się.
    Dlatego wybieraj naprawdę dobre modele :
    Sharp 40 le 830
    Co do technologii to też się dobrze zastanów. A 3D lepiej dobrze pomyśl.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/69522-pasy...z-wypowiedziec-sie-co-wybierasz-chyba-ze.html
    Nowe technologie 3D będą szybciej niż myślisz.

• #5 31 Paź 2011 19:38
    arek79
    Poziom 9  

Jeśli chodzi o Sharpa to miałem kilka lat temu kineskopowy 29" i 4 razy w ciągu 6 lat był naprawiany...po piątej ostatniej awarii niestety nie można było dostać części i poszedł na śmietnik dlatego tej firmy niestety już nie chce brać nawet pod uwagę.Dla porównania rodzice mają Triluxa który chodzi bez napraw już ok 11 lat.Takich przykładów można by dać setki ja porwałem się na Sharpa-nie dość ,że co święta to był popsuty to jeszcze zapłaciłem za niego sporo pieniędzy...
    Co do serwisu to chodzi mi o to ,że każdy telewizor prędzej czy później się zepsuje i moze uda sie go naprawić a jak się kupi coś mało spotykanego to wiadomo,że z naprawa może byc ciężko.Osobiście mam elektronika który pracuje w serwisie RTV-mi naprawia w domu po godzinach i cenowo naprawde jest świetny.W ciągu miesiąca naprawia kilkadziesiąt telewizorów także wie mniej więcej co po jakich firmach można się spodziewać.Niestety po dawnych dobrych firmach pozostały tylko znaczki a jakość sprzedawanych sprzętów jest coraz gorsza...Co do 3D to dla mnie osobiście jest to niepotrzebne ale dzieciaki mają frajde jak sobie w domu troche pooglądają bajki itp.

• #6 01 Lis 2011 01:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Świat się zmienia.
    Sharp jest jednym z pionierów produkcji lcd. Jako jedyny ma matryce 10 generacji tym bardziej tworząc Quatrona za który dostał EISA. Oczywiście wybór należy do Ciebie.
    Dziś jest jeszcze tak że telewizory i mechanik domowy to dwa różne światy.
    Mimo wszystko pozostałbym jakościowo z Sharpem. Do porównania Panasonic 42E30

• #7 01 Lis 2011 01:27
    Hucul
    Poziom 39  

arek79 napisał:
    ... Dla porównania rodzice mają Triluxa który chodzi bez napraw już ok 11 lat.Takich przykładów można by dać setki ja porwałem się na Sharpa-nie dość ,że co święta to był popsuty to jeszcze zapłaciłem za niego sporo pieniędzy...

Ja miałem Sharpa 21", który w ciągu kilkunastu lat zepsuł się tylko raz - ciężko było znaleźć warsztat naprawiający Sharpy i nie było tanio lecz było warto. W tym czasie rodzina wyzłomowała kilka Triluksów, Philipsów, Samsungów ...
    W tej chwili kupiłbym Sharpa lub Panasonica, ale wiele zależy od konkretnego modelu. W przeciwieństwie do poprzedników nie "podniecam" się 3D i uważam że na upowszechnienie się tej technologii trzeba poczekać kilka lat.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme