Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana dysku dla dekodera telewizji N

majkel.g 29 Paź 2011 07:41 8494 12
  • #1 29 Paź 2011 07:41
    majkel.g
    Poziom 2  

Witam wszystkich,

Posiadam dekoder telewizji n.pl ITI-2850ST. Jest to model z możliwością podłączenia zewnętrznego dysku przez USB.

Do tej pory używałem dysku 250GB.. Jednakże nagrałem wystarczająco dużo programów, których nie chciałem stracić i pomyślałem by kupić większy dysk i skopiować dane. Kupiłem dysk 1TB (taki maksymalnie obsługuje ten dekoder)

Podłączając dysk 250GB do komputera nie widać żadnych partycji, więc postanowiłem za pomocą programu nieznanej nazwy (z płytki ratunkowej Komputer Świat 2011) sklonować dysk 250GB na 1TB. Tak też zrobiłem.. Po podłączeniu nowego dysku 1TB do dekodera wszystkie dane itp są.. Jednakże zawartość wolnego miejsca nie powiększyła się. Podłączyłem więc dysk ponownie do komputera i w programie do klonowania widzi go jako 250GB. Czyli dysk sklonował jakby niewidoczną partycję, ale bez powiększania jej.

Niestety pomimo uruchomieniu kilku programów Gparted, partition magin, partition manager żaden nie widzi partycji.. Dysk widnieje jako 1TB bez partycji...

Czy jest jakiś program, albo jakiś sposób by powiększyć tą niewidoczną dla tych programów partycję?

• #2 29 Paź 2011 09:32
    matzg
    Poziom 35  

Witam, nie zobaczysz partycji ani plików w komputerze po odpięciu dysku od dekodera musisz założyć nową partycję i format aby dysk można było używać na komputerze.

• #3 29 Paź 2011 09:50
    majkel.g
    Poziom 2  

Wiem przecież..
    A kiedy napisałem, że chce go używać na komputerze ?

Wyjaśnie..

Plan jest taki, aby dysk 250GB zastąpić 1TB bez utraty nagranych programów przez dekoder..

Na razie osiągnałem to, że udało mi się sklonować dysk na nowy, ale nadal widnieje jako 250GB mimo iż ma 1TB

• #4 29 Paź 2011 23:29
    RO9
    Poziom 10  

To się raczej nie uda. Potrzebna byłaby zmiana firmware dekodera.

• #5 30 Paź 2011 03:14
    majkel.g
    Poziom 2  

Ty też nie zrozumiałeś.. Tu nie chodzi o to, że dysk 1TB nie jest obsługiwany przez dekoder i trzeba by zmieniac firmware.. Gdyż wrzucając pusty dysk 1TB normalnie mam 1TB miejsca..

Problem jest wtedy, gdy chce zachować dane z poprzedniego mniejszego dysku 256GB.. Bo klonujac dysk na nowy .. owszem wszystko dziala, ale na 1TB dysku tworzy się 256GB niewidoczna partycja..

• #6 30 Paź 2011 08:29
    matzg
    Poziom 35  

System plików w N-ce jest nie znany, zrobiłeś już więcej niż innym... klonując dysk i przenosząc dane.
    Skoro Tobie się udało coś zrobić, może ruszą prace w tym kierunku.

• #7 31 Paź 2011 21:11
    RO9
    Poziom 10  

majkel.g napisał:
    Ty też nie zrozumiałeś.. Tu nie chodzi o to, że dysk 1TB nie jest obsługiwany przez dekoder i trzeba by zmieniac firmware..

E.... tam.
    Wymieniłem kiedyś dekoder 250G na 500G. Miał wgrany stary firmware. Dopiero po upgradzie firmware "zobaczył" całe to 500 Giga.

• #8 31 Paź 2011 22:19
    majkel.g
    Poziom 2  

RO9 napisał:
    majkel.g napisał:
    Ty też nie zrozumiałeś.. Tu nie chodzi o to, że dysk 1TB nie jest obsługiwany przez dekoder i trzeba by zmieniac firmware..

