Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router netia spot nie działa

desp1989 29 Paź 2011 19:45 14828 17
  • #1 29 Paź 2011 19:45
    desp1989
    Poziom 9  

Prosze bardzo o pomoc, bo nie wiem o co chodzi. Przyszła mi paczka z zestawem tym całym od netii. Podłączyłem spota świeci ładnie na biało. Podpinam go pod blaszaka a internetu jak nie było tak nie ma. Mam windowsa xp. Jak sprawdzam połączenia sieciowe to wszystko gra. Nie wiem co mam zrobić, proszę o pomoc

• #2 29 Paź 2011 20:00
    Bródka
    Poziom 39  

Nie dali instrukcji obsługi ?
    Podejrzewam że netia spot nie ma z góry wpisanego loginu i hasla PPPoE wiec trzeba go wpisać w router logując się na niego, jego adres to:

\\netiaspot.home lub \\192.168.1.254

Login i haslo to user

Poszukaj opcji Połączenie z internetem/Ustawienia

A TU dokładna instrukcja obsługi

• #3 29 Paź 2011 20:17
    tomjed
    Poziom 27  

Bródka napisał:
    Podejrzewam że Netia spot nie ma z góry wpisanego loginu i hasła PPPoE

I tu się kolego mylisz. Przychodzi już z wpisanymi danym. Osobiście tego doświadczyłem w tym tygodniu. Wpinasz i działa... choć u mnie nie do końca. Mnie pierwszy router wieszał się po 15min. Zgłosiłem problem do Netii i podesłali następny. Ten jest już ok. Ale ani w jednym, ani w drugim nic nie wpisywałem.

desp1989 czy możesz się zalogować do routera? Może masz taki sam problem jak ja. Dość szybko Netia bez marudzenia podesłała mi drugie urządzenie...
    pzdr

• #4 29 Paź 2011 20:31
    Bródka
    Poziom 39  

Tak jak napisałem podejrzewam, nie stwierdzam bo nie miałem okazji ustawiać spota

• #5 29 Paź 2011 20:36
    tomjed
    Poziom 27  

Spoko...
    A instrukcji nie dają, ale to nie problem, bo jest w necie...
    No chyba, że ktoś go właśnie nie ma... :D

• #6 29 Paź 2011 20:40
    soundmaxxx
    Poziom 16  

Ten router netii to totalny bubel, u mnie pierwszy wieszał się po 2h pracy, zadzwoniłem na infolinię aby przysłali drugi. Drugi router też się wieszał po podobnym czasie pracy. Wkurzyłem się i zakupiłem router tp-linka i od tej pory problemy z wieszaniem się sprzetu się skończyły.

• #7 29 Paź 2011 20:53
    Bródka
    Poziom 39  

Dlatego ja nigdy nie polecam brandowanych routerów bo już ustawiałem kilka liveboxow czy routerów z upc i szkoda pisać, lepiej kupić normalny router

• #8 29 Paź 2011 22:35
    desp1989
    Poziom 9  

router już chodzi :| nie rozumiem o co tutaj chodzi, po prostu włączyłem go jeszcze raz, ten ostatni (bodajże 4 czy 5) i teraz wszystko chodzi już elegancko i od ponad 2h nic się nie stało. Ciekawe co będzie jak jutro będę chciał odpalić go raz jeszcze

• #9 29 Paź 2011 22:44
    Bródka
    Poziom 39  

Router ma chodzić cały czas po co go wyłączać ?
    Możliwe że nie mógł złapać synchronizacji

• #10 30 Paź 2011 16:47
    desp1989
    Poziom 9  

odnawiam post bo nie ogarniam co się z tym routerem dzieje. Nie zawsze po włączeniu kompa mam internet. Jest problem z adresem sieciowym. Jednakże po zresetowaniu routera, raz lub kilka razy internet jest. Powiedzcie mi prosze o co tutaj chodzi

• #11 30 Paź 2011 16:54
    Bródka
    Poziom 39  

Oddaj go i kup normalny router np TP-LINK TD-W8961ND lub TD-W8901G

• #12 30 Paź 2011 19:46
    tomjed
    Poziom 27  

Miałem to samo. Router jest uszkodzony. Zadzwoń do Netii podeślą Ci drugi, a najlepiej jak radzą koledzy kup jakiś "normalny" router

• #13 02 Lis 2011 21:34
    RikasMalinka
    Poziom 14  

Netia Spot przychodzi z wpisanym użytkownikiem i hasłem netia. pozwala to na otworzenie strony Netii i chyba netiaonline.pl

Router łączy się z serwerem Netii, pobiera konfigurację, aktualizację oprogramowania. Trwa to nawet 10-15 minut.

Sprawdź jaką masz wersję oprogramowania, najnowsza ma końcówkę 37.1.11

• #14 02 Lis 2011 21:37
    Marcinoik
    Poziom 20  

Kolego tez tak miałem

Dodano po 55 [sekundy]:

Zadnego hasła tam nie trzeba wpisywac

• #15 02 Lis 2011 21:59
    RikasMalinka
    Poziom 14  

może się tez trafić bubel - Netia Spot nie dodany do systemu konfiguracji automatycznej

Sporadycznie, ale się trafiają takie przypadki.
    Do weryfikacji potrzebuję numer seryjny ND500...

• #16 28 Gru 2011 17:17
    Turboo
    Poziom 14  

Miałem podobny problem po odesłaniu 3 wadliwych netia spotów coś mnie oświeciło i na tej ich stronie z routera Netiaspot.home
    login:admin
    Hasło;admin_netia
    w zakładce usługi=> zapora sieciowa status zmieniłem na :Minimalne bezpieczeństwo .
    Ku mojemu zaskoczeni uw dziadostwo zaczęło działać
    Pozdrawiam

• #17 28 Gru 2011 18:40
    czoss
    Poziom 7  

sproboj zresetowac, jesli sie nie uda, oddaj

• #18 28 Gru 2011 21:11
    tomjed
    Poziom 27  

Turboo napisał:
    w zakładce usługi=> zapora sieciowa status zmieniłem na :Minimalne bezpieczeństwo .
    Ku mojemu zaskoczeni uw dziadostwo zaczęło działać

Ale, że niby co, zmiana zabezpieczeń powoduje, że router się nie "wiesza"?

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME