X

Światła do jazdy dziennej

kazik50 03 Nov 2011 21:45
  • #1 03 Nov 2011 21:45
    kazik50
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Zakupiłem światła LED do jazdy w dzień i jest tam zamontowany DRL ; sprawdzałem pod napięciem i wszystko jest sprawne LED-y świecą ale ; są 3-y przewody (kabelki) czerwony (+) pod stacyjki, czarny (-) masa i biały przewód co z nim? O tym przewodzie w instrukcji milczą. Przeglądam forum i doszukuje się podobnych tematów , ale z miernym skutkiem.
  • #2 03 Nov 2011 21:57
    Kur-Czak
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Biały przewód podłączasz do plusa świateł mijania. Jak włączysz światła mijania, wtedy LED'y do jazdy dziennej mają zgasnąć.
  • #3 03 Nov 2011 22:02
    kobylak2206
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    czerwony- plus po stacyjce,
    czarny- masa,
    biały- plus ze świateł pozycyjnych
    Ponieważ światła do jazdy dziennej muszą zgasnąć gdy zapalisz światła pozycyjne- i właśnie za to odpowiada biały kabelek...
  • #4 03 Nov 2011 22:02
    4jerry
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Nie było do nich opakowania ze schematem połączeń? Biały przewód być może trzeba podłączyć do świateł postojowych, żeby automatycznie gasły dzienne po ich załączeniu.
  • #5 03 Nov 2011 22:23
    Aleksander_01
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    4jerry wrote:
    Nie było do nich opakowania ze schematem połączeń? Biały przewód być może trzeba podłączyć do świateł postojowych, żeby automatycznie gasły dzienne po ich załączeniu.

Oczywiście że tak.
    Dzienne mają zgasnąć z chwilą włączenia postojowych a nie mijania.
    Czyli biały podpinasz do + postojówek.
  • #6 10 Nov 2011 15:10
    tzok
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    ...zwłaszcza, że jak masz H4 to po przełączeniu na drogowe wyłączają się mijania, a więc w przypadku podłączenia pod światła mijania, dzienne włączałyby się po włączeniu świateł drogowych.
  • #7 25 Jan 2012 15:07
    kazik50
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Problem z podłączeniem świateł jest już rozwiązany ; funkcjonuje w moim samochodzie od grudnia . Biały przewód podłączyłem pod światła postojowe , czerwony ( + ) pod gniazdo w przedziale silnika , czarny (- ) masa . Światła do jazdy dziennej włączają się z chwilą przekręcania kluczyka , a wyłączają jak zapalają się światła ;postojowe , mijania i drogowe .
  Search 4 million + Products
Browse Products