E.... tam.
    Wymieniłem kiedyś dekoder 250G na 500G. Miał wgrany stary firmware. Dopiero po upgradzie firmware "zobaczył" całe to 500 Giga.

Nie rozumiem jaki to ma związek z tematem? Czy na prawdę już nikt nie czyta dobrze postów? Nie chodzi tu, że dysk nie jest obsługiwany przez dekoder..

• #9 31 Paź 2011 23:25
    serwisor
    Poziom 29  

Chodzi o to, że program zrobił ci tablicę alokacji z dysku 250 na 1Tb,
    więc niestety, nikt chyba ci nie pomoże, bo niestety, ale nie znamy formatu plików.

Niestety, ale wiecęj osób ma problem z N-ką i jej plikami, ale mało kto z tym walczy, większość tak jak ja ma wbudowany HDD, ja mam 500, była zablokowana, ale zmienili mi softa na Turbo za free, więc mam 500, zastanawiałem się już kiedyś jaki tam jest format plików, ale będę się zastanawiał później.

• #10 30 Lis 2011 22:13
    abs_olut
    Poziom 2  

Odgrzebie, a probowales sklonowac hdd przy pomocy progrmau HDclone np.? Tam jest opcja kopiowania posektorowego z mozliwoscia zmiany wielkosci partycji docelowej. Zastanawiam sie jednak czy nieznany format plikow bedzie mial w tym przypadku znaczenie...

• #11 02 Gru 2011 12:57
    clayr0n
    Poziom 13  

Zrób tak:

Zczytaj pierwszy sektor dysku 1TB który jest widziany przez dekoder jak 1TB, to samo dla drugiego dysku, porównaj pod edytorem hex, albo podeślij na forum jak znam życie to pewnie banał

clayr0n

• #12 03 Gru 2011 13:39
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Nie mam N i nie znam tego dekodera, więc nie znam możliwości i obsługi jakiegokolwiek dekodera N, więc nie wiem, czy poniższe rady zadziałają.

Czy ten dekoder ma dysk w sobie? Słyszałem, że każdy dekoder N z możliwością nagrywania ma dyskw sobie. Myślę, żeby po prostu przekopiować nagrania na ten wewnętrzny dysk, ten 1TB wyzerować i sformatować w dekoderze (wtedy będzie partycja widoczna jako 1TB), a potem przenieść nagrania z powrotem. Jeżeli ten wbudowany dysk jest mniejszy, to trzeba przegrać na raty.

Inny sposób, to kupić rozgałęźnik USB (od początku istnienia do jednego portu można wpiąć 127 urządzeń) i podłączyć oba dyski naraz. Myślę, że dekoder będzie widzieć oba dyski, więc nie powinno byś problemów z przekopiowaniem nagrań.

• #13 31 Sty 2012 21:05
    kiwi
    Poziom 12  

:D ależ wesoło czyta się takie wypowiedzi... to lepsze od posiedzeń rządu w tv publicznej... panowie więc powiem tak:
    1) ADB-5720SX jest to dekoder który obsługuje hdd od 500Gb do 1Tb
    dla prosto myślących ADB-5720SX to właśnie ten dekoder z telewizji n jest
    2) wdrożone zabezpieczenia w tym urządzeniu jak na razie nie są złamane i pewno jakby komuś się udało to od razu pracę dostanie u producenta więc się tym publicznie nie pochwali.
    3) gdyby ktokolwiek z was poświęcił choćby 5 minut na przeczytanie Link dowie się paru ciekawych informacji ze specyfikacji a jakby czegoś nie zrozumiał choćby tak trudnego zwrotu jak HDPC v1.3 polecam google :)
    a po 4 te i kolejne to cały soft w wersji platformy n jest zmodyfikowany w tym tunerze choć systemem źródłowym jest uboga wersja pingwina zatem system plików jak to magicznie opisujecie jest znany i nie jest tajemnicą:) :) :)
    miłej lektury i jakby co piszcie częściej to się chociaż człowiek pośmieje :P z takich perełek jak ten temat
    ...do moderatora : proponuję zamknąć gdyż w temacie nic ciekawszego już się nie pojawi no chyba że temat jest rozrywkowy ... to chętnie dodam do ulubionych

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